Civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása / VCA-KP-1-2025

Határidő
Érvényes
Kategória
Közművelődés
Pályázhat
egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 2. § 6. pont b) és c) alpontja szerinti azon egyesület vagy alapítvány a) amelyet a bíróság 2024. december 31. napjáig nyilvántartásba vett, b) amely rendelkezik a 2024. évi lezárt évről szóló, az Országos Bírósági Hivatalnál letétbe helyezett számviteli beszámolóval, ennek hiányában a 2023. évi lezárt évről szóló, az Országos Bírósági Hivatalnál letétbe helyezett számviteli beszámolóval, és nyilatkozik a szervezet 2024. évi folyamatos működéséről, továbbá c) amelynek székhelye a pályázat benyújtásának időpontjában olyan magyarországi településen van, amelynek - a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartását kezelő központi szerv által az adott település tekintetében 2024. január 1-jén nyilvántartott - lakosságszáma 5000 fő feletti

PÁLYÁZATI KIÍRÁS
A Városi Civil Alap keretében
„civil közösségi tevékenységek és
feltételeinek támogatása”
című
alprogramhoz
A pályázati kiírás kódszáma:
VCA-KP-1-2025
Pályázati kategóriák kódszáma:
VCA-KP-1-2025/1
VCA-KP-1-2025/2
VCA-KP-1-2025/3
VCA-KP-1-2025/4
VCA-KP-1-2025/5

1. Bevezető
1.1. A pályázati kiírás indokoltsága
A 2021 márciusában a Városi Civil Alap keretében, a „civil közösségek tevékenységének támogatása” címmel megjelent pályázati felhívás forrást biztosított az 5000 fő feletti lélekszámú településeken székhellyel rendelkező egyesületek és alapítványok számára. A pályázat sikere alapján és figyelembe véve a civil szervezetek igényeit, a Kormány a támogatási programot 2025. évben ismételten elindítja.
A Városi Civil Alap célja, hogy az 5000 fő feletti településeken székhellyel rendelkező civil szervezetek részére is elérhetővé tegye azon célok támogatását, amelyek a Falusi Civil Alap terhére támogatásban részesülhetnek.
A támogatás lebonyolításával összefüggő feladatokat a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. (a továbbiakban: BGA Zrt.) látja el.
1.2. A pályázati kiírás célja
A Miniszterelnökséget vezető miniszter (a továbbiakban: Támogató) pályázatot hirdet a Városi Civil Alap keretében a civil közösségi tevékenységek és azok végzéséhez szükséges feltételek támogatására.
A támogatásra rendelkezésre álló forrás mértéke
A rendelkezésre álló forrás összege 4 800 000 000,- Ft, amelynek fedezetét a Magyarország 2025. évi központi költségvetéséről szóló 2024. évi XC. törvény 1. melléklet, XI. Miniszterelnökség fejezet, 30. Fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 1. Célelőirányzatok alcím, 16. Nonprofit, társadalmi, civil szervezetek és köztestületek támogatása jogcímcsoport terhére biztosítja.
2. A támogatható tevékenységek
2.1. Civil szervezetek ingatlanberuházási, -felújítási támogatása (VCA-KP-1-2025/1)
- Civil szervezet ingatlan vásárlása;
- Civil szervezet tulajdonában lévő ingatlan felújítása;
- Civil szervezet használatában lévő, helyi önkormányzat tulajdonában lévő vagy önkormányzat által alapított 100%-os önkormányzati tulajdonú nonprofit gazdasági társaság tulajdonában/kezelésében lévő ingatlan felújításának támogatása, melynek feltétele a civil szervezet és a helyi önkormányzat között legalább a fenntartási időszakra szóló (5 éves), ingyenes használatról szóló előzetes megállapodás megléte;
- Civil szervezet használatában lévő, egyházi jogi személy tulajdonában lévő ingatlan felújításának támogatása, melynek feltétele a civil szervezet és az egyházi jogi személy között legalább a fenntartási időszakra szóló (5 éves), ingyenes használatról szóló előzetes megállapodás megléte.
Felhívjuk a figyelmet, hogy nem támogatható ingatlan tulajdoni hányad szerzése, kivételt képez ez alól, ha a megvásárolni kívánt tulajdoni hányaddal együtt lesz a Kedvezményezett 1/1 arányú tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos.
Ha a beruházással érintett - nem a pályázó tulajdonában lévő - ingatlant a pályázón kívül más civil szervezet is ingyenesen használja, a tervezett tevékenységhez kapcsolódó építési/felújítási munkálatok - a betöltött funkciótól függetlenül a teljes ingatlan vonatkozásában - támogathatóak, ha az ingatlant használó más civil szervezetek hozzájárulnak. Ha a beruházással érintett ingatlan egyéb köz- vagy piaci szolgáltatási feladatellátást is szolgál, abban az esetben egyértelműen elhatárolva, megbontva szükséges feltüntetni a civil szervezet által használt épületrészekhez tartozó tevékenységeket és költségeket a pályázatban és az azt alátámasztó dokumentumokban is.
Az a pályázó, aki a 2021. évi, a 2022. évi vagy a 2024. évi Városi Civil Alap terhére nyújtott támogatás keretében ingatlant vásárolt, a 2025. évi Városi Civil Alap terhére ingatlan vásárlásra nem nyújthat be pályázatot. Ingatlanfelújítási támogatás igénylésére ebben az esetben is van lehetőség.
2.2. Civil szervezetek gépjárműbeszerzési támogatása (VCA-KP-1-2025/2)
Gépjárműbeszerzéssel kapcsolatos támogatás: a pályázatban (projekttervben)
megfogalmazott megvalósítani kívánt cél eléréséhez szükséges és indokolt új vagy használt gépjármű beszerzése, gépjármű karbantartása, felújítása, alkatrész beszerzése az alábbi feltételekkel:
- Új vagy használt gépjármű esetében legfeljebb az alábbi műszaki paraméterekkel rendelkező gépjármű beszerzéséhez igényelhető támogatás:
o Személygépkocsi (M1 járműkategória) esetén 5 vagy több személy szállítására alkalmas, legfeljebb 110 KW (150 LE) teljesítmény;
o Tehergépkocsi (N1 járműkategória) esetén legfeljebb 3500 kg össztömegű, legfeljebb 147 KW (200 LE) teljesítmény.
- Használt gépjármű beszerzése esetén legfeljebb 10 éves, regisztrált, érvényes műszaki vizsgával rendelkező gépjármű vásárlása támogatható, az adott gépjármű EUROTAX katalógusban szereplő, igazságügyi műszaki szakértő vagy műszaki szakértői iroda által igazolt, vagy a forgalmi érték meghatározásról szóló igazolásban szereplő árához képest legfeljebb + 20%-os mértékig. A részletes szabályokat az Útmutató tartalmazza.
Kivétel: 10 évnél idősebb, regisztrált, érvényes műszaki vizsgával rendelkező használt tűzoltóautó beszerzése, műszaki korlátozástól függetlenül.
Az a pályázó, aki a 2021. évi, a 2022. évi vagy a 2024. évi Városi Civil Alap terhére gépjárműbeszerzési támogatásban részesült, a 2025. évi Városi Civil Alap Civil szervezetek gépjárműbeszerzési támogatása kategóriában nem nyújthat be pályázatot.
2.3. Civil szervezetek működési, valamint eszközbeszerzési támogatása (VCA-KP-1-2025/3)
- A civil szervezet működési költségei (pl. rezsiköltség, bérleti díj, foglalkoztatás költsége (bérköltség, megbízási díj, járulékok, stb.), munka- és védőruházat, adminisztrációs költségek (pl. könyvelői díj), üzemanyagköltség;
- Mobilház, mobilgarázs beszerzése;
- A civil szervezet tevékenységéhez kapcsolódó eszközök beszerzése;
- Jármű karbantartása, felújítása, alkatrész beszerzése;
- Gépjárműnek nem minősülő új jármű beszerzése (pl. kerékpár, elektromos kerékpár);
- A civil szervezet tevékenységéhez kapcsolódó eszközök beszerzése.
2.4. Civil szervezetek működési, valamint programszervezési támogatása (VCA-KP-1-2025/4)
- A civil szervezet működési költségei (pl. rezsiköltség, bérleti díj, foglalkoztatás költsége (bérköltség, megbízási díj, járulékok, stb.), munka- és védőruházat, adminisztrációs költségek (pl. könyvelői díj), üzemanyagköltség;
- A helyi közösség életét meghatározó, értékmegőrző, értékteremtő, a pályázó által
szervezett programok előkészítése, megvalósítása;
- A programokhoz kapcsolódó költségek támogatása, a programokhoz kapcsolódó
eszközök beszerzése.
2.5. Civil szervezetek működési, valamint kommunikációs tevékenységének támogatása (VCA-KP-1-2025/5)
- A civil szervezet működési költségei (pl. rezsiköltség, bérleti díj, foglalkoztatás költsége (bérköltség, megbízási díj, járulékok, stb.), munka- és védőruházat, adminisztrációs költségek (pl. könyvelői díj), üzemanyagköltség;
- Kommunikációs tevékenység fejlesztése;
- Szervezeti arculat kialakítása;
- Honlap fenntartása, üzemeltetése;
- Kommunikációs tevékenységhez kapcsolódó eszközök beszerzése;
- A pályázó kommunikációs stratégiájának megvalósítása, különös tekintettel a médiamegjelenésekre.
2.6. A támogatott tevékenység időtartama
2025. január 1. - 2026. december 31.
2.7. Fenntartási kötelezettség
A fenntartási kötelezettség
- ingatlan beruházás támogatása esetén a megvalósítási időszak lejártától számított öt éven át,
- jármű-, illetve egyéb támogatott tevékenység keretében megvalósított beszerzés, beruházás
támogatása esetében a megvalósítási időszak lejártától számított három éven át tart.
A Kedvezményezettnek a fenntartási időszak teljes időtartama alatt rendelkeznie kell a támogatásból beszerzett gépjármű vonatkozásában kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással, és a biztosítási szerződést a beszámoló benyújtásával egyidejűleg köteles bemutatni a BGA Zrt-nek. Amennyiben a fenntartási időszak alatt a Kedvezményezett biztosítási szerződése módosul vagy változik, akkor a módosított vagy új szerződés hatályba lépését követő 60 napon belül azt is köteles a BGA Zrt.-nek megküldeni.
A fenntartási kötelezettség vonatkozásában az Általános Szerződési Feltételek a Városi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” fejezeti kezelésű előirányzat forrása terhére biztosított támogatásaihoz (a továbbiakban: ÁSZF) rendelkezései az irányadóak.
A fenntartási kötelezettség fennállásának időtartama alatt a Kedvezményezett a támogatással érintett ingatlant, járművet, illetve egyéb támogatott tevékenység keretében megvalósított beszerzés, beruházás tárgyát kizárólag a támogatás céljának megfelelően használhatja, és az csak indokolt esetben, a Támogató előzetes írásbeli hozzájárulása alapján idegeníthető el, terhelhető meg, adható bérbe vagy más használatába, vagy hasznosíthatja a támogatási céltól eltérő módon.
2.8. Biztosítéknyújtási kötelezettség
Amennyiben a megítélt támogatási összeg az 1.000.000,- Ft-ot meghaladja, a Kedvezményezett biztosítékot köteles nyújtani valamennyi - jogszabály alapján beszedési megbízással megterhelhető - fizetési számlájára vonatkozó beszedési megbízásra felhatalmazó levél formájában.
3. A pályázat benyújtásának feltételei
3.1. A pályázat benyújtására jogosultak köre
Pályázatot nyújthat be az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 2. § 6. pont b) és c) alpontja szerinti azon egyesület vagy alapítvány
a) amelyet a bíróság 2024. december 31. napjáig nyilvántartásba vett,
b) amely rendelkezik a 2024. évi lezárt évről szóló, az Országos Bírósági Hivatalnál letétbe helyezett számviteli beszámolóval, ennek hiányában a 2023. évi lezárt évről szóló, az Országos Bírósági Hivatalnál letétbe helyezett számviteli beszámolóval, és nyilatkozik a szervezet 2024. évi folyamatos működéséről, továbbá
c) amelynek székhelye a pályázat benyújtásának időpontjában olyan magyarországi településen van, amelynek - a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartását kezelő központi szerv által az adott település tekintetében 2024. január 1-jén nyilvántartott - lakosságszáma 5000 fő feletti.
3.2. A pályázat benyújtásának határideje és módja
- A pályázatot kizárólag elektronikus úton, a Nemzetpolitikai Informatikai Rendszeren (a továbbiakban: NIR) keresztül lehet benyújtani.
- A kapcsolattartás kizárólag elektronikus úton, a NIR-en keresztül történik.
- A pályázatok benyújtására az alábbi időszakban van lehetőség:
2025. február 10. 10 óra 00 perc - 2025. március 12. 14 óra 00 perc
- A pályázó a pályázatát a benyújtási határidő végéig visszavonhatja. A pályázat visszavonását az erre vonatkozóan benyújtott kérelemnek megfelelően a BGA Zrt. a NIR- ben rögzíti, és erről elektronikus úton, a NIR-en keresztül visszajelzést küld a pályázónak.
- A pályázat benyújtásához pályázati díj megfizetése nem szükséges.
3.3. A pályázat befogadása és formai ellenőrzése
3.3.1. A pályázat formai ellenőrzését a BGA Zrt. a pályázat NIR-en keresztül történő beérkezését követően kezdi meg. A BGA Zrt. a pályázatot befogadja, ha
a) a pályázó a 3.1. pontban meghatározott jogosulti körbe tartozik;
b) a pályázó a pályázati kiírásban megjelölt benyújtási határidőn belül nyújtotta be a pályázatát;
c) az igényelt támogatás összege nem haladja meg a maximálisan igényelhető mértéket;
d) a kötelező nyilatkozatok kitöltésre kerültek, a kötelezően csatolandó mellékletek megfelelő formátumban és határidőben benyújtásra kerültek;
e) ingatlanberuházással kapcsolatos támogatás (VCA-KP-1-2025/1 pályázati kategória) esetén a pályázó vállalja, hogy a támogatott tevékenységet az 5000 fő feletti lakosságszámú székhelyén2 vagy - lakosságszámtól függetlenül - az igazolt telephelyén valósítja meg (NAV IGAZOL nyomtatványa3 benyújtásával a telephely igazolására vonatkozóan, illetőségigazolás).
3.3.2. A pályázat érvénytelen, ha
a) a pályázó a pályázatot nem a kiírásban közzétett tárgyban, illetve támogatási céllal nyújtotta be;
b) a pályázó a pályázatban nem a valóságnak megfelelő adatokat adott meg, vagy hamis/hamisított dokumentumot nyújtott be;
c) a pályázó határidőre nem tett eleget vagy nem megfelelően tett eleget a hiánypótlási felhívásnak.
Figyelem, a csatolandó mellékleteket kizárólag PDF formátumban áll módunkban elfogadni.
3.4. Hiánypótlás
Ha a pályázó a pályázatot hibásan, hiányosan nyújtotta be, és azok jellegüknél fogva pótolhatók, a BGA Zrt. egy alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására.
A hiánypótlást a pályázónak elektronikus úton kell benyújtania a NIR-en keresztül. A hiánypótlás benyújtására a hiánypótlási felhívás NIR-en keresztüli kézbesítését követő öt napon belül van lehetőség.
4. A finanszírozással kapcsolatos információk
4.1. A támogatás formája
A pályázati kiírás keretében nyújtott támogatás saját forrás nélkül, egy összegben folyósított 100%-os támogatási előleg formájában, vissza nem térítendő támogatásként nyújtott, 100%-os támogatási intenzitású támogatásnak minősül.
4.3. A nem elszámolható költségek köre
A támogatható tevékenységekhez kapcsolódóan nem elszámolható költségnek minősül mindazon költség, amely nem kapcsolódik a 2.1.-2.5. pontban meghatározott tevékenységekhez. Ilyen nem elszámolható költség különösen:
a) saját tulajdonban lévő ingatlanon, épületben megvalósuló rendezvény esetén a megvalósítás helyszínéhez kapcsolódó bérleti díj;
b) kamattartozás kiegyenlítése;
c) hitelkamat;
d) hiteltúllépés költsége;
e) bankköltség és egyéb pénzügyforgalmi költségek (kivéve VCA-KP-1-2025/3-4-5);
f) deviza-átváltási jutalék;
g) pénzügyi, finanszírozási tranzakciókon realizált árfolyamveszteség;
h) bírságok, kötbérek és perköltségek;
i) sikerdíj;
j) könyvelői munkadíj (kivéve VCA-KP-1-2025/3-4-5);
k) pénzbeli jutalom;
l) élőállat vásárlás;
m) szeszesital, dohányáru költségei;
n) a társadalmi kirekesztést erősítő tevékenységekkel összefüggő költségek;
o) az Eurotax éves, korlátlan lekérdezést biztosító előfizetése;
p) visszaigényelhető ÁFA;
q) gépjárműnek nem minősülő új jármű beszerzéséhez kapcsolódóan a jármű töltésére szolgáló berendezés költsége;
r) lízing, kölcsöntörlesztés, lízingtörlesztés;
s) köztartozás.
A megítélt támogatás felett a Kedvezményezett rendelkezik, és felelős annak jogszerű felhasználásáért.
Figyelem, a kiírásban szereplő támogatható tevékenységek megvalósításából a pályázónak bevétele nem származhat, az nyereséget nem eredményezhet.
Általános forgalmi ad- (ÁFA) visszaigénylésre jogosult pályázó költségtervében és
beszámolójában csak a visszaigényelhető ÁFA nélküli (nettó) összegeket szerepeltetheti.
5. A támogatási döntés
5.1. A pályázat elbírálása, értesítés a támogatási döntésről
A tartalmi értékelést követően a pályázatról a Támogató várhatóan a pályázat benyújtására meghatározott határidő lejáratától számított 60 napon belül dönt, amely határidőbe nem számít bele a hiánypótlás és a tisztázó kérdés időtartama. A támogatási döntésről történő tájékoztatást a BGA Zrt. a döntéstől számított öt napon belül NIR-en keresztül küldi meg a pályázó részére.
5.2. A pályázat tartalmi értékelésének szempontjai
A döntést megalapozó értékelési szempontok:
a) a pályázat indokoltsága, célja, részletes szakmai tartalma, komplexitása;
b) a benyújtott pályázat költségvetésének megalapozottsága;
c) a pályázó civil szervezet tevékenysége, eddigi eredményei;
d) a pályázattal megvalósítani kívánt helyi társadalmi szükséglet, elérendő helyi társadalmi hatás;
e) a támogatás civil szervezetre gyakorolt hatása (szervezet fenntarthatósága, további fejlődés lehetősége stb.);
f) a Városi Civil Alap céljaihoz való viszonya, területi kiegyenlítettség érvényesítése.
5.3. A támogatási jogviszony létrejötte és a támogatás folyósítása
A támogatási jogviszony a támogatói okirat BGA Zrt. által történő kiadásával és a Kedvezményezettel való közlésével jön létre. A Támogató a támogatói okirathoz kapcsolódóan általános szerződési feltételeket alkalmaz, amelyben meghatározza a támogatás felhasználására vonatkozó feltételeket, ideértve a támogatási jogviszony megszegésének eseteit, a jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetésére vonatkozó kötelezettséget, a támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzéstűrési és adatszolgáltatási kötelezettséget, valamint a nyilvánossági követelményekre vonatkozó kötelezettséget, amelyek a BGA Zrt. honlapján (https://bgazrt.hu/letoltheto-logok/) a „Városi Civil Alap” cím alatt érhetőek el. A Kedvezményezett a támogatott tevékenység megvalósítása során köteles a meghatározott tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségeknek eleget tenni, a támogatott tevékenységről és a támogatásról információt nyújtani.
Az ÁSZF elérhető a BGA Zrt. honlapján.
A támogatást a BGA Zrt. a folyósítási feltételek rendelkezésére állását követő hat napon belül, egy összegben, 100%-os támogatási előlegként átutalja a Kedvezményezett pályázatban megadott fizetési számlájára.
A támogatói okirat kibocsátásához a következő mellékleteket szükséges benyújtani postai úton:
a) kék színű tollal, cégszerűen aláírt általános nyilatkozat, vagy az aláírt általános nyilatkozat hitelesített másolata, amely NIR-ből letölthető;
b) 1.000.000,- Ft-ot meghaladó mértékű megítélt támogatási összeg esetén beszedési megbízásra felhatalmazó levél a Kedvezményezett valamennyi fizetési számlájára vonatkozóan (eredeti példányban);
c) a Kedvezményezett nevében aláírásra jogosult személy vagy személyek közjegyző által hitelesített aláírási címpéldánya, vagy ügyvéd, illetve kamarai jogtanácsos által ellenjegyzett aláírásmintája, az aláírásminta közjegyző által hitelesített másolata, amely kiállításának dátuma nem lehet a támogatási igény benyújtásának napjától számított kilencven napnál régebbi;
d) tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozat (eredeti példányban), ha a beruházással érintett ingatlan nem a Kedvezményezett tulajdonában van;
e) a Kedvezményezett tulajdonában lévő ingatlan 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapja;
f) ingatlan vásárlása esetén a felek által kötött adásvételi előszerződés, szerződés, valamint az ingatlanra vonatkozó hivatalos értékbecslés;
g) nem szükséges az aláírást igazoló dokumentumot újból megküldenie annak a Kedvezményezettnek, aki az 5.3. c) pontban meghatározott aláírásmintát vagy aláírási címpéldányt a Támogatóhoz 3 éven belül benyújtott korábbi pályázatához már megküldte, amennyiben annak adataiban, illetve az aláírásképben nem történt változás. Ebben az esetben papír alapon és elektronikusan, NIR-ben a „Mellékletek” űrlapon keresztül a Kedvezményezettnek a képviselő által (cégszerűen) aláírt „Nyilatkozat a korábban benyújtott dokumentumokról” című dokumentumot szükséges beküldenie eredeti példányban, mely a NIR-ből letölthető.
A fenti dokumentumokat az alábbi levelezési címre kell megküldeni:
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Nemzeti Együttműködési Alap és Civil Támogatások Igazgatósága
1253 Budapest, Pf. 36.
A borítékon kérjük feltüntetni a pályázati azonosító számot.
6. Kifogás
A pályázó, illetve Kedvezményezett civil szervezet - ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntésre, a támogatói okirat kiadására, a támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás véleménye szerint jogszabálysértő, illetve a pályázati kiírásba vagy a támogatói okiratba ütközik - kifogást nyújthat be a kifogásolt intézkedéshez vagy mulasztáshoz kapcsolódóan a közléstől számított öt napon belül a NIR-en keresztül. A kifogás benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása miatt igazolási kérelem benyújtásának helye nincs. Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amellyel szemben jogorvoslatnak van helye, vagy amely a támogatás igénylőjére, illetve a Kedvezményezettre vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg.
7. Pályázattal kapcsolatos további információk
A pályázati kiírás, az ÁSZF és az Útmutató letölthető a www.bgazrt.hu, valamint a https://civil.info.hu/ honlapról.
A pályázattal kapcsolatban további információkat a +36 1 795 9601 telefonszámon, a
vca@bgazrt.hu e-mail címen, valamint a mindenkori Civil Közösségi Szolgáltató Központ címbirtokos szervezetektől kaphatnak.
A BGA Zrt. telefonos ügyfélszolgálata (+36 1 795 9601) elérhető az alábbi időpontokban:
- hétfőn, szerdán és pénteken délelőtt 9-től 12 óráig,
- kedden és csütörtökön 13-tól 16 óráig.
1. melléklet
A pályázathoz a következő mellékleteket szükséges csatolni PDF formátumban:
- VCA-KP-1-2025/1 pályázati kategória esetén
- A beruházással érintett ingatlan 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapja, valamint működési engedélye/telepengedélye, valamint tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozat (eredeti példányban), ha a beruházással érintett ingatlan nem a Kedvezményezett tulajdonában van (ha releváns);
- Ingatlan vásárlása esetén ingatlanvásárlási szándéknyilatkozat, vagy eladási szándéknyilatkozat vagy a felek által kötött adásvételi előszerződés, szerződés, valamint az ingatlanra vonatkozó hivatalos értékbecslés;
- A beruházással érintett - helyi önkormányzat vagy egyházi jogi személy tulajdonában lévő - ingatlanra a pályázat benyújtása előtt megkötött ingyenes használati megállapodás;
- Tervező által készített helyszínrajz, vázlatrajz (jelenlegi és tervezett állapot bemutatása) és rövid műszaki leírás (ha releváns);
- Tervezői nyilatkozat műemléki védelemről (ha releváns);
- Nyilatkozat ingatlanberuházás esetén a megvalósítás helyéről;
o A NAV nyomtatványa - lakosságszámtól függetlenül - a telephely igazolására vonatkozóan, vagy a NAV honlapjáról letöltött, kinyomtatott és a pályázó hivatalos képviselője által aláírt telephely igazolás.
Minden pályázati kategória esetén:
 a 2024. évi lezárt évről szóló számviteli beszámoló és annak az Országos Bírósági Hivatalnál történő letétbehelyezését igazoló dokumentum, amennyiben a számviteli beszámoló a www.birosag.hu honlapon nem érhető el. 2024. évi lezárt évről szóló számviteli beszámoló hiányában a 2023. évi lezárt évről szóló számviteli beszámoló és annak az Országos Bírósági Hivatalnál történő letétbehelyezését igazoló dokumentum, amennyiben a számviteli beszámoló a www.birosag.hu honlapon nem érhető el, továbbá nyilatkozat a szervezet 2024. évi folyamatos működéséről.
A pályázathoz szükséges egyes nyilatkozatok elektronikus úton, a pályázati felületen, a NIR- en keresztül érhetőek el.
https://bgazrt.hu/uj-felhivas-a-2025-evi-varosi-civil-alap-kereteben/

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem