A géllakkok felbukkanása nagyot robbant a szépségápolás terén. Szinte forradalmian új lehetőséget kínálnak mindazoknak, akik tartós és ragyogó körmökre vágynak. Míg egykoron a géllakkokat mindenféle erősítés nélkül használták, ma már a technológia fejlődése és az új anyagok bevezetése segít elkerülni a körömmel kapcsolatos aggályokat.
Vajon a géllakk tényleg elvékonyítja a körmöket, vagy van itt valami rejtett titok a történetben?
A klasszikus géllakkozás alaplépései
A StudioFlash géllakk tanfolyamán is azt tanítják, hogy valójában nincs szükség extra erősítésre, elegendő egy vékony alapréteggel indítani. Ez az úgynevezett base réteg biztosítja a szín megfelelő tapadását, ám nem alkalmas bonyolult formák kialakítására. Ez a módszer tökéletesen megállja a helyét, ha rövid körmökre dolgozunk, ahol nem szükséges különleges formázás vagy erősebb tartósság.
Milyen lépéseket kell követnünk a klasszikus géllakkozás során? A körmöket mindig alaposan elő kell készíteni, hogy a lakk tökéletesen tapadjon. Az első lépés a Mega Base réteg felvitele, amely után a színek kerülnek előtérbe – szükség esetén akár két réteg is alkalmazható. Itt fontos a szép kontúrozás a köröm sáncainál nullás ecsettel, hiszen az apró részleteken sok múlik a végeredmény esztétikáját tekintve. Végül egy rugalmas fedőfény biztosítja a tartósságot és a csillogó végeredményt.
Az oldás művészete
Sokan állítják, hogy a géllakk eltávolítása károsítja a körmöket. Tény, hogy az erősítő anyagok nélküli lakk esetében különösen fontos az óvatosság. Reszelés helyett célszerűbb az oldást választani, mert ezzel megőrizhetjük a köröm épségét. De hogyan is működik ez?
A folyamat során először mattítjuk a köröm felületét, majd speciális leoldó folyadékkal átitatott fóliába csomagoljuk a körmöket. Az oldási idő letelte után a fóliát egyenként távolítjuk el, hogy biztonságosan leszedhessük a lakkot egy bőrfeltoló segítségével. Utána elvégezhetjük a szokásos manikűrözést, ügyelve arra, hogy a körömlemez ne sérüljön.
Az oldás során a bőrünkre is érdemes figyelmet fordítani, hiszen a leoldó anyag irritálhatja a köröm körüli részeket. A bőrolaj segíthet visszanyerni a bőr elvesztett nedvességtartalmát, így kiválóan kiegészíti az oldási folyamatot.
Kreatív díszítési ötletek géllakkal
Ha a kreativitás feltámad benned, a géllakkal való díszítés számos ajtót nyithat meg előtted. Lehetsz akár kezdő vagy tapasztalt körömfestő, sokféle anyag áll rendelkezésedre. Művészkedhetsz festőzselékkel, csillámokkal vagy éppen különféle porokkal. Az egyszerű géllakkos díszítés igazán szórakoztató lehetőségeket kínál!
Maga a géllakk lehet az alapja a díszítésnek, amelyre bátran festhetünk különféle mintákat. Matt vagy ragacsos alapra festve is stabilan tartja a díszítést. Így a felfestett minta nem mozdul el, és a végeredmény nemcsak szép, de tartós is lesz. Még egyszerűbbé tehetjük a díszítést különböző árnyékolási technikák alkalmazásával, amelyek játékossá és élettelivé teszik a mintákat.
A géllakkos díszítés egyik nagy előnye, hogy segít kibontakoztatni a bennünk rejlő kreativitást és örömet okoz akkor is, ha csak magáért a kreatív folyamatért, nem pedig a tökéletesség hajszolásáért csináljuk. Miért ne próbálnád ki te is?
(2025.01.14.)