Filmszínházban bemutatandó filmalkotások gyártás előkészítésének támogatása

Határidő
Folyamatos
Érvényes
Pályázhat
kizárólag a Szabályzat 10. pontjában szereplő feltételeknek megfelelő, a mozgóképszakmai hatóság által, az Mktv. 28. § (1) bekezdése szerint nyilvántartásba vett jogi személyiséggel rendelkező, és a Támogatási Szabályzat szerint megfelelő referenciával rendelkező filmelőállítók

Pályázati kiírás filmszínházban bemutatandó filmalkotások gyártás előkészítésének támogatására
A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. (továbbiakban: Támogató) a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12. § (3) bekezdés b) pontja szerint (továbbiakban: Mktv.) és a Támogató Támogatási Szabályzatában (továbbiakban: Támogatási Szabályzat) foglalt pályázati elvekkel összhangban pályázatot ír ki filmszínházban bemutatandó, egész estés (legalább 70 perces) játékfilmek, animációs filmek, dokumentumfilmek (a továbbiakban együttesen: filmalkotások) gyártás előkészítésének közvetlen, vissza nem térítendő támogatására.
A pályázatokat a Támogató Filmszakmai Döntőbizottsága bírálja el.
A Támogató elkötelezett, hogy a hazai filmgyártás minél kisebb környezeti hatást gyakoroljon, valamint fontos feladatának tartja a szemléletformálást és a jó gyakorlatok bevezetését. Ennek érdekében a fenntartható filmgyártással kapcsolatos - önkéntes vállaláson alapuló - intézkedéseket integrál a jelen pályázati kiírásba a benyújtandó dokumentáció és a támogatási cél megvalósulása pontokba.
I. A rendelkezésre álló forrás megnevezése
I.1. Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény XLIII. Az állami vagyonnal kapcsolatos bevételek és kiadások fejezet, 1. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos bevételek és kiadások cím, 2. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos kiadások alcím, 2. Társaságokkal kapcsolatos kiadások jogcímcsoport, 2. A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. támogatása jogcím.
I.2. A támogatás az Európai Unió működéséről szóló Szerződés 107. cikk (1) bekezdése szerint állami támogatásnak minősül és azt a Támogató az Európai Bizottság N 202/2008 számú és az azt módosító SA.50768 számú határozatával jóváhagyott magyar állami filmtámogatási program alapján nyújtja.
II. A pályázat benyújtásának határideje, helye és módja
II.1. A pályázatok 2024. november 15. napjától a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatosan benyújthatók.
II.2. Tartalmi elutasításban részesített pályázat ugyanazon tartalommal nem nyújtható be ismételten.
II.3. A pályázatok kizárólag elektronikus úton nyújthatók be, Támogató papíralapon pályázatot nem fogad be. A pályázat benyújtásakor a pályázó a Támogató támogatáskezelő felületének használatára köteles, amely a Támogató honlapjáról (https://nfi.hu/hu) elérhető. A Támogató papíralapon pályázatot nem fogad be.
II.4. A pályázat benyújtásának időpontja a pályázati adatlap és a hozzá tartozó mellékletek elektronikus felületen történő beküldésének időpontja.
II.5. Az eljárásban filmszínházban bemutatandó, egész estés (legalább 70 perces) játékfilmek, animációs filmek, dokumentumfilmek
- gyártás előkészítésre és/vagy
- koprodukciós partner keresésére vagy
- a filmgyártás során megvalósítandó fenntarthatósági tevékenységekről szóló részletes terv elkészítésére
lehet pályázatot benyújtani.
III. A pályázat benyújtására jogosultak és kizártak meghatározása
III.1. Pályázatot kizárólag a Szabályzat 10. pontjában szereplő feltételeknek megfelelő, a mozgóképszakmai hatóság által, az Mktv. 28. § (1) bekezdése szerint nyilvántartásba vett jogi személyiséggel rendelkező, és a Támogatási Szabályzat szerint megfelelő referenciával rendelkező filmelőállítók nyújthatnak be. Magánszemély és egyéni vállalkozó a pályázati eljárásban nem vehet részt, pályázat benyújtására nincs lehetősége.
III.2. Megfelelő referenciával nem rendelkező pályázó kizárólag megfelelő referenciával rendelkező producerrel közösen pályázhat.
III.3. Projekttársaság által benyújtott pályázat esetén a projekttársaságot alapító filmelőállító referenciája figyelembe vehető.
III.4. A megfelelő referenciához figyelembe vehető filmfesztiválokat és filmes eseményeket a jelen pályázati kiírás 1. számú melléklete határozza meg.
III.5. Amennyiben a pályázati kérelemmel érintett filmalkotással kapcsolatban a pályázó a Támogató bármely forgatókönyv fejlesztési pályázati eljárásában támogatásban részesült, jelen eljárásban nem nyújthat be pályázatot mindaddig, amíg az ott megítélt támogatási összeg és a támogatott projekt teljes költségvetése elszámolásáról szóló záró beszámolót az illetékes Döntőbizottság el nem fogadta. Az ezt megelőzően benyújtott gyártás előkészítési pályázat érvénytelen.
III.6. Az eljárásban nem vehet részt az a pályázó, akivel kapcsolatban a Szabályzat 11. pontjában meghatározott kizárási okok fennállnak.
IV. A pályázat tartalmi és formai követelményei
IV.1. A pályázathoz kötelezően csatolandó dokumentumokat a jelen pályázati kiírás 2. számú melléklete határozza meg.
IV.2. A benyújtott pályázat érvényes, amennyiben a pályázat beküldésének napján, illetve a hiánypótlási eljárás során a hiánypótlás beküldésének napján
a) annak benyújtója megfelel a jelen pályázati kiírás III. pontjában meghatározottaknak,
b) a pályázó valamennyi, jelen pályázati kiírás 2. számú mellékletében meghatározott dokumentumot becsatolta, illetve azt a hiánypótlás keretében határidőben pótolta.
IV.3. A Támogató a pályázat beadásához az általa kiadott, és az elektronikus támogatáskezelő felületről letölthető mintaszerződések használatát javasolja.
IV.4. Amennyiben a pályázó a filmgyártás során fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységeket tervez megvalósítani, a pályázatban megjelölendő a pályázóval együttműködő fenntarthatósági szakember. A fenntarthatósági szakemberrel szemben támasztott feltételek: általános vagy filmszakmai, gyakorlatorientált fenntarthatósági képzésen részt vett és megfelelő filmszakmai gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakember.
V. A hiánypótlás lehetősége és feltételei
V.1. A Támogató kizárólag az érvényes és hiánytalanul benyújtott pályázatot értékeli, ennek érdekében a jelen pályázati kiírás alapján benyújtott pályázatok esetében hiánypótlási lehetőséget biztosít a Szabályzat 15. pontja rendelkezései szerint.
V.2. Amennyiben a pályázó a hiánypótlást a felhívásban foglaltaknak megfelelően teljesítette, úgy a benyújtott pályázatot úgy kell tekinteni, mintha eredetileg is hiánytalan lett volna. Amennyiben a hiánypótlási határidő eredménytelenül telik el, vagy a pótlást követően sem felel meg a feltételeknek, úgy a benyújtott pályázat érvénytelen.
V.3. A pályázat érvényességét a Támogató állapítja meg.
VI. Az elbírálás határideje, főbb szempontjai, az eredményről történő értesítés módja és határideje
I.1. A Filmszakmai Döntőbizottság pályázat támogathatóságáról szóló döntését a hiánytalan pályázati dokumentáció benyújtásától számított 60 napon belül hozza meg. Indokolt esetben a Támogató az elbírálási határidőt újabb 60 nappal meghosszabbíthatja, amelyről a pályázót elektronikus úton értesíti. A hiánypótlás időtartamával az elbírálás határideje meghosszabbodik.
I.2. A pályázatok elbírálása során a Támogató az Mktv. 12. § (1) bekezdésében foglaltakkal összhangban különösen az alábbiakat értékeli:
a) a filmalkotás kulturális, innovatív és szórakoztató értéke
b) értéknövelő szempontok: a filmalkotás társadalmi és/vagy történelmi jelentősége, magyar-illetve európai kulturális értékek felmutatása,
c) a megcélzott közönség reális felmérése,
d) a harmadik féllel/felekkel kötött szerződések/előszerződések/ szándéknyilatkozatok megfelelő biztosítékot nyújtanak-e a produkció elkészítéséhez,
e) a tervezett kiadások közvetlenül a filmalkotás megvalósítását szolgálják-e,
f) a filmalkotás gyártását más magyar finanszírozó, illetve külföldi filmalapok, alapítványok, intézetek, külföldi koprodukciós partnerek igazoltan támogatják,
g) fenntartható filmgyártással kapcsolatos tevékenységek vállalása.
I.3. A Támogató a támogatásról szóló döntés meghozatalát követő legfeljebb 10 munkanapon belül a pályázatban megadott email címre küldött levélben tájékoztatja a pályázat benyújtóját a támogatási döntésről és gondoskodik a kedvezményezett nevének, valamint a támogatás összegének és módjának közzétételéről Támogató honlapján. A Döntőbizottság döntése az elektronikus támogatáskezelő felületre is feltöltésre kerül.
VII. A maximális támogatási intenzitás mértéke
VII.1. Az igényelni kívánt közvetlen támogatás összege elérheti az elszámolható költségek 100%-át, ebben az esetben önrész biztosítására a pályázók nem kötelesek. Ha a támogatásból megvalósított filmgyártás előkészítési tevékenységek alapján ténylegesen film készítésére kerül sor, az elszámolható költségek a filmgyártásra vonatkozó teljes költségvetés részét képezik, és a valamennyi elszámolható költség alapul vételével nyújtott támogatás mértéke nem haladhatja meg az Mktv. 13. §-ában meghatározott mértéket, figyelembe véve az előkészítéshez nyújtott támogatástartalmat.
VII.2. A támogatási intenzitás meghatározása során a Támogatási Szabályzat szerinti támogatáshalmozódási szabályokat figyelembe kell venni.
VIII. A támogatásból elszámolható és el nem számolható költségek köre
VIII.1. A támogatási cél megvalósítása során a támogatott gyártás előkészítési tevékenység időtartama alatt felmerült költségeket lehet elszámolni a támogatás és az önrész terhére (kivéve a szerzői jogi költségeket, amelyek az önrész terhére a pályázat benyújtásától számított egy évre visszamenőleg elszámolhatók). Projekttársaság esetében - amennyiben a projekttársaság létrehozására a jelen pályázati kiírás szerinti támogatási döntés meghozatalát követően kerül sor - a társaság megalapítását követően felmerült költségek számolhatók el.
VIII.2. A pályázati eljárás keretében a pályázó költségeit az azokat terhelő előzetesen felszámított általános forgalmi adó szempontjából a mindenkor hatályos adójogszabályokban foglaltak alapján veszi figyelembe a Támogató. A visszatérítésre kerülő átmeneti kiadások (biztosíték, levonható áfa) az összköltség részeként nem számolhatók el.
VIII.3. Az elszámolható költségek köre (a nem filmgyártási célú mozgóképszakmai tevékenységek állami támogatásának szabályairól szóló 67/2013. (X.17.) EMMI rendelet alapján):
- opciós díj és egyéb, az előkészítés során használt mű, dokumentum felhasználási jogának díja,
- az előkészítéssel összefüggő megbízási díj, honorárium (ideértve a fenntarthatósági szakembernek fizetett díjat),
- kutatási megbízási díj és kutatással összefüggő költség,
- szereplőválogatással összefüggő díj és költség,
- a filmalkotás költségvetési tervének elkészítésével összefüggő díj és költség,
- a filmalkotás finanszírozásának tervezésével, előkészítésével és megszerzésével összefüggő díj és költség,
- koproducer, finanszírozó, támogató keresésével, tárgyalással, megállapodás-kötéssel összefüggő díj és költség,
- gyártási terv előkészítésével, tervezésével összefüggő díj és költség,
- marketing- és forgalmazási tervezéssel (célpiac és célközönség meghatározása, együttműködés magyar, európai és egyéb külföldi forgalmazókkal, bemutatkozás fesztiválokon stb.) összefüggő díj és költség,
- kísérleti, referencia- vagy próbafelvétellel, továbbá pilot-film elkészítésével kapcsolatos díj és költség,
- helyszín- és motívumkereséssel összefüggő díj és költség,
- utazási költség,
- rendezői és operatőri koncepció, látványterv, jelmezterv, képes forgatókönyv (storyboard) elkészítésével és egyéb kreatív elem tervezésével összefüggő díj és költség,
- producer megbízási díja,
- jogi- és könyvelési költség,
- honorárium és megbízási díj járuléka,
- animációs film esetében a grafikai kutatással, cselekményvázlat-készítéssel összefüggő díj és költség,
- Támogató adminisztrációs díja (a megítélt támogatási összeg 2,5%-a),
- az előkészítéssel kapcsolatos működési költség (legfeljebb a támogatási összeg 8%-áig)
- a mozgóképszakmai hatóság (Nemzeti Filmiroda) által megállapított igazgatási szolgáltatási díjak,
- a Támogató által delegált filmszakmai és pénzügyi ellenőr díja (a megítélt támogatási összeg 2%-a),
VIII.4. Nem számolhatók el az alábbi költségek:
- a támogatási szerződés megkötését megelőzően keletkezett köztartozás (adó, illeték, vám, járulék stb.),
- beruházás, támogatott tulajdonában, vagy birtokában lévő ingó vagy ingatlan felújítása, állandó fenntartása,
- támogatott törzstőkéjének, alaptőkéjének emelése,
- késedelmi kamat, bírság, kötbér, veszteség, kár kifizetése, visszaigényelt áfa,
- olyan költségek, kiadások, amelyek nem kizárólag és közvetlenül a támogatási cél megvalósítása érdekében merültek fel,
- teljesítéssel nem rendezett előlegek, vagy olyan kifizetés, mely nem az érvényes jogszabályok szerint kerül dokumentálásra.
IX. A támogatás felhasználására vonatkozó feltételek
IX.1. A kedvezményezettekkel a Támogató támogatási szerződést köt a Szabályzat VI. fejezetében foglalt rendelkezések szerint a jelen pályázati kiírásban foglalt eltérésekkel.
IX.2. A kedvezményezett - 10.000.000 Ft-nál magasabb támogatási összeg esetén - projekttársaság létrehozására köteles legkésőbb a támogatási szerződés megkötéséig, kivéve ha a pályázó projekttársaság, amelyről a pályázat benyújtásakor nyilatkoznia kell. A projekttársaság alapítói a következő személyek lehetnek:
- a pályázó filmelőállító társaság,
- a pályázó filmelőállító társaságban közvetlen vagy közvetett módon többségi tulajdonrésszel rendelkező természetes személy(ek), vagy az általuk alapított gazdasági társaság,
- a támogatott filmalkotás producere.
Amennyiben a projekttársaságban más személyek is alapítók, a fenti személyeknek a projekttársaságban együttesen legalább többségi tulajdonrésszel kell rendelkezniük.
A filmalkotás vezető producere egyben a projekttársaság ügyvezetője is. A projekttársaság ügyvezetői struktúrája a Döntőbizottság előzetes hozzájárulásával változtatható meg a támogatási időszak alatt.
Projekttársaság hiányában - 10.000.000 Ft-nál magasabb támogatási összeg esetén - a támogatási szerződés nem köthető meg és támogatás nem folyósítható, kivéve, ha a TVDB a jelen pályázati kiírás 9.4. pontja alapján mentesíti a kedvezményezettet a projekttársaság létrehozatalának kötelezettsége alól.
IX.3. A Filmszakmai Döntőbizottság - a pályázó kérelme alapján - a támogatásról szóló döntésében mentesítheti a pályázót a projekttársaság létrehozatalának kötelezettsége alól, amennyiben a támogatási összeg és a költségvetés mértékét figyelembe véve a projekttársaság létrehozatala a pályázó számára aránytalan nehézséggel járna.
IX.4. A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírására legkésőbb a Döntőbizottság döntésének a kedvezményezett részére történő megküldésétől számított 60 napon belül jogosult.
IX.5. Ha a kedvezményezett mulasztásából a meghatározott határidőtől számított további harminc napon belül nem kerül sor a szerződéskötésre, a támogatási döntés hatályát veszti. Ha a kedvezményezett mulasztása a Döntőbizottság megítélése szerint méltányolható okból származik, - a kedvezményezett kérelmére - a szerződéskötésre az általa megállapított határidőt követő harminc napon belül az eredeti határidőnél nem hosszabb (60 nap) időtartamú új határidőt állapíthat meg. Ha a támogatási szerződés megkötésére a kedvezményezett mulasztásából a meghosszabbított határidőben sem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti. A határidő jogvesztő, elmulasztása esetén igazolásnak helye nincs.
IX.6. A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a kedvezményezett a jelen pályázati kiírás 3. számú mellékletében szereplő dokumentumokat az elektronikus támogatáskezelő rendszerbe feltöltse, és hiánytalanul, eredetben benyújtsa. A kedvezményezett a dokumentumok megküldésére - a hiánypótlással együtt - legkésőbb a határidő lejártát megelőző 7. napig köteles.
IX.7. A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírásával vállalja, hogy a szerződésben foglaltakat teljesíti.
IX.8. A támogatott a támogatási szerződésben meghatározott könyvelési program felhasználásával köteles könyvelését és pénzügyi elszámolását vezetni.
IX.9. A támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása vagy az attól történő elállás esetén visszafizetendő támogatás visszakövetelése céljából a támogatási szerződésben megfelelő biztosítékot kell kikötni. A biztosíték a támogatott valamennyi - jogszabály alapján beszedési megbízással megterhelhető - fizetési számlájára vonatkozó, a Támogató javára szóló beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazó nyilatkozata. A biztosítéknak a támogatási jogviszony alapján fennálló kötelezettségek megszűnéséig rendelkezésre kell állnia.
IX.10. A filmgyártás-előkészítés során a Támogatott különösen az alábbi dokumentumok létrehozatalára köteles:
Gyártás előkészítés, mint támogatási cél esetében
a) a tervezett filmalkotás gyártási terve,
b) a tervezett filmalkotás gyártási költségvetése és finanszírozási terve,
c) a tervezett filmalkotás szereposztása,
d) a tervezett filmalkotás helyszínlistája,
e) a tervezett filmalkotás vizuális koncepciója,
Koprodukciós partner keresés, mint támogatási cél esetén
f) a koprodukciós partnerrel kötött legalább előszerződés,
g) a tervezett filmalkotás gyártási finanszírozási terve.
Fenntartható filmgyártási tevékenységek megvalósításának vállalása és a filmgyártás során megvalósítandó fenntarthatósági tevékenységekről szóló részletes terv elkészítésének vállalása esetén
h) a filmgyártás során megvalósítandó tevékenységekről a fenntarthatósági szakember által készített részletes terv, amely tartalmazza kötelező és opcionális vállalásokat is (formanyomtatvány),
i) külön költségvetés a fenntartható tevékenységekről, feltüntetve az ehhez kapcsolódó költségeket vagy költségcsökkenéseket,
j) a tervezett filmalkotás gyártási finanszírozási terve.
IX.11. A filmgyártás előkészítési támogatási cél akkor minősül megvalósítottnak, amennyiben az alábbi feltételek mindegyike megvalósult:
a) a támogatott a támogatási összeggel és a támogatott projekt teljes költségvetésével elszámolt, és az elszámolást a Filmszakmai Döntőbizottság elfogadta,
b) a finanszírozás szerkezete teljes, alkotói és produceri szempontból a terv gyártásra kész,
c) a gyártási költségvetési terv (Movie Magic formátumban) és a finanszírozási terv elkészült és az azt alátámasztó dokumentumok rendelkezésre állnak,
d) a támogatott által benyújtott szakmai beszámolót a Filmszakmai Döntőbizottság elfogadta.
Koprodukciós partner keresés és a filmgyártás során megvalósítandó fenntarthatósági tevékenységekről szóló részletes terv elkészítése esetében a jelen pont b) és c) alpontjai nem alkalmazandók.
IX.12. A filmalkotás csak abban az esetben részesülhet gyártás-előkészítési támogatásban, amennyiben az Mktv. 31/B. §-ában és 2. sz mellékletében szereplő kulturális követelményrendszernek megfelel. A kulturális követelményeknek való megfelelést a mozgóképszakmai hatóság vizsgálja és igazolja az Mktv. 19. § (1) bekezdés e) pont alapján.
X. A folyósítás részletei
X.1. A Támogató a támogatást - a támogatási szerződés mindkét fél általi aláírását követően - a támogatási szerződéshez benyújtott mellékletben megjelölt elkülönített pénzintézeti számlaszámára utalja át, amennyiben a támogatott megfelel a folyósítási feltételeknek.
X.2. A Támogató a támogatást az egyes támogatási célokhoz igazodóan az alábbi ütemezés szerint nyújtja:
- a támogatási szerződés aláírását követő 15 napon belül 90 %,
- az elszámolást követően 10%.
X.3. A Támogató a támogatási szerződésben az egyes fizetési részletek tekintetében eltérő ütemezést is megállapíthat.
X.4. A támogatás valamennyi részletének folyósítási feltétele, hogy a támogatott nem áll csőd- felszámolási, végelszámolási, végrehajtási, illetve a megszüntetésére irányuló egyéb eljárás alatt. A támogatás egyes fizetési részleteinek ütemezését és az egyes folyósítási részletekhez kapcsolódó további feltételeket a támogatási szerződés is tartalmazza.
XI. A támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzés-tűrési és adatszolgáltatási kötelezettségre, valamint nyilvánossági követelményekre vonatkozó tájékoztatás
XI.1. A Támogató a támogatás felhasználását a Támogatási Szabályzatában meghatározottak szerint ellenőrzi. Az ellenőrzés kiterjedhet a támogatott által megkötött szerződésekben részes olyan felekre is, akik a támogatási jogviszony teljesítésében közvetlen módon közreműködnek.
XI.2. A Támogató a támogatás odaítélésével kapcsolatban a jelen pályázati kiírásban meghatározottakon kívüli adatok szolgáltatására is felhívhatja a támogatottat.
XII. A támogatási döntés elleni kifogás benyújtásának lehetőségére vonatkozó tájékoztatás, a kifogás benyújtásának határideje és módja
XII.1. A pályázó, a kedvezményezett vagy a támogatott a Támogatónál kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatási szerződések megkötésére, a támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a Támogatási Szabályzatba a pályázati kiírásba vagy a támogatási szerződésbe ütközik.
XII.2. Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amely a pályázóra, a kedvezményezettre vagy a támogatottra vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg.
XII.3. A kifogás benyújtására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 102/D. §-ában foglaltak az irányadók. A kifogás benyújtására kizárólag a MOTOR felületén van lehetőség. Az e-mail- en, vagy papíron benyújtott kifogás nem tekinthető benyújtottnak. A benyújtás helye: A Döntőbizottság menüpont Kérelem benyújtása almenüpontban.
XIII. Felvilágosítás lehetősége
XIII.1. A Támogató a pályázati eljárással összefüggő valamennyi közzétételi feladatát honlapján (https://nfi.hu) teljesíti.
XIII.2. A hatékony és gyors kommunikáció érdekében a kapcsolattartás elektronikus úton történik. A pályázat benyújtását követően a Támogató a pályázó által - a pályázati adatlapon - megjelölt e-mail címre küldött levélben nyújt tájékoztatást. Ezen e-mail címre küldött elektronikus levél (a továbbiakban: e-mail) az elküldéstől számított 5. napon kézbesítettnek tekintendő. Az e-mailben közölt tájékoztatások, határidők, határnapok elmulasztásából eredő bármely kárért, valamint a pályázó által hibásan közölt e-mail cím miatti, továbbá a pályázó levelezőrendszeréből adódó téves kézbesítés következményeiért a felelősség kizárólag a pályázót terheli.
XIII.3. A pályázó a pályázat beadásával kapcsolatos, valamint egyéb kérdéseit írásban a tamogatas@nfi.hu címre küldött e-mailben teheti fel. A Támogató legkésőbb 8 napon belül e- mailben ad választ a pályázónak.
XIV. Egyéb rendelkezések
XIV.1. Jelen pályázati kiírás visszavonásig érvényes.
XIV.2. Támogató jogosult a pályázati kiírás módosítására az Ávr. rendelkezései szerint.
XIV.3. A pályázati kiírásban nem szabályozott kérdések tekintetében a Támogató Támogatási Szabályzata az irányadó.
XIV.4. A pályázati kiírással kapcsolatos adatvédelmi tájékoztató az alábbi linken érhető el:
https://nfi.hu/a-filmintezetrol/adatkezelesi-tajekoztatok/a-nemzeti-filmintezet-kozhasznu- nonprofit-zrt-filmalkotasok-es-filmsorozatok-gyartasanak-valamint-az-egyedi-kerelmekben- meghatarozott-mozgokepszakmai-tevekenysegek-tamogatasaval-osszefuggo- palyazatkezelessel-kapcsolatos-adatkezelesrol.html

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem