Filmszínházban bemutatandó filmalkotások forgatókönyvfejlesztésének támogatása

Határidő
Folyamatos
Érvényes
Pályázhat
- forgatókönyvírók, - producerek, - filmelőállítók

Pályázati kiírás filmszínházban bemutatandó filmalkotások forgatókönyvfejlesztésének támogatására
A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. (továbbiakban: NFI/Támogató) a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény (továbbiakban: Mktv.) 12. § (3) bekezdés a) pontja szerint és a Támogató Támogatási Szabályzatában (továbbiakban: Támogatási Szabályzat) foglalt pályázati elvekkel összhangban pályázatot ír ki filmszínházban bemutatandó, egész estés (legalább 70 perces) játékfilmek, animációs filmek, dokumentumfilmek (a továbbiakban együttesen: filmalkotások) forgatókönyv-fejlesztésének közvetlen, vissza nem térítendő támogatására.
A pályázatokat a Támogató Filmszakmai Döntőbizottsága bírálja el.
I. A rendelkezésre álló forrás megnevezése
I.1. Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény XLIII. Az állami vagyonnal kapcsolatos bevételek és kiadások fejezet, 1. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos bevételek és kiadások cím, 2. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos kiadások alcím, 2. Társaságokkal kapcsolatos kiadások jogcímcsoport, 2. A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. támogatása jogcím.
I.2. A támogatás az Európai Unió működéséről szóló Szerződés 107. cikk (1) bekezdése szerint állami támogatásnak minősül és azt a Támogató az Európai Bizottság N 202/2008 számú és az azt módosító SA.50768 számú határozatával jóváhagyott magyar állami filmtámogatási program alapján nyújtja.
II. A pályázat benyújtásának határideje, helye és módja
II.1. A pályázatok 2024. április 4. napjától a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatosan benyújthatók.
II.2. Tartalmi elutasításban részesített pályázat ugyanazon tartalommal nem nyújtható be ismételten.
II.3. A pályázat kizárólag elektronikus úton nyújtható be, a Támogató papíralapon pályázatot nem fogad be. A pályázat benyújtásakor a pályázó a Támogató pályázatkezelő felületének használatára köteles, amely a Támogató honlapjáról (https://nfi.hu/hu) elérhető.
II.4. A pályázat benyújtásának időpontja a pályázati adatlap és a hozzá tartozó mellékletek elektronikus felületen történő beküldésének időpontja.
III. A pályázat benyújtására jogosultak és kizártak meghatározása
III.1. Pályázatot kizárólag a Támogatási Szabályzat 10. pontjában részletezett pályázói kör nyújthat be.
III.2. Pályázatot nyújthatnak be a Támogatási Szabályzat szerint megfelelő referenciával rendelkező:
- forgatókönyvírók,
- producerek,
- filmelőállítók.
III.3. Megfelelő referenciával nem rendelkező pályázó kizárólag megfelelő referenciával rendelkező forgatókönyvíróval, filmelőállítóval vagy producerrel közösen pályázhat. A megfelelő referenciához figyelembe vehető filmfesztiválokat és filmes eseményeket a jelen pályázati kiírás 1. számú melléklete határozza meg.
III.4. Az eljárásban nem vehet részt, akivel kapcsolatban a Támogatási Szabályzat 11. pontjában meghatározott kizárási okok fennállnak.
III.5. Amennyiben a pályázati kérelemmel érintett filmalkotással kapcsolatban a pályázó a Támogató bármely korábbi pályázati eljárásában tartalomfejlesztési/forgatókönyv-fejlesztési támogatásban részesült, úgy jelen eljárásban nem nyújthat be pályázatot mindaddig, amíg az ott megítélt támogatási összeg és a támogatott projekt teljes költségvetése elszámolásáról szóló záró beszámolót az illetékes Döntőbizottság elfogadta.
IV. A pályázat tartalmi és formai követelményei
IV.1. A pályázat mellékleteit a jelen pályázati kiírás 2. számú melléklete határozza meg.
IV.2. A pályázónak a pályázathoz az alábbi jogi dokumentumot is csatolnia kell:
 saját szinopszis/treatment/forgatókönyv esetén:
o A pályázó nyilatkozatát arról, hogy a mű a forgatókönyvíró eredeti alkotása, és a megfilmesítési jogokkal kizárólagosan rendelkezik.
o Amennyiben a pályázatot a filmelőállító nyújtja be, a forgatókönyvíróval kötött szerződést
 adaptált forgatókönyv esetén:
o Opciós szerződést, amely rendelkezik a szinopszis/treatment/forgatókönyv kizárólagos területi korlátozás nélküli megfilmesítés jogának megszerzéséről a pályázó által. Koprodukciós, vagy nemzetközi koprodukciós filmalkotás esetén e feltételt bármelyik koproducer teljesítheti. Az opciós időszaknak a pályázat benyújtásától számítva legalább két évre kell szólnia, amely a pályázó által egyoldalúan egy évvel meghosszabbítható. Amennyiben a pályázó a pályázat benyújtásakor ennél rövidebb időtartamra (2+1 év) szóló opciós szerződéssel rendelkezik, a fenti időtartamra szóló opciós szerződést legkésőbb a támogatási szerződés megkötésekor be kell nyújtania.
o A forgatókönyvíróval kötött szerződést.
I.4. Az opciós szerződésben az opciós díjon felül meg kell jelölni a film megfilmesítési jogai és az egyéb felhasználási jogok megszerzésének ellenértékét is. E jogok ellenértékének megjelölését a pályázó forgatókönyvíró nyilatkozatának is tartalmaznia kell.
I.5. A Támogató az általa kiadott, és a honlapjáról letölthető mintaszerződések használatát javasolja.
I.6. A pályázatok benyújtása díjmentes.
V. A hiánypótlás lehetősége és feltételei
V.1. A pályázatokkal kapcsolatos hiánypótlás feltételeit a Támogatási Szabályzat 15. pontja határozza meg.
V.2. A pályázat érvényességét a Támogató állapítja meg.
VI. Az elbírálás határideje, főbb szempontjai, az eredményről történő értesítés módja és határideje
VI.1. Az eljárásban beérkezett, érvényes és hiánytalanul benyújtott pályázatokat a kijelölt bírálóbizottság - a jelen pályázati kiírásban meghatározott szempontok szerint - értékeli, és indoklással ellátott döntési javaslatot készít a Filmszakmai Döntőbizottság számára azok támogathatóságáról. A Filmszakmai Döntőbizottságot a bírálóbizottság javaslata nem köti, attól eltérhet.
VI.2. A Filmszakmai Döntőbizottság a döntését a hiánytalan pályázati dokumentáció benyújtásától számított 60 napon belül hozza meg. Hiánypótlás esetén a határidő a hiánypótlás idejével automatikusan meghosszabbodik Indokolt esetben az elbírálási határidő újabb 60 nappal meghosszabbítható, melyről a pályázat benyújtója elektronikus levélben kap tájékoztatást.
VI.3. A pályázatok elbírálása során a Támogató az Mktv. 12. § (1) bekezdésében foglaltakkal összhangban különösen az alábbiakat értékeli:
a) a szinopszis, treatment, forgatókönyv kreatív tartalma és megvalósíthatósága,
b) a tervezett filmalkotás alapötlete, története, struktúrája, karakterei, dialógusai,
c) a tervezett filmalkotás kulturális, innovatív és szórakoztató értéke,
d) értéknövelő szempontok: a filmalkotás társadalmi és/vagy történelmi jelentősége, magyar-illetve európai kulturális értékek felmutatása,
e) a megcélzott közönség reális felmérése,
f) a tervezett filmalkotás alkotóinak szakmai felkészültsége, gyakorlata,
g) a költségvetés megalapozottsága, tervezése, következetessége.
VI.4. A Támogató a Filmszakmai Döntőbizottság döntésének meghozatalát követő legfeljebb 10 munkanapon belül a pályázatban megadott e-mail címre küldött levélben tájékoztatja a pályázat benyújtóját a támogatási döntésről és gondoskodik a kedvezményezett nevének, valamint a támogatás összegének és módjának közzétételéről Támogató honlapján.
VII. A maximális támogatási intenzitás mértéke
VII.1. Az igényelni kívánt közvetlen támogatás összege elérheti az elszámolható költségek 100%-át, önrész biztosítására a pályázók nem kötelesek. Ha a támogatással elkészült forgatókönyv alapján ténylegesen film készítésére kerül sor, az elszámolható költségek a film készítésére vonatkozó teljes költségvetés részét képezik.
VII.2. A támogatás 90%-a a 8.2. a)-c) pontokban megjelölt, a forgatókönyvírással kapcsolatos költségekre fordítandó, a fennmaradó 10% fordítható a produceri díjazásra és egyéb költségek fedezésére. A pályázó kérelmére a Filmszakmai Döntőbizottság a támogatásról szóló döntésében ezektől az arányoktól eltérhet. A kérelem alapján a 8.2. d) pontban megjelölt, a forgatókönyv-fejlesztéssel összefüggő kutatási megbízási, szakértői díj, valamint a 8.2. f) és g) pontokban megjelölt költségek a forgatókönyv írással kapcsolatos költségek között számolhatók el.
VII.3. A támogatási intenzitás meghatározása során a Támogatási Szabályzat szerinti támogatáshalmozódási szabályokat figyelembe kell venni.
VIII. A támogatásból elszámolható és el nem számolható költségek köre
VIII.1. A Támogató által az érintett filmalkotás vonatkozásában hozott, a legkorábbi támogatás nyújtásáról szóló pályázati döntés napjától felmerült költségeket lehet elszámolni (kivéve a szerzői jogi költségeket, amelyek az önrész terhére a pályázat benyújtásától számított egy évre visszamenőleg elszámolhatók).
VIII.2. Az elszámolható költségek köre (a nem filmgyártási célú mozgóképszakmai tevékenységek állami támogatásának szabályairól szóló 67/2013. (X.17.) EMMI rendelet alapján):
a) opciós díj, valamint a forgatókönyv és egyéb, a fejlesztés során használt mű, dokumentum felhasználási jogának díja,
b) a fejlesztéshez szükséges irodalmi mű és szakkönyv, valamint audiovizuális kiadvány költsége,
c) forgatókönyv-írói megbízási díj, honorárium (ideértve a fejlesztésben résztvevő forgatókönyv-fejlesztőnek és egyéb személyeknek fizetett díjat),
d) kutatási megbízási díj és kutatással összefüggő költség,
e) a producer, a fejlesztés vezetője megbízási díja,
f) a fejlesztés során szükséges fordítás díja,
g) a képes forgatókönyv (storyboard) elkészítésének díja, animációs filmnél a grafikai kutatás, figura- és látványterv költsége is,
h) honorárium, megbízási- és napidíj járuléka,
i) az író és a producer - ennek hiányában a fejlesztés vezetője - utazási és szállás költsége, napidíja,
j) jogi és könyvelési költség,
k) sokszorosítási költség,
l) Támogató adminisztrációs díja (a megítélt támogatási összeg 2,5%-a), valamint
m) a fejlesztéssel kapcsolatos működési költség (legfeljebb a támogatási összeg 8%-áig)
VIII.3. Nem számolhatók el az alábbi költségek:
- a támogatási szerződés megkötését megelőzően keletkezett köztartozás (adó, illeték, vám, járulék stb.),
- beruházás, támogatott tulajdonában, vagy birtokában lévő ingó vagy ingatlan felújítása, állandó fenntartása,
- támogatott törzstőkéjének, alaptőkéjének emelése,
- késedelmi kamat, bírság, kötbér, veszteség, kár kifizetése, visszaigényelt áfa,
- olyan költségek, kiadások, amelyek nem kizárólag és közvetlenül a támogatási cél megvalósítása érdekében merültek fel,
- teljesítéssel nem rendezett előlegek, vagy olyan kifizetés, mely nem az érvényes jogszabályok szerint kerül dokumentálásra,
- a pályázati dokumentáció összeállításával kapcsolatos költségek.
IX. A támogatás felhasználására vonatkozó feltételek
IX.1. A kedvezményezettel a Támogató támogatási szerződést köt a Támogatási Szabályzat VI. fejezetében foglalt rendelkezések szerint a jelen pályázati kiírásban foglalt eltérésekkel.
IX.2. Forgatókönyv-fejlesztési célú támogatási szerződés kizárólag jogi személlyel köthető. Ha a pályázó magánszemély, a jogi személy gazdasági társaságban többségi tulajdoni részesedéssel kell rendelkeznie, vagy a társasággal munkavégzésre irányuló jogviszonyban kell állnia, a megfilmesítési jogokkal pedig a társaságnak kell rendelkeznie. Amennyiben a pályázó valamely EGT-államban székhellyel rendelkező jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság, legkésőbb a támogatási szerződés megkötéséig igazolni köteles, hogy kizárólagos tulajdonában álló magyarországi fióktelepet létesített. A támogatási szerződés kizárólag a magyarországi fiókteleppel, vagy magyarországi székhelyű leányvállalattal köthető meg.
IX.3. A Filmszakmai Döntőbizottság a döntés kedvezményezett részére történő megküldésétől számított 60 napos határidőt állapít meg a támogatási szerződés megkötésére.
IX.4. Ha a kedvezményezett mulasztásából a meghatározott határidőtől számított további harminc napon belül nem kerül sor a szerződéskötésre, a támogatási döntés hatályát veszti. Ha a kedvezményezett mulasztása a Filmszakmai Döntőbizottság megítélése szerint méltányolható okból származik, - a kedvezményezett kérelmére - a szerződéskötésre az általa megállapított határidőt követő harminc napon belül az eredeti határidőnél nem hosszabb időtartamú új határidőt állapíthat meg. Ha a támogatási szerződés megkötésére a kedvezményezett mulasztásából a meghosszabbított határidőben sem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti. A határidő jogvesztő, elmulasztása esetén igazolásnak helye nincs.
IX.5. A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a kedvezményezett a jelen pályázati kiírás 3. számú mellékletében szereplő dokumentumokat hiánytalanul benyújtsa. A kedvezményezett a dokumentumok megküldésére - a hiánypótlással együtt -a határidő lejártát megelőző 7. napig köteles.
IX.6. A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírásával vállalja, hogy a szerződésben foglaltakat teljesíti.
IX.7. A forgatókönyv-fejlesztési pályázatban a pályázó olyan forgatókönyv-fejlesztő szakember (a továbbiakban: Fejlesztő) megjelölésére köteles, aki a Támogatási Szabályzatban a forgatókönyvíróra vonatkozó referencia kritériumoknak megfelel. A Fejlesztő közreműködik a forgatókönyv továbbfejlesztésében annak érdekében, hogy az megfelelő szakmai színvonalú, és megvalósítható legyen.
A Filmszakmai Döntőbizottság a pályázat támogathatóságáról szóló döntéssel egyidejűleg a Fejlesztő személyének jóváhagyásáról is dönt. A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a Filmszakmai Döntőbizottság által jóváhagyott Fejlesztő, a kedvezményezett és a Támogató háromoldalú szerződést kössön a fejlesztési tevékenységről. Az alkalmazandó szerződésmintát a Támogató honlapján közzéteszi. A Fejlesztő díjazása a támogatásból a jelen pályázati kiírás 8.4. c) pontja alapján elszámolható költség. A támogatási cél megvalósítása során a Fejlesztő személyének megváltoztatásához az új fejlesztő elfogadó nyilatkozata és a Támogató forgatókönyv-fejlesztési vezetőjének előzetes írásbeli javaslata alapján a Filmszakmai Döntőbizottság jóváhagyása szükséges. A jóváhagyás megadását követően az érintett felek a fejlesztési tevékenységre vonatkozóan új háromoldalú szerződést kötnek.
IX.8. Az alkotók és a forgatókönyv-fejlesztő a fejlesztési folyamat során igény szerint többször folytathatnak konzultációt a Támogató forgatókönyv-fejlesztési vezetőjével, de legalább forgatókönyv-változatonként egy konzultáció kötelező. A forgatókönyv-fejlesztési vezető a saját belátása szerint bármikor konzultációra hívhatja az alkotókat.
A konzultáció alapjául kizárólag változáskövetővel elkészített forgatókönyvek szolgálhatnak.
IX.9. A Támogató a forgatókönyv-fejlesztés támogatásához feltételül írhatja elő a kedvezményezett által választott (további) társíró bevonását. A társíró személyét a Támogató forgatókönyv-fejlesztési vezetője javaslatára a Filmszakmai Döntőbizottság hagyja jóvá.
IX.10. Amennyiben a forgatókönyv-fejlesztés lezárását, és a támogatási cél támogatási szerződésben foglalt megvalósításának határidejét követő egy éven belül a támogatott a forgatókönyv alapján készülő filmalkotást a Támogató nélkül valósítja meg, vagy annak megfilmesítési jogait harmadik személyre átruházza (ide nem értve a projekttársaságra történő átruházást), vagy a filmalkotás megvalósítására nem nyújt be filmgyártási vagy gyártás­előkészítési pályázatot, a támogatott a támogatást köteles visszafizeti, vagy a forgatókönyv megfilmesítési jogait a Támogatónak átengedi. Ez a rendelkezés nem alkalmazandó, ha a Filmszakmai Döntőbizottság a forgatókönyv további fejlesztését nem támogatja, illetve a forgatókönyv-fejlesztés lezárásáról szóló határozatában kimondta, hogy a film megvalósítását (gyártást) nem támogatja. A Támogató ezen határidőn belül, vagy indokolt esetben annak elteltét követően is hozzájárulhat a megfilmesítési jogok olyan társaságra történő átruházásához, amellyel a film sikeres megvalósítása valószínűbb, és amely a Filmszakmai Döntőbizottság által meghatározott határidőn belül pályázatot nyújt be a gyártás-előkészítésre vagy a filmgyártásra.
IX.11. A Filmszakmai Döntőbizottság - támogatott kérelmére - a támogatottat mentesítheti a 9. 10. pontban jelzett támogatás visszafizetésének kötelezettsége alól.
IX.12. A támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása vagy az attól történő elállás esetén visszafizetendő támogatás visszakövetelése céljából a támogatási szerződésben megfelelő biztosítékot kell kikötni. A biztosíték a támogatott valamennyi - jogszabály alapján beszedési megbízással megterhelhető - fizetési számlájára vonatkozó, a Támogató javára szóló beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazó nyilatkozata. A biztosítéknak a támogatási jogviszony alapján fennálló kötelezettségek megszűnéséig rendelkezésre kell állnia.
IX.13. Forgatókönyv-fejlesztés esetén a támogatási cél akkor minősül megvalósítottnak, amennyiben az alábbi feltételek mindegyike teljesült:
a) a forgatókönyv szerkesztő programban megírt forgatókönyv fejlesztése befejeződött, és a forgatókönyvet a Filmszakmai Döntőbizottság elfogadta,
b) a támogatott a támogatási összeggel és a támogatott projekt teljes költségvetésével elszámolt és az elszámolást a Filmszakmai Döntőbizottság elfogadta, a fejlesztési munka Támogató általi auditálása megtörtént.
IX.14. A forgatókönyv elfogadásáról szóló döntést követően a támogatott a forgatókönyvön a Támogató jóváhagyása nélkül nem változtathat. A változtatásokról a támogatott köteles a Filmszakmai Döntőbizottságot tájékoztatni, és a jóváhagyás érdekében a módosított forgatókönyvet - valamennyi változtatást kiemelve - legalább 30 nappal, a forgatás megkezdése előtt megküldeni.
IX.15. A támogatott forgatókönyv megvalósulásának tartalmi ellenőrzését és a támogatás rendeltetésszerű felhasználásának ellenőrzését a Támogató - a jelen pályázati kiírásban foglalt eltérésekkel - Támogatási Szabályzat 22. pontja és a Pénzügyi Elszámolás Ellenőrzési Szabályzata szerint végzi.
X. A folyósítás részletei
X.1. A Támogató a támogatást - a támogatási szerződés mindkét fél általi aláírását követően - a támogatási szerződéshez benyújtott mellékletben megjelölt elkülönített pénzintézeti számlaszámára utalja át, amennyiben a támogatott megfelel a folyósítási feltételeknek.
X.2. A Támogató a támogatást az egyes támogatási célokhoz igazodóan az alábbi ütemezés szerint nyújtja forgatókönyv-változatonként:
- a támogatási szerződés aláírását követő 15 banki napon belül a megítélt támogatás 50 %,
- a forgatókönyv-változat elfogadásakor 40 %,
- az elszámolás Filmszakmai Döntőbizottság általi elfogadását követően a teljes támogatási összeg 10%-a.
X.3. A Támogató a támogatási szerződésben az egyes fizetési részletek tekintetében eltérő ütemezést is megállapíthat.
X.4. A támogatás valamennyi részletének folyósítási feltétele, hogy a támogatott nem áll csőd- felszámolási, végelszámolási, végrehajtási, illetve a megszüntetésére irányuló egyéb eljárás alatt. A támogatás egyes fizetési részleteinek ütemezését és az egyes folyósítási részletekhez kapcsolódó további feltételeket a támogatási szerződés is tartalmazza.
XI. A támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzés-tűrési és adatszolgáltatási kötelezettségre, valamint nyilvánossági követelményekre vonatkozó tájékoztatás
XI.1. A Támogató a támogatás felhasználását a Támogatási Szabályzatában meghatározottak szerint ellenőrzi. Az ellenőrzés kiterjedhet a támogatott által a támogatott tevékenység megvalósítására kötött szerződésekben részes olyan felekre is, akik a támogatási jogviszony teljesítésében közvetlen módon közreműködnek.
XI.2. A Támogató a támogatás odaítélésével kapcsolatban a jelen pályázati kiírásban meghatározottakon kívüli adatok szolgáltatására is felhívhatja a támogatottat.
XII. A támogatási döntés elleni kifogás benyújtásának lehetőségére vonatkozó tájékoztatás, a kifogás benyújtásának határideje és módja
XII.1. A pályázó, a kedvezményezett vagy a támogatott a Támogatónál kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatási szerződések megkötésére, a támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a Támogatási Szabályzatba a pályázati kiírásba vagy a támogatási szerződésbe ütközik.
XII.2. Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amely a pályázóra, a kedvezményezettre vagy a támogatottra vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg.
XII.3. A kifogás benyújtására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 102/D. §-ában foglaltak az irányadók. A kifogás benyújtására kizárólag a MOTOR felületén van lehetőség. Az e-mail- en, vagy papíron benyújtott kifogás nem tekinthető benyújtottnak. A benyújtás helye: A Döntőbizottság menüpont Kérelem benyújtása almenüpontban.
XIII. Felvilágosítás lehetősége
XIII.1. A Támogató a pályázati eljárással összefüggő valamennyi közzétételi feladatát honlapján (https://nfi.hu) teljesíti.
XIII.2. A pályázó a pályázat beadásával kapcsolatos, valamint egyéb kérdéseit írásban a tamogatas@nfi.hu címre küldött e-mailben teheti fel. A Támogató legkésőbb 8 napon belül e- mailben ad választ a pályázónak.
XIV. Egyéb rendelkezések
XIV.1. Jelen pályázati kiírás visszavonásig érvényes.
XIV.2. Támogató jogosult a pályázati kiírás módosítására az Ávr. rendelkezései szerint.
XIV.3. A pályázati kiírásban nem szabályozott kérdések tekintetében a vonatkozó jogszabályok, valamint a Támogató Támogatási Szabályzata az irányadó.
XIV.4. A pályázati kiírással kapcsolatos adatvédelmi tájékoztató az alábbi linken érhető el:
https://nfi.hu/a-filmmtezetrol/adatkezelesi-tajekoztatok/a-nemzeti-filmmtezet-kozhasznu- nonprofit-zrt-filmalkotasok-es-filmsorozatok-gyartasanak-valammt-az-egyedi-kerelmekben- meghatarozott-mozgokepszakmai-tevekenysegek-tamogatasaval-osszefuggo-
palyazatkezelessel-kapcsolatos-adatkezelesrol.html


🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem