4iG Digitális Esély
- Határidő
- Érvényes
- Kiíró
- 4iG Alapítvány
- Kategória
- InformatikaOktatásSzociális
Pályázati felhívás és nevezési útmutató
4iG Digitális Esély
Laptopadományozási program iskolák számára
2025
I. A PÁLYÁZAT CÉLJA:
A 4iG Alapítvány elkötelezett a digitális esélyteremtés mellett: célunk, hogy megbízhatóan működő, felújított laptopokkal támogassuk azokat az iskolákat, ahol ezek az eszközök valódi változást hozhatnak a diákok mindennapjaiba. A „Digitális Esély” program keretében elsősorban olyan intézmények jelentkezését várjuk, ahol digitális eszközökben szűkölködő tanulók tanulnak, és ahol a laptopok kézzelfogható segítséget jelentenek egy-egy jól meghatározott pedagógiai cél megvalósításában.
Hány laptopot kaphat egy iskola?
Intézményenként legfeljebb 22 darab laptopra lehet pályázni.
Mire használhatók a laptopok?
1. Programozás és kódolás szakkörök indítása vagy megerősítése,
2. Közösségi és diákprogramok (pl. diákönkormányzat, kreatív projektek) támogatása,
3. Tanórai digitális eszközhasználat fejlesztése - online együttműködés, digitális tananyagok, csoportmunka segítése.
A tervezett aktivitás szóljon legalább 6 hónapos időtartamra, és lehetőség szerint több tanéven át szolgálja az iskolai közösséget.
Bármely területen történik az eszközök használata, a pályázónak vállalnia kell, hogy legalább 10 alkalommal használja az iskola az eszközöket a beszámolóig.
A pályázat célja nem csupán eszközadományozás, hanem a digitális kompetenciák fejlődésének ösztönzése és a közösségi tanulási terek támogatása. Fontos számunkra, hogy a laptopok olyan iskolákhoz kerüljenek, ahol a pedagógusok elkötelezettek, és világos elképzelésük van arról, hogyan tudják a diákok javára fordítani ezt az eszköztámogatást.
Ha úgy érzi, hogy szívesen vinne végig egy digitális fókuszú projektet diákjaival, itt a lehetőség, hogy ehhez támogatást kapjon!
II. A PÁLYÁZAT MOTIVÁCIÓI
A digitális világban való eligazodás, a hatékony információkezelés és az online együttműködés képessége mára nemcsak a jövő, hanem a jelen kihívása is. A pályázat lehetőséget kíván adni a pedagógusoknak arra, hogy tanulóikkal közösen fejlődjenek ezen a téren, méghozzá kézzelfogható eszközökkel, azaz felújított laptopokkal és szakmai támogatással.
A pályázatra ezért olyan iskolai közösségek jelentkezhetnek, akik nyitottak a digitális kompetenciáik fejlesztésére, és készen állnak arra, hogy új módszereket próbáljanak ki a tanulás és tanítás támogatására.
Az eszközök pályázat keretében történő újrahasznosítása a 4iG Csoport fenntarthatósági céljait is szolgálják egyben.
III. A PÁLYÁZÓK KÖRE:
- Intézményi OM azonosítóval rendelkezők vehetnek részt a pályázatban.
- A pályázatot az intézmény nevében benyújthatják:
- az intézmény pedagógusai,
- az intézmény operatív, adminisztratív vagy vezetői munkakörben dolgozó
munkatársai,
- az intézményt támogató alapítvány kuratóriuma, operatív, adminisztratív
munkakörben dolgozó munkatársai,
feltéve, hogy a pályázatot az intézmény hivatalosan is támogatja és jóváhagyja.
Egy intézmény több pályázatot is benyújthat, akár különböző felhasználási célokra igényelve eszközöket.
- A pályázati anyagban bemutatott tervek szellemi terméknek minősülnek, amelyet a kiírók tiszteletben tartanak, és azokat kizárólag a pályázat céljainak megfelelően kezelik, üzleti célra nem használják fel.
- A pályázaton a 4iG Alapítvány és a 4iG Csoport alkalmazásában álló munkavállalók közvetlenül nem vehetnek részt, nem pályázhatnak; de természetesen felhívhatják a figyelmet a pályázatra, így az általuk ismert, gyermekeik által látogatott iskolák részt vehetnek benne.
- A program lebonyolításában részt vevő szakmai bírálók közeli hozzátartozói nem nyújthatnak be pályázatot.
Egy intézményből több pályázat is benyújtható, ugyanakkor minden pályázat egy konkrét jelentkezőhöz kötődik.
Jelentkezés
A jelentkezés egy online űrlap kitöltésével történik, ahol a pályázó bemutatja, miért szeretne részt venni a programban, hogyan hasznosítaná az eszközöket, és milyen célcsoporttal (diákjaival, pedagógus kollégáival) dolgozna együtt.
Az űrlap kitöltése során a pályázó néhány alapadatot ad meg az intézményről, valamint röviden összefoglalja motivációját és elképzeléseit a program során végzett munkáról.
Kiválasztás és eredményhirdetés
- A beérkezett pályázatokat a szakmai bírálók értékelik, előre meghatározott objektív szakmai szempontok szerint (lásd VI. pont).
- A nyertes és nem nyertes pályázókat egyaránt e-mailben értesítjük 2025. október 30-ig.
Eszközök átvétele és programindítás
- A nyertes pályázók laptopokat vehetnek át, amelyeket az intézmény tanítási gyakorlatában, pedagógusok és diákok közösen használhatnak.
- A nyertes pályázó intézményekből minimum 1 fő pedagógus köteles részt venni a One Alapítvány E-skola - „IKT eszközök a tanórán” című e-learning képzésén. A képzés elvégzéséről szóló tanúsítványt e-mailben kell elküldenie a 4iG Alapítványnak 2026.05.30-ig.
Oktatás és visszacsatolás
- A nyertes pályázók vállalják, hogy a pályázati anyagban vállalt célterületen való aktivitást (kódolás/ közösségépítés /laptop használattal végzett feladatmegoldás stb.) megvalósítják.
- A program zárásaként a nyertes pályázóknak rövid, írásos, képes beszámolót kell benyújtaniuk az aktivitások megvalósításáról, a tanulók bevonásáról és a tapasztalatokról. (Sablon, útmutató biztosított ennek elkészítéséhez.)
IV. A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MENETE:
- A pályázatot 2025. szeptember 30-ig lehet benyújtani az alábbi adatlapon keresztül: 4iG Alapítvány
A jelentkezéshez az alábbi adatok megadása szükséges:
- A pályázónak az űrlapon szereplő kérdésekre kell választ adnia.
- A jelentkezés elküldését követően minden pályázó automatikus visszaigazolást kap.
- A pályázat hivatalos nyelve a magyar, a jelentkezést és minden kapcsolódó dokumentumot magyar nyelven kell benyújtani.
Minden pályázót biztatunk arra, hogy bizonytalanság esetén kérdéseikkel, problémáikkal keressék meg kapcsolattartónkat, vegyék igénybe az e-mailes, telefonos konzultáció lehetőségét!
Konzultációért kérjük, vegye fel a kapcsolatot munkatársunkkal: alapitvany@4igalapitvany.hu