Talent Kapital Hungary 2025 Mentorprogram

Határidő
Érvényes
Pályázhat
- külföldi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók, akik rendelkeznek legalább 1 éves külföldi tanulmányi tapasztalattal és jelenleg is külföldön élnek; VAGY - külföldi tanulmányokat már folytatott és ismételten tervező magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók, akik rendelkeznek már egy évi külföldi tanulmányi tapasztalattal; VAGY - külföldi tanulmányokat tervező magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Talent Kapital Hungary 2025 Mentorprogram
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (mint Támogató) megbízásából a Nemzeti Tehetség Központ Közhasznú Nonprofit Kft. (a továbbiakban: Nemzeti Tehetség Központ) felhívást tesz közzé külföldi felsőoktatási intézményben tanuló vagy külföldi tanulmányt már folytatott és/vagy azt tervező magyarországi felsőoktatási intézményben tanuló fiatalok személyes és szakmai fejlődésének érdekében.
1. A támogatás célja, célcsoportja
A pályázat célja
A 2019 óta sikeresen futó Mentorprogramunk célja, hogy a külföldön tanuló, vagy külföldi tanulmányokat már folytatott és újból tervező Magyarországon tanuló fiatalokat összekössük külföldi tapasztalatokkal bíró mentorokkal. A nyertes pályázókat idén is olyan elismert szakemberek támogatják, akik jelentős nemzetközi tapasztalatot szereztek már tanulmányaik és karrierjük során. A Program a mentorokkal közösen segíti a fiatalok szakmai és személyes fejlődését, kihívásainak teljesítését.
A pályázat célcsoportja
A Pályázati Felhívás 4. pontjában meghatározott fiatalok jelentkezését várjuk, akik a tudatos karrierépítés mellett, elkötelezettek a személyes fejlődés iránt.
2. A forrás megnevezése
Az ösztöndíj forrását a Nemzeti Tehetség Program „Talent Kapital Hungary Program” című, NTP-TSZMT-M-24-0004 azonosítószámú projektje keretében a Kulturális és Innovációs Minisztérium biztosítja.
3. A támogatás formája és mértéke
A Mentorprogramban való részvétel 100% intenzitású, vissza nem térítendő támogatás.
A pályázathoz saját forrás biztosítása nem szükséges.
A támogatásban részesülőket összekötjük sikeres vállalatvezetőkkel, menedzserekkel, szakterületek példaképeivel, akik külföldi tanulmányok vagy munkavállalás után Magyarországon építik az életüket és karrierjüket.
A program során a mentorált betekintést kap a mentora hétköznapjaiba és abba az iparági szektorba, ahol dolgozik, valamint lehetőség nyílik életútjának, vezetői hitvallásának, módszereinek megismerésére. A közös munka fókusztémák kijelölésével indul, majd ezekre egy személyre szabott mentorálási ív épül fel. A beszélgetések folyamán a mentor és mentorált szabadon dönthet, hogy mire helyezik a hangsúlyt, így valóban a mentoráltra szabott támogatást nyújt a program.
A program 2025. január vége és május között fut. Öt alkalmas önismereti workshoppal indul, amelynek végére a mentorált pontosabban ki tudja jelölni a céljait. Ezt követően a négy alkalmas szakmai mentorálás során különféle tanulmányi, pályaválasztási, álláskeresési és karriertervezési kérdések meghatározása és ezekre reagáló megoldási módszerek és tervek kidolgozása történik.
Hány óra elköteleződést jelent a részvétel?
A program 12 alkalomból áll, melynek kötelező elemei:
- 5^1,5 óra önismereti workshop
- 4x1 óra szakmai mentorálás
- 1x1 óra indító találkozó
- 1x1 óra felező találkozó
- 1x1 óra programzáró találkozó
4. A pályázat benyújtására jogosultak köre
Jelen Pályázati Felhívás keretében az alábbi feltételeknek együttesen megfelelő Pályázók nyújthatnak be pályázatot:
- külföldi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók, akik rendelkeznek legalább 1 éves külföldi tanulmányi tapasztalattal és jelenleg is külföldön élnek;
VAGY
- külföldi tanulmányokat már folytatott és ismételten tervező magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók, akik rendelkeznek már egy évi külföldi tanulmányi tapasztalattal;
VAGY
- külföldi tanulmányokat tervező magyarországi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók.
Az alsó korhatár értelmezése: a Pályázó a pályázat beadásának napján már betöltötte a 18. életévét.
A felső korhatár értelmezése: a Pályázó a pályázat beadásának napján még nem töltötte be a 27. életévét.
FIGYELEM! A pályázat benyújtása során kérjük, fokozott figyelmet fordítsanak arra, hogy a Pályázati Felhívásban meghatározott pályázói körnek megfelelően történjen a pályázat benyújtása. Amennyiben ezen feltétel nem teljesül, az a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
FIGYELEM! A pályázat bírálata szempontjából előnyt élveznek a külföldi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 és 27 év közötti magyar állampolgár hallgatók, akik rendelkeznek legalább 1 éves külföldi tanulmányi tapasztalattal és jelenleg is külföldön élnek
5. A pályázat benyújtásának módja
A pályázat a Nemzeti Tehetség Program honlapján, az alábbi linken elérhető űrlapon küldhető be elektronikus formában a szükséges dokumentumok csatolásával: Talent Kapital Hungary 2025 Mentorprogram
A pályázati űrlap 2024. december 09-től érhető el.
Az internetes pályázati adatlapot a Pályázati felhívásban közölteknek megfelelően hiánytalanul, a kérdésekre választ adva, és az ott megjelölt elektronikus mellékletek becsatolásával kell benyújtani.
- A Pályázónak mellékelnie kell egy részletes szakmai bemutatkozót, részletesen érintve a motivációit, dilemmáit, valamint a jelen és múltbeli eredményeit, tanulmányait.
Nem nyújtható be pályázat, illetve nem részesülhet támogatásban az a Pályázó, aki:
- a benyújtott pályázatában a támogatási döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, vagy ilyen nyilatkozatot tett;
- bármilyen más uniós vagy hazai költségvetési forrásból finanszírozott pályázat, program keretében már korábban támogatást nyert a jelen pályázatra benyújtott pályázati anyagával.
6. Pályázatok érvényességének vizsgálata, hiánypótlás
A jelentkezési felületen keresztül benyújtott pályázatokat a pályázatkezelő pályázati azonosítóval látja el. A Nemzeti Tehetség Központ a pályázatok befogadása során az alábbiakat ellenőrzi:
- a Pályázó a Pályázati Felhívásban meghatározott határidőn belül nyújtotta be a pályázatát,
- a Pályázó a jelentkezési felületen keresztül nyújtotta be a pályázatát,
- a Pályázó a Pályázati Felhívás 4. pontjában meghatározott jogosulti körbe tartozik,
- a Pályázó az összes kötelező mellékletet feltöltötte a jelentkezési felületre.
Az alábbi esetekben a pályázatot a Nemzeti Tehetség Központ nem fogadja be, és további érdemi vizsgálat nélkül elutasítja:
- a Pályázó nem a Pályázati Felhívásban meghatározott határidőn belül nyújtotta be a pályázatát,
- a Pályázó nem a jelentkezési felületen keresztül nyújtotta be pályázatát,
- a Pályázó nem tartozik a Pályázati Felhívás 4. pontjában meghatározott jogosulti körbe,
- a Pályázó nem vállalja nyertessége esetén a pályázat döntéséről szóló hivatalos bejelentéstől
számított 12 hónapig a Nemzeti Tehetség Központ megfelelő időben jelzett igényei szerint, egyeztetett keretek között - külön juttatás nélkül - rendelkezésre állást meghallgatások, rendezvények, kisfilmforgatások, sajtórendezvények, sajtótájékoztatók, interjúk és élő adások alkalmával.
Amennyiben a befogadott pályázat formai ellenőrzése során a Nemzeti Tehetség Központ megállapítja, hogy a pályázat nem teljeskörűen felel meg a Pályázati Felhívásban foglalt feltételeknek, azaz a pályázatot hibásan, hiányosan nyújtották be, a Nemzeti Tehetség Központ a Pályázót egy alkalommal, e-mail-értesítésben hiánypótlásra hívja fel legfeljebb három (3) munkanapos hiánypótlási határidő megjelölésével.
FIGYELEM! Amennyiben a Pályázó nem pótolta a hiányosságokat a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidőre, vagy azoknak nem a hiánypótlási felhívásban meghatározott módon tett eleget, úgy a Nemzeti Tehetség Központ megállapítja a pályázat érvénytelenségét, és az érvénytelenség okának megjelölésével elektronikus értesítést küld a Pályázónak.
7. A pályázatok benyújtásának határideje
A pályázat benyújtásának határideje: 2025. január 12. (vasárnap) 23:59
8. A pályázatok elbírálásának menete és főbb szempontjai, a Pályázók kiértesítése
A beérkezett pályázatok elbírálása az alábbiak szerint történik:
- 3 tagú - szakértőkből álló - értékelőbizottság a pályázat keretében benyújtott anyagokat
megadott szakmai szempontok alapján bírálja el, és javaslatot tesz a támogatásban részesítendő személyekre;
- A nyertesekről a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője dönt.
A pályázat lezárását követően a Nemzeti Tehetség Központ 15 napon belül írásbeli elektronikus értesítést küld a pályázat elbírálásáról.
9. A támogatott által vállalt szakmai tevékenységek
- részvétel az online önismereti workshopokon,
- részvétel az online mentoráláson,
- záró szakmai beszámoló benyújtása a Nemzeti Tehetség Központ felé.
A támogatás igénybevételének feltétele, hogy a támogatott az önismereti worshopok és mentorálási alkalmak legalább 80 %-án részt vegyen.
10. A támogatói okirat kiadása
A támogatói okirat kiadásához a Pályázónak/Kedvezményezettnek be kell nyújtania a jogszabályok, továbbá a Támogató, illetve az NTK által előírt nyilatkozatokat, dokumentumokat. A Pályázó/Kedvezményezett a támogatói okirat kiadásához szükséges nyilatkozatokat, dokumentumokat a pályázati űrlap kitöltésével egyidejűleg benyújtja. A támogatás igénybevételére a támogatói okirat keretei között van lehetőség.
A támogatásban részesült ösztöndíjasoknak - a támogatói okirat kiadásához szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén - a támogatói okiratot az NTK adja ki.
Érvényét veszti a támogatási döntés, ha a támogatói okirat a támogatásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 30 napos határidőn belül a Pályázó mulasztásából vagy neki felróható egyéb okból nem kerül kiadásra.
11. Egyéb ellenőrzések
Támogató, az NTK, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, illetve a jogszabály által az ellenőrzésükre feljogosított szervek (különösen az ÁSZ, KEHI, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő) jogosultak a támogatás jogszerű felhasználásának ellenőrzése céljából a projekt megvalósításának folyamatba épített, illetve utólagos ellenőrzésére. A Kedvezményezett az ellenőrzések során köteles együttműködni az ellenőrzést végző szervezetekkel, illetve a beszámoló elfogadását követő 10 éven át köteles biztosítani, hogy a pályázati dokumentáció teljes anyaga - eredeti iratokkal - rendelkezésre álljon.
12. Kifogás
A Kedvezményezett az NTK-nál kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatói okiratok kiadására, a Pályázati felhívásba vagy a támogatói okiratba ütközik. A támogatói döntésre vonatkozóan nem lehet benyújtani kifogást, amennyiben az nem jogszabálysértő, nem ütközik a pályázati kiírásba. A kifogás benyújtására a kifogásolt intézkedéshez vagy mulasztáshoz kapcsolódóan megállapított határidőn belül, ennek hiányában az arról való tudomásszerzéstől számított tíz napon belül, de legkésőbb az annak bekövetkezésétől számított harminc napon belül, írásban van lehetőség. A kifogás benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása miatt igazolási kérelem benyújtásának helye nincs. A kifogás tartalmazza a) a kifogást tevő nevét, lakcímét; b) a kifogással érintett pályázat vagy támogatói okirat azonosításához szükséges adatokat; c) a kifogásolt intézkedés vagy mulasztás meghatározását; d) a kifogás alapjául szolgáló tényeket és a kifogásolt vagy elmaradt intézkedéssel megsértett jogszabályi rendelkezés pontos megjelölését; e) a kifogást tevő aláírását.
13. Elérhetőség
A pályázattal kapcsolatban további információkat fekti.gergely@ntk.hu e-mail-címen kérhet.
https://nemzetitehetsegprogram.hu/program/talent-kapital-hungary

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem