Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat - 2022

Határidő
Érvényes
Pályázhat
1.) Pályázatot nyújthatnak be kutatócsoport vezetésére a Magyarországon költségvetési vagy alapítványi támogatásból működő felsőoktatási intézmények, kutatóközpontok, kutatóintézetek (a továbbiakban együttesen: kutatóhely) által legalább 6 órában foglalkoztatott oktatók vagy kutatók, akik a kutatási pályázatban bemutatott szakterületen jelentős szakmai eredményeket értek el. A pályázatot benyújtó személynek (a továbbiakban: kutatócsoport-vezető) a pályázat benyújtásának dátumát legalább 3 évvel megelőzően szerzett PhD-fokozattal kell rendelkeznie. 2.) Egy oktató, kutató egyszerre csak egy - jelen felhívás szerinti - kutatócsoportnak lehet a vezetője

Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat - 2022


"olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája" Szent-Györgyi Albert
Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat - 2022
A Magyar Tudományos Akadémia (a továbbiakban: MTA) meghirdeti a közoktatás fejlesztésének tudományos megalapozását segítő pályázat harmadik körét.

1. A támogatás célja
A Magyar Tudományos Akadémia- a Magyar Tudományos Akadémiáról szóló 1994. évi XL. törvény (MTAtv.) 3. § (1) bekezdés j) pontja, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Aht.), és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Kormányrendelet alapján - nyűt jellegű pályázatot hirdet olyan, 4 éven át (2022. szeptember 1. - 2026. augusztus 31.) történő kutatások támogatására, amelyeknek célja a nevelés és az oktatás fejlesztésének új tudományos eredményekkel való megalapozása, a tudásátadás és az értékközvetítés pedagógiai szemléletének és módszereinek megújítását célzó kutatások megvalósítása. A Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázatról rendelkezik az MTA elnökének 10/2022. (IV.14.) számú határozata, mely a www.mta.hu internetes oldalon a Pályázatok menü pontban a Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat címszó alatt érhető el.
Az MTA jelen pályázat kiírásával olyan nemzetközi mércével mérve kiemelkedő, a magyar közoktatás problémáinak megoldása szempontjából releváns kutatómunkához kíván támogatást nyújtani, amely
- bővíti a terület kutatási kapacitását;
- felgyorsítja a legújabb nemzetközi kutatási eredmények hazai megismertetését és alkalmazását;
- segíti fiatal kutatók képzését és pályára állását;
- erősíti a magyar kutatóműhelyek nemzetközi beágyazottságát;
- továbbá hozzájárul az oktatási intézmények és a kutatóhelyek közötti kapcsolatrendszer kiépítéséhez.
A kiválóság tekintetében mérvadó az MTA és az EU kutatási pályázatainak követelményrendszere, mindenekelőtt publikációk megjelentetése a szakterület vezető folyóirataiban.
A relevancia megítélésében mérvadó az MTA Elnökségének határozatában (57/2019. X. 22.) megjelölt prioritásokkal való összhang, különösképpen azokon a területeken tervezett kutatómunka, amelyekre az előző pályázati ciklusban nem érkezett megfelelő számú támogatható pályázat:
- az olvasás-szövegértés, a matematika és a természettudomány terén az iskola kezdő szakaszában szükséges fejlesztő munka;
- az iskolai kudarcok és a lemorzsolódás kutatása, a korai prevenciót szolgáló módszerek kidolgozása és hatékonyság-vizsgálata;
- a fiatalok történelmi tudatának fejlődésében és a művészeti kultúra terén a közoktatás hiányosságainak feltárása és a megoldásukat elősegítő módszerek kidolgozása és hatékonyság-vizsgálata;
- a speciális helyzetű tanulók integrálására, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok felzárkóztatására irányuló programok kidolgozása és hatásvizsgálata.
A pályázat keretében megvalósuló kutatómunkának erősítenie kell a pedagógusok, közoktatási intézmények illetve kutatók, kutatócsoportok közötti kapcsolatot, a tudományosan megalapozott fejlesztés szemléletmódját, segíteni az eredmények alkalmazását. Ennek legfőbb módja a lehető legtöbb pedagógus közvetlen bekapcsolása a kutatócsoport munkájába.

2. A támogatásra jogosultak köre
1.) Pályázatot nyújthatnak be kutatócsoport vezetésére a Magyarországon
költségvetési vagy alapítványi támogatásból működő felsőoktatási intézmények, kutatóközpontok, kutatóintézetek (a továbbiakban együttesen: kutatóhely) által legalább 6 órában foglalkoztatott oktatók vagy kutatók, akik a kutatási pályázatban bemutatott szakterületen jelentős szakmai eredményeket értek el. A pályázatot benyújtó személynek (a továbbiakban: kutatócsoport-vezető) a pályázat benyújtásának dátumát legalább 3 évvel megelőzően szerzett PhD-fokozattal kell rendelkeznie.

2.) Egy oktató, kutató egyszerre csak egy - jelen felhívás szerinti - kutatócsoportnak lehet a vezetője.

3.A támogatás megvalósulásának kizáró okai
Nem részesülhet támogatásban az, aki
1.) a támogatási döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy
megtévesztő adatot szolgáltatott vagy ilyen nyilatkozatot tett;
2.) a támogatói okirat megkötésének feltételeként a jelen pályázati kiírásban és a
vonatkozó államháztartási jogszabályokban meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be, vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja.

4. A pályázaton igényelhető támogatás formája és mértéke
A pályázat nyílt jellegű, a vissza nem térítendő támogatás folyósítására egy összegben előleg formájában, éves ütemezés szerint, időarányosan vagy teljesítésarányosan kerülhet sor. A megítélt összeg a pályázat keretében foglalkoztatott munkatársak (pl. fiatal kutatók, segédszemélyzet) bérére, a kutatásba bevont, személyek (pl. a közoktatásban foglalkoztatott pedagógusok) megbízási díjaira és járulékaira, dologi kiadásokra (pl. Open-Access díj, nyelvi lektorálás, konferencia részvétel), a kutatáshoz szükséges tárgyi eszközök beszerzésére, informatikai eszköz fejlesztésre, reprezentációs költségre, valamint rezsiköltségre használható fel. A rezsiköltség legfeljebb a támogatási összeg 10%-a lehet, mellyel nem kell külön elszámolni. Az elnyert pályázati támogatás felhasználásának ellenőrzésére, szúrópróbaszerű mintavétellel kerül sor.
A 2022. évi pályázati keret összege a Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény 1. számú mellékletében a XXXIII. MTA fejezet 6.3. alcímén Szakmai feladatok támogatása fejezeti kezelésű előirányzat terhére: 100 millió Ft.
A pályázatonként kiosztható maximális összeg: évi 20 millió Ft.

5. A pályázat benyújtásának módja, helye és ideje:
A pályázati anyagokat angol nyelven, elektronikus úton kell benyújtani a Közoktatás-fejlesztési kutatási pályázat elektronikus pályázati rendszerén keresztül (https://palyazat.mta.hu/kozoktatas 2022).
A pályázati anyagok feltöltésének határideje:
2022. június 15.16:00.

A befogadó kutatóhely vezetője és a kutatóhely gazdasági vezetője által aláírt, a pályázati weboldalról letölthető nyilatkozatot egy példányban, valamint ugyancsak a pályázati felületről letölthető, aláírt pályázói nyilatkozatot postán is kérjük elküldeni az MTA Titkársága Köztestületi Igazgatóság Stratégiai Osztálya címére (1051 Budapest, Nádor utca 7.). A postabélyegző legkésőbbi dátuma a fent megadott feltöltési határidő napja lehet. A borítékon fel kell tüntetni: "Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat 2022". A pályázat benyújtásának díja nincs.
Amennyiben az elektronikusan benyújtott nyilatkozat(oka)t az elektronikus ügyintézés részletszabályairól szóló 451/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet 12. § (1) d) pontjában meghatározott, azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés szolgáltatással (AVDH, vagy más minősített, személyes elektronikus aláírás) látták el, akkor nem szükséges papír alapon is megküldeni.

A pályázat benyújtásával kapcsolatos kérdésekben az MTA Titkárság Köztetsületi Igazgatóság Stratégiai Osztályának munkatársa ad tájékoztatást az oktatasfeilesztes@titkarsag.mta.hu e-mailcímen, illetve a 06 (1) 411-6100/626 telefonszámon.
A pályázati weboldalra az MTA Akadémiai Adattárba (AAT) szóló azonosítóval lehet belépni. A pályázati rendszer az AAT-ben tárolt adatokat átveszi, azokat csak egy helyen, az AAT-ben kell és lehet módosítani. A naprakész adatok használata érdekében kérjük a pályázókat, hogy szükség esetén az AAT-ben tárolt adataikat frissítsék.

Amennyiben a pályázónak még nincs AAT-azonosítója, regisztrációját az i. sz. útmutató segítségével teheti meg. Amennyiben a pályázónak van AAT-azonosítója (illetve a sikeres regisztrációt követően), az útmutató 4. pontjától kezdődően kap segítséget az AAT-ben a kötelező mezők kitöltéséhez.
Az elektronikus pályázati rendszerben a pályázat elkészítését a 2. sz. útmutató segíti.
Az MTA Titkársága a Magyar Tudományos Akadémiáról szóló 1994. évi XL törvény (a továbbiakban: MTA tv.) 19. § (1) alapján látja el a pályázattal kapcsolatos adminisztratív feladatokat.

6. A pályázati anyagnak tartalmaznia kell:
Az elektronikus pályázati rendszerbe történő feltöltéssel:
1.) Kutatási terv (a pályázat 1. számú melléklete, maximum 20 oldal terjedelemben,
évekre lebontva), amelynek tartalmaznia kell:
- a vizsgálandó probléma felvázolását, a nemzetközi szakirodalmi háttér bemutatását és a kutatómunka szükségességének indoklását;
- a kutatási célok és kérdések megfogalmazását;
- a tervezett kutatómunka módszereinek (résztvevők, minták, kísérleti csoportok, eszközök) leírását;
- a személyi feltételek felvázolását;
- a tervezett feladatoknak a kutatási időszakra történő ütemezését;
- a kutatómunka várható tudományos eredményeinek és hasznosulásának körvonalazását.

2.) A pályázat költségterve 4 évre (2. számú melléklet), amely tartalmazza a
megvalósítás és finanszírozás tervezett időbeni ütemezését, valamint az igényelt költségvetési támogatás általános forgalmi adót is tartalmazó összegét.

3.) A pályázó (kutatócsoport-vezető) szakmai-tudományos önéletrajza (3. számú
melléklet).

4.) A kutatócsoport tagjainak maximum 2 oldalas szakmai-tudományos
önéletrajza (4. számú melléklet).
Eredeti dokumentumok benyújtásával (postai úton vagy AEDH, vagy más minősített, személyes elektronikus aláírás esetén a pályázati felületre való feltöltéssel is elegendő):

5.) Befogadó nyilatkozat a befogadó kutatóhely-vezető és gazdasági vezető aláírásával (a nyilatkozat a pályázati weboldalról is letölthető). (5. számú melléklet).

6.) A pályázatot benyújtó kutató által aláírt pályázói nyilatkozat (6. számú mellékleti

7.) A pályázónak az oktatás területéről megjelent öt legfontosabb publikációjának listája. (7. számú melléklet)

7. A pályázat érvényessége
A pályázat befogadásáról a támogató a pályázat benyújtását követő 7. napig tájékoztatja a pályázót arról, hogy a pályázatának érdemi elbírálása megkezdődött. Az érdemi vizsgálat nélküli elutasítás esetén az arra vonatkozó tájékoztatásnak tartalmaznia kell az elutasítás okát, valamint a kifogás benyújtásának lehetőségét és módját. Támogató a pályázat befogadását a pályázati kiírás az Avr. 75. § (2) és (3) bekezdése szerinti nyilatkozatok, dokumentumok benyújtásától teheti függővé.
A pályázat befogadása előtt vizsgálni kell, hogy
1.) a pályázó a kiírásban meghatározott támogatás lehetséges igénylőinek körébe
tartozik-e,
2.) beérkeztek-e határidőre a kiírásban előírt dokumentumok az előírt tartalommal, aláírva,
3.) nem áll-e fenn a pályázóval szemben kizáró ok,
4.) az igényelt költségvetési támogatás összege nem haladja meg a maximálisan
igényelhető mértéket, és a támogatási arány nem haladja meg a pályázati kiírásban meghatározott maximális támogatási intenzitást.
Érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül a pályázat, ha
1. a pályázó személye nem felel meg a kiírás feltételeinek,
2. a kiírásban előírt dokumentumok határidő után érkeznek be,
- 3. a pályázó a döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott.
Ha a befogadott pályázatot hibásan vagy hiányosan nyújtották be, a Köztestületi Igazgatóság Stratégiai Osztálya hiánypótlásra szólítja fel a pályázót. Hiánypótlásra egy alkalommal van lehetőség, amelyre az értesítés kézhezvételét követő 5 munkanap áll a pályázó rendelkezésére. Ha a pályázó a hiánypótlást hibásan, hiányosan nyújtja be, vagy a hiányosságokat határidőn belül nem pótolja, a pályázat további, érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül, melyről a pályázót a Köztestületi Igazgatóság Stratégiai Osztálya értesíti. Az elutasítás okát a támogatónak meg kell jelölnie.

8. A pályázat elbírálása, a támogatói döntés
A pályázatok szakmai bírálat alapján kerülnek értékelésre és rangsorolásra, melynek főbb szempontjai a következők:
- a kutatási terv tudományos megalapozottsága;
- a pályázat céljának, tervezett feladatainak újdonságtartalma, összhangja a megjelölt prioritásokkal,
- a pályázat megvalósíthatósága, várható eredményessége és társadalmi hasznosíthatósága;
- a kutatócsoport vezetőjének szakmai/tudományos teljesítménye;
- a pályázat résztvevőinek szakmai/tudományos teljesítménye.
A pályázati támogatás odaítéléséről az MTA elnöke dönt az általa felkért tudományos testület, a Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat Bírálóbizottság (zsűri) értékelése és rangsorolása alapján, amely anonim (magyar és/vagy külföldi) szakmai bírálatok figyelembe vételével készül. A döntésről a pályázók a döntést követő 10 munkanapon belül elektronikus levélben kapnak tájékoztatást. A nyertes pályázók névsorát és a nyertes pályaművek címét az Akadémia honlapján teszik közzé legkésőbb 2022. augusztus 31-ig.

9. A támogatói okirat kibocsátása, a támogatás folyósítása, beszámolás
A sikeres pályázatot követően az elnyert támogatási összeg rendelkezésre bocsátására a kutatócsoportot befogadó intézményen keresztül kerül sor támogatói okirat alapján a négy éves kutatási ciklusra (teljes futamidő). Befogadó intézmény lehet egyetemi kutatóhely, vagy az "MTA Kiváló Kutatóhely" tanúsítvánnyal vagy minősítéssel rendelkező kutatóintézet és kutatóközpont. Az elnyert támogatási összeget az MTA Titkársága a fejezetek közötti előirányzat-átcsoportosítással biztosítja a projektet befogadó intézmény számára vagy közvetlenül a befogadó intézményhez utalja.
A jogosulatlanul igénybe vett, valamint a támogatás jogszabálysértő vagy nem rendeltetésszerű felhasználása esetén az összeg - a vonatkozó külön jogszabályokban meghatározottak szerint - késedelmi kamattal növelt mértékben fizetendő vissza. A visszafizetés ütemezését külön megállapodás rögzíti.
A támogatás felhasználásáról az MTA elnöke számára minden év szeptember 30- ig tevékenységi jelentést és pénzügyi beszámolót; 2024. szeptember 30-ig pedig félidős szakmai és pénzügyi beszámolót kell készíteni. A kutatócsoport-vezetőnek a támogatói okiratban rögzített négy éves támogatási időszak lejártát követő egy hónapon belül, 2026. szeptember 30-ig az MTA EPK rendszerébe elektronikusan fel kell töltenie a záróbeszámolót, amelyet szakmai konferencia keretében is be kell mutatnia. A záróbeszámoló tartalmazza a szakmai és pénzügyi beszámolót, valamint mellékletként az elért tudományos eredményeket tükröző publikációkat és az oktatásban való hasznosíthatóság dokumentálását.

A négyéves támogatási időszak értékelésének szakaszolása a következőképpen történik:
- éves beszámoló elkészítése az első év végén:
az elvégzett munka rövid összefoglalása. A szakmai beszámolónak tartalmaznia kell annak bemutatását, hogy a kutatócsoport-vezető és a befogadó kutatóhely milyen meghatározott erőfeszítéseket tett a kutatócsoport sikeres működéséhez szükséges személyi, tárgyi és módszertani feltételek megteremtésének érdekében, milyen publikációkat jelentetett meg, illetve készített elő, és hogy a kutatás a megfelelő irányban halad. Az első évről szóló pénzügyi elszámolás a szakmai beszámolóval egyidőben az első elszámolási időszakot követő 1 hónapon belül küldendő be.
- félidős elszámolás a második év végén:
tartalmazza a kutatócsoport két év alatt elvégzett munkájának részletes összefoglalását, a legfontosabb, nemzetközi színvonalú (publikált vagy publikációra előkészített) eredmények kiemelésével. Ez a szakmai beszámoló alapozza meg a négyéves támogatási időszak hátralévő időtartamában juttatandó (teljes vagy csökkentett) támogatásról szóló döntést. A második évről szóló pénzügyi elszámolást a a második teljesítési szakaszt követő i hónapon belül kell benyújtani.
- éves beszámoló a harmadik év végén:
az elvégzett munka rövid összefoglalása a megjelent publikációk középpontba állításával. A harmadik évről szóló pénzügyi elszámolás az elszámolási időszakot követően i hónapon a szakmai beszámolóval együtt nyújtandó be.
- záróbeszámoló a negyedik év végén:
a kutatócsoport teljesítményének átfogó szakmai összefoglalása, kiemelt figyelmet fordítva a rangos nemzetközi folyóiratokban megjelent szakcikkekre. A negyedik évről szóló pénzügyi elszámolást a negyedik elszámolási ciklust követő i hónapon belül szakmai beszámolóval együtt kell benyújtani.

A fel nem használt támogatási összeget a kutatási ciklus végén, a pénzügyi elszámolást követően vissza kell fizetni
Az éves szakmai beszámolók véleményezése anonim szakértők bevonásával történik. Az éves beszámolók minősítése "eredményes" vagy "nem eredményes" lehet.
Az anonim bírálók javaslatot tesznek a Bizottság részére a beszámolók elfogadására, valamint minősítésére. Az MTA elnöke a Bizottság javaslatának és az anonim vélemények ismeretében döntést hoz a beszámolók elfogadásáról és minősítéséről.

Az első, a második és a harmadik év végén fel nem használt támogatás összegének legfeljebb 10%-a kérelem nélkül is felhasználható a következő elszámolási ciklusban, a szakmai beszámoló "eredményes" minősítése esetén. Ennél nagyobb összegnek a következő évre való átvitele céljából kérelmet kell benyújtani a pénzügyi beszámolóval együtt. A 10% és 50% közötti maradványösszeg a szakmai beszámoló "eredményes" minősítése esetén használható fel, az MTA elnökének címzett és a Köztestületi Igazgatóság Stratégiai Osztálya részére a pénzügyi beszámolóval együtt benyújtott kérelem alapján. A kérelemről a szakmai minősítést követően az MTA elnöke dönt. Pozitív döntés esetén a maradvány összeg a következő év december 31-ig használható fel.

Az éves beszámolókat az MTA elnöke által felkért szakmai testület véleményezi az MTA elnöke által beszámolónként felkért anonim szakértők véleménye alapján. E beszámolók jelzés értékű minősítése "eredményes" vagy "nem eredményes" lehet. A félidős beszámoló (2. projektév) "nem eredményes" minősítése esetén a további támogatást meg kell vonni és a kutatócsoportot meg kell szüntetni. A megszüntetéséről szóló MTA elnöki döntés hatályba lépésétől a 3. projektév végéig terjedő időszakra vonatkozó támogatási összegnek a támogatott csak azon részét használhatja fel, amely a kutatócsoport megszüntetéséhez igazoltan szükséges.
Szintén elvárás, hogy a támogatás felhasználásával létrehozott/kiadott mű (és tanulmánykötet esetében a benne foglalt összes tanulmány) vonatkozásában a kutatócsoport vezetője gondoskodik arról, hogy a mű adatait digitális formában az MTA Könyvtár és Információs Központ (KIK) Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) rendszerébe, illetve PDF/A formátumban az MTA KIK REÁL vagy az MTMT Repozitórium minősítő Bizottsága által minősített intézményi repozitóriumába feltöltse legkésőbb a szakmai záróbeszámoló benyújtásával egyidejűleg, illetve a záróbeszámoló benyújtását követően megjelenő mű esetében a megjelenést követő 30 napon belül."

10. Jogorvoslat
A pályázat eredményéről szóló döntés ellen érdemi jogorvoslatnak helye nincs.

11. Tájékoztatás kifogás benyújtásának lehetőségéről
A pályázó az MTA elnökénél kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatói okirat megkötésére, a támogatás folyósítására vagy visszakövetelésére vonatkozó eljárás véleménye szerint jogszabálysértő vagy a jelen pályázati felhívásban foglaltakkal ellentétes. A kifogás benyújtására a kifogásolt intézkedésről vagy mulasztásról szóló döntés kézbesítésétől számított 10 napon belül, egy alkalommal, az indokok megjelölésével, írásban van lehetőség. A kifogásban meg kell jelölni azokat az indokokat - a megsértett jogszabályban vagy felhívásban foglalt rendelkezést -, melyekre tekintettel a kifogást emelő kéri a döntés felülvizsgálatát. Indokolás, pontos hivatkozás hiányában a kifogás érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül. A kifogás elbírálása során kizárólag a kifogásban vitatottak kivizsgálására kerül sor. A kifogás a beérkezéstől számított 15 napon belül kerül elbírálásra.

12. Egyéb, pályázattal kapcsolatos információk
- a támogatási intenzitás mértéke 100%,
- a támogató saját forrás meglétét nem követeli meg.

13. További információk
Az MTA tájékoztatja a pályázókat, hogy
a) a Kincstár monitoringrendszert működtet a költségvetési támogatásokról, és közreműködik a költségvetési támogatások felhasználásának összehangolásában. A monitoringrendszerben nem rögzített támogatási döntés alapján érvényesen támogatás nem nyújtható.
b) Az MTA Titkársága a monitoringrendszerbe történő adatátadással gondoskodik a pályázati úton biztosított támogatás esetében a pályázati kiírás tárgyára vonatkozó adatoknak az e célra rendszeresített honlapon való közzétételéről, a támogatás felhasználásához kapcsolódóan bekövetkezett vagy az MTA által megállapított, a támogatási jogviszonnyal, a támogatás rendelkezésre bocsátásával és a beszámolással kapcsolatos tényekre, körülményekre vonatkozó adatoknak az e célra rendszeresített honlapon való közzétételéről. A monitoringrendszerben kezelt adatok a támogatási döntés naptári évének utolsó napjától számított öt év elteltével törölhetők.
c) Az információs önrendelkezési jog meghatározza, mi a közérdekű adat. Ami a pályázat során nem minősülne annak, de
- a pályázati kiírást előkészítő,
- a pályázatot kiíró,
- a támogatási igényről meghozott döntést előkészítő,
- a döntéshozó személy vagy testület által kezelt, különleges adatnak nem minősülő adat, és a pályázattal, a pályázati eljárással, a támogatási döntéssel összefüggésben áll, az is nyilvános adatnak tekintendő, közérdek alapján.
d) Az MTA a támogatás felhasználását az Avr.-ben meghatározott rendelkezések alapján, a támogatói okiratban rögzítettek szerint ellenőrzi az MTA Titkársága útján.

14. A pályázati eljárás során a személyes adatkezelés célja, és jogalapja
a) A pályázó által megadott személyes adatokat a pályázati eljárás lefolytatása céljából, az MTA Titkárságán belül a Köztestületi Igazgatóság Stratégiai Osztálya kezeli, az Akadémia Egységes Pályázati Keretrendszerében.
Ugyanezen személyes adatokat az MTA Titkárságának a szervezeti és működési szabályzata szerint hatáskörrel rendelkező szervezeti egységei, valamint a pályázat elbírálásában résztvevő felkért bírálók jogszabályban meghatározott feladat teljesítéséhez megismerhetik.
A nyertes pályázók személyes adatait a befogadó kutatóhely a foglalkoztatási szerződés megkötése céljából kezeli.
b) A személyes adatkezelés az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez szükséges.
c) A pályázó a személyes adataiban bekövetkezett változásokat az oktatasfejlesztes@titkarsag.mta.hu e-mailcímre jelezheti.
d) Az MTA és az MTA Titkársága adatkezelési tájékoztatója az mta.hu weboldal "Hasznos információk" cím alatt, az "Adatkezelési tájékoztató"-ra kattintva érhető el.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem