A kiíró május 30-ig meghosszbbaította a pályázat határidejét

Nemzeti Kiválóság Díj

Határidő
Érvényes
Kategória
Díj
Pályázhat
belföldi székhellyel rendelkező szervezet pályázatot adhat be az alábbi kategóriák szerint: - Kis méretű termelő vagy szolgáltató szervezet (50 fő alatti dolgozói létszám), - Közepes méretű termelő vagy szolgáltató szervezet (50-250 fő között dolgozói létszám), - Nagyméretű termelő vagy szolgáltató szervezet (250 főt meghaladó dolgozói létszám), - Közigazgatási, közszolgálati, oktatási, egészségügyi vagy szociális szolgáltatás területén működő szervezet, - Nonprofit szervezet (alapítványok, egyesületek, szövetségek)

Nemzeti Kiválóság Díj


Pályázati Felhívás
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázatot hirdet a 2022. évi Nemzeti Kiválóság Díj elnyerésére
A pályázat célja - az innovációért és technológiáért felelős miniszter által adományozható elismerésekről és egyes kapcsolódó miniszteri rendeletek módosításáról szóló 7/2020. (II. 17.) ITM rendelet alapján - a kiemelkedő teljesítményt felmutató, sikeresen működő szervezetek tevékenységének elismerése.

Pályázati kategóriák, feltételek
Minden belföldi székhellyel rendelkező szervezet pályázatot adhat be az alábbi kategóriák szerint:
- Kis méretű termelő vagy szolgáltató szervezet (50 fő alatti dolgozói létszám),
- Közepes méretű termelő vagy szolgáltató szervezet (50 - 250 fő között dolgozói létszám),
- Nagyméretű termelő vagy szolgáltató szervezet (250 főt meghaladó dolgozói létszám),
- Közigazgatási, közszolgálati, oktatási, egészségügyi vagy szociális szolgáltatás területén működő szervezet,
- Nonprofit szervezet (alapítványok, egyesületek, szövetségek).
A pályázat akkor érvényes, ha Pályázati Kiírásban rögzített feltételeket teljesíti. Utóbbiak elfogadásáról a pályázók a Jelentkezési Lapon nyilatkoznak.

A Díj története
Hazánkban első alkalommal 1996-ban hirdették meg a Nemzeti Minőségi Díjat (most Nemzeti Kiválóság Díj), melyet egy új, független szervezet, a Minőségfejlesztési Központ (MIK) támogatta és irányította. Az NMD irányítása mellett a MIK kiépítette működési környezetét, melyben támogatás nyújtott a különböző szervezeteknek (mérettől és ágazattól függetlenül). Ezek a szervezetek a fejlődésük támogatásához az EFQM Kiválóság Modellt kívánták használni. A MIK az együttműködések és tudásmegosztás ösztönzésére különböző kezdeményezéseket indított el (pl. csoportos kiválóság programok, benchmarking rendezvények) illetve a legjobb gyakorlatok terjesztésére éves rendszerességgel meghirdette az NMD-hez kapcsolódó "Győztesek konferenciája" rendezvényt is. Ennek köszönhetően a hazai szervezetek európai szinten is kiemelkedő sikerességgel szerepeltek az EFQM European Award pályázatokon. A MIK utódszervezeteként létrejött Szövetség a Kiválóságért Egyesület. A pályázat az első években nagyon népszerű volt, sorra versenyeztek a hazai vállalkozások, hogy elnyerjék a Nemzeti Minőség Díjat. 1996 és 2012 között összesen 16 alkalommal osztották ki az elismerést.
2020 januárjában elindult egy új lendület a díj felfrissítésére. A konkrét előkészítő munka a hazai minőségügyi szervezetek - a Magyar Minőség Társaság, az ISO 9000 Fórum Egyesület, az EOQ Magyar Nemzeti Bizottsága, a Szövetség a Kiválóságért Egyesület, az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. (IFKA) - együttműködésében. A szervezetek vezetői megállapodást írtak alá, a közös munka eredményeként született meg az új díj, alapul véve a megújult EFQM modellt. A korábbi Nemzeti Minőségi Díjat a továbbiakban Nemzeti Kiválóság Díjnak hívjuk.

"Ma már a minőség szinte egy "kötelező minimum". Ma már az innováció kerül a fókuszba, a zöld szemlélet és a fenntartható fejlődés. Kiválónak lenni azt jelenti, kiemelkedni, többnek lenni az átlagnál." - foglalja össze Szabó Kálmán, az SZKE ügyvezetője. Majd, így folytatta: "A Nemzeti Kiválóság Díj egy eszmei elismerés, amely ugyanakkor gazdasági hasznot is hoz. - Egyrészt nagyon magas marketingértéke lesz, ha valakinek a birtokába kerül. Másrészt az a cég, amelyik eljut addig, hogy megméresse magát, már a jövő útját járja. Elindult egy olyan pályán, ami segít optimalizálni a működést, kihozni a legjobbat a rendelkezésre álló erőforrásokból, védi a környezetét és nagyon dinamikusan reagál az egyre gyorsabban változó kihívásokra. Szerintem minden cégvezető célja, hogy ilyen, kiváló vállalkozása legyen.

A pályázatok elbírálásának rendje
A pályázat elkészítéséhez és benyújtásához szükséges Jelentkezési Lap és a részletes, valamennyi szükséges információt tartalmazó Pályázati Kiírás letölthető.
A pályázat az EFQM Modell 2020 szerinti szervezeti önértékelésen alapul. Elkészítésében segítséget nyújt a Szövetség a Kiválóságért Egyesület - előzetes jelentkezés alapján - konzultációval egybekötött felkészítést biztosít az érdeklődők számára április 14-én és 22-én online (Zoom platform) program keretében, melyre a lap alján tud jelentkezni.

A pályázás jelentkezési határideje: 2022. május 30. 16:00
A pályázati anyag véglegesítésének határideje: 2022. július 29. 16:00.

A pályázatok elbírálásának rendje
A beérkezett pályázatokat a Nemzeti Kiválóság Díj Bizottság bírálja el, független, külső értékelők bevonásával. A bizottság javaslata alapján az innovációért és technológiáért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) dönt a díjazottakról. A bizottság minden pályázati kategóriában egy - indokolt esetben két - díj kiadására tehet javaslatot.

A díjazottakat elismerő oklevéllel és névre szóló képzőművészeti kisplasztikával jutalmazzák, amelyeket a miniszter ünnepélyes keretek között a Parlamentben ad át. A Nemzeti Kiválóság Díj pályázat keretében minden pályázónak lehetősége van - az elért eredményétől függően - az EFQM európai elismerő oklevelét is megkapni.

A pályázatok értékelése és a döntési folyamat során nyert üzleti információkat a közreműködők bizalmasan kezelik.
A díjazottak üzleti dokumentumaikon, reklámanyagaikon - az adott év megjelölésével - feltüntethetik, hogy elnyerték a Nemzeti Kiválóság Díjat. Névsorukat közzéteszik a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben.
https://kivalosag.com/nkd-2022/

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem