Fogyatékos emberek otthonában nyújtott időszakos segítő szolgáltatás 2024 / OS2024

Határidő
Érvényes
Pályázhat
2023. évben érvényes Támogatói Okirattal rendelkeztek, és a pályázat benyújtása idején is nyújtják a Szolgáltatást.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A Belügyminisztérium felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet
pályázatot hirdet
„Fogyatékos emberek otthonában nyújtott időszakos segítő szolgáltatás 2024”
(OS2024) címmel

A PÁLYÁZAT HIVATKOZÁSI SZÁMA
OS2024

A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA
Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet (NSZI)

A PÁLYÁZAT CÉLJA
A Fogyatékos Embereket nevelő Családok otthonában nyújtott időszakos Kísérés és Ellátás, (a továbbiakban: FECSKE) - mint 2007. évben modellkísérleti programként létrejött szolgáltatás - 2018. évtől Fogyatékos emberek otthonában nyújtott időszakos segítő szolgáltatás (a továbbiakban: Szolgáltatás) néven pályázati rendszerben működik.
A pályázati program hosszú távú célja - a későbbiekben új szolgáltatók beléptetésével - a korábbi FECSKE eredményeinek támogatása, új szolgáltatók beléptetése, országos hálózat kiépítése és a szociális szolgáltatások rendszerébe történő illesztésének előkészítése.

A SZOLGÁLTATÁS MŰKÖDÉSE
A Szolgáltatás pályáztatási- és program-lebonyolítási felelőse a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, a szakmai módszertani támogatásért a Kézenfogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány (székhely: 1093 Budapest, Lónyay u.19.; nyilvántartásba vételi okirat száma: 7.Pk.60984/1993; nyilvántartásba vevő szerv: Fővárosi Bíróság, adószám: 18050495-2-43; a továbbiakban: KézenFogva Alapítvány) felel.

PÁLYÁZÓK KÖRE
2023. évben érvényes Támogatói Okirattal rendelkeztek, és a pályázat benyújtása idején is nyújtják a Szolgáltatást.
A pályázók kötelező vállalásai
- Sikeres pályázat esetén vállalja, hogy a KézenFogva Alapítvány által biztosított folyamati protokollt betartja.
- Sikeres pályázat esetén vállalja, hogy a Szolgáltatás segítő szakemberei részt vesznek a KézenFogva Alapítvány által szervezett és finanszírozott képzésen (a képzés pályázati forrásból nem finanszírozható). A képzés címe:” Új utak a fogyatékos emberek családjainak személyi segítésében”. A képzésen részt kell vennie minden Szolgáltatásban résztvevő segítőnek, amennyiben korábban nem vett részt ezen az oktatáson. A képzés 5 napos, budapesti helyszínen kerül megrendezésre, a személyes részvétel kötelező. Az utazás és szállás költsége elszámolható a pályázat terhére, ugyanakkor a munkából való kiesés költségét a pályázónak kell vállalnia. Amennyiben az országos (vírus- vagy vészhelyzet) helyzet nem teszi lehetővé a személyes képzést, úgy online felkészítő sorozat kerül megtartásra, 5 alkalommal, amely nem minősül akkreditált továbbképzésnek.
- Sikeres pályázat esetén vállalja, hogy a diszpécser(ek) és szakmai vezető részt vesz a KézenFogva Alapítvány által szervezett felkészítő képzésen, amely online vagy személyes felkészítő napot jelent Budapesten. A felkészítésen való részvétel ingyenes, amennyiben személyes megjelenést vár el, úgy az utazás költsége a pályázat terhére elszámolható. Sikeres pályázat esetén vállalja a Szolgáltatás éves audit ellenőrzését (a folyamatot a KézenFogva Alapítvány koordinálja), amely során az 1. sz. mellékletben csatolt szervezeti és szakmai előírásoknak/utasításoknak való megfelelés, valamint a szolgáltatói hálózatban való együttműködés kerül vizsgálatra.
- Sikeres pályázat esetén vállalja, hogy részt vesz a Kedvezményezettek számára szervezett szakmai nyomon követő műhelytalálkozókon (a pályázat futamideje alatt maximum 2 alkalommal, online formában).
- Saját irodával rendelkezik, ahol egy teljesen felszerelt munkaállomást tud biztosítani: számítógép internet kapcsolattal, telefon, fénymásoló és nyomtató, zárható irattároló szekrény.
- Sikeres pályázat esetén vállalja, hogy az Otthoni Segítés Szolgálat rendje szerint a családok által fizetett óradíj bevétel 100%-át a szolgáltatásra fordítja.
- A Kedvezményezettnek vállalnia kell, hogy a Támogató felkérése esetén a pályázati program teljes futamideje alatt - előadás vagy workshop formájában - beszámol a nyertes projektjéről.
Egy szervezet kizárólag egy pályázatot nyújthat be.
Nem pályázhatnak azok a szervezetek,
- amelyek jogerős végzéssel elrendelt csődeljárás, felszámolási, illetve végelszámolási eljárás vagy a megszüntetésükre irányuló jogszabályban meghatározott egyéb eljárás alatt állnak;
- amelyek nem felelnek meg az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek;
- amelyeknek a pályázat beadását megelőző 5 évben megítélt támogatás(ok)ról szóló beszámolóját az NSZI, a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft. (a továbbiakban: SZIN) és jogelődei, vagy a Belügyminisztérium (továbbiakban: BM), illetve jogelődje visszautasította, vagy lejárt esedékességű, elszámolatlan vagy visszafizetetlen kintlévőségük van a SZIN-nel, az NSZI-vel, illetve a BM-mel szemben;
- amelyek esetében a szervezet bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte;
- amely pályázóval szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6.§ bekezdése szerint foglalt összeférhetetlenségi ok áll fenn;
- a Knyt. 8.§ (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi.
Nem támogatható az a pályázat, amelynek megvalósítása, illetve a megvalósítás módja vagy eredménye:
- bűncselekménynek vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívásnak minősül;
- alapvető emberi- vagy alkotmányos jogot sért;
- a nemzet, a nemzeti-, etnikai-, nyelvi- és más kisebbségek, valamint más nemzetek méltóságának és a társadalom más alapvető érdekeinek sérelmével jár, így különösen a közrendbe, a közerkölcsbe, a család és a kiskorúak védelmének követelményébe ütközik.
A TÁMOGATOTT TEVÉKENYSÉG MEGVALÓSÍTÁSI IDŐSZAKA
2024. április 1-től 2025. április 30-ig.

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA
HAPI - Pályázatkezelő rendszer
Jelen pályázatot az NSZI pályázatkezelő felületén a HAPI-n keresztül lehet benyújtani.
A pályázatkezelő felület elérhetősége: https://hapi.nfszk.hu
FONTOS! A pályázat benyújtáshoz először regisztrálni kell a HAPI felületén és a regisztrációs nyilatkozatnak email-es úton be kell érkeznie az NSZI-hez legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének napjáig a regisztraciosnyilatkozat@nszi.gov.hu címre!
A pályázókkal való kapcsolattartás a pályáztatási eljárás során a HAPI saját levelező rendszerén keresztül történik. A regisztrált felhasználók a rendszer által generált leveleket a regisztrációkor megadott email címre is megkapják!
A HAPI használatával kapcsolatos fogalmakról, menüpontokról és részletes használatáról a hapi.nfszk.hu főoldalon található Felhasználói Kézikönyvben olvashat. Kérjük, figyelmesen olvassa el a tájékoztatót a rendszer használata előtt!
Regisztrációs nyilatkozat
A nyilatkozatot a HAPI rendszerén keresztül kell kinyomtatni az aktiválás után. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, melyet kinyomtatva és cégszerűen aláírva, email-es úton kell eljuttatni az NSZI-hez a regisztraciosnyilatkozat@nszi.gov.hu címre a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!
A regisztrációs nyilatkozatot adott évben csak egyszer kell benyújtani!
FONTOS! Adatváltozás esetén azonban újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot, ez a megvalósítási időszakra is vonatkozik! A regisztrációs nyilatkozat módosítását kizárólag emailen vagy a belső levelező rendszeren keresztül jelezve lehet elindítani!
A pályázatot lehet véglegesíteni a regisztrációs nyilatkozat elküldése előtt is! FONTOS! Amennyiben határidőben nem érkezik meg a regisztrációs nyilatkozat, akkor a már véglegesített pályázat formai kizárt lesz!
Az alábbi lehetőségek közül választhat a fenti tények alapján:
- Nem regisztrált még a HAPI rendszerben:
Ebben az esetben el kell végeznie a HAPI-ban a regisztrációt, majd kitölteni a szervezet saját adatait. Az adatok véglegesítése után pedig kinyomtatni a regisztrációs nyilatkozatot és eljuttatni az NSZI email címére. A pályázat benyújtását elkezdheti és párhuzamosan is végezheti.
- Regisztrált már a rendszerben és érvényes regisztrációs nyilatkozattal rendelkezik erre az évadra vonatkozóan:
Ebben az esetben nincs más teendője, mint a pályázatot benyújtania. Amennyiben az utolsó pályázat benyújtása óta az adataiban változás történt, úgy módosítani kell a HAPI-ban a saját adatait és újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot. Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt ellenőrizze a HAPI-ban lévő adatokat a hatályos szervezeti adatokkal.
Pályázat benyújtása
A pályázatot kizárólag a HAPI-n keresztül, online lehet benyújtani!
A pályázat benyújtását a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében illetve a Pályázati Felhívás és Útmutatóban leírtak szerint kell elvégezni!
Benyújtási határidő: 2024. szeptember 30.
FONTOS! Határidőben benyújtott pályázatnak az minősül, amely a HAPI rendszerében a benyújtási határidő napján 23 óra 59 percig véglegesítésre került. Ezt követően már nem lehet véglegesíteni és benyújtani a pályázatot.
Pályázati díj
A pályázati díj a megpályázott összeg függvényében a következő:
Igényelt összeg - Fizetendő pályázati díj
1 000 000 Ft-ig - 5 000 Ft
1 000 001 ­- 2 000 000 Ft - 10 000 Ft
2 000 001 - 5 000 000 Ft - 25 000 Ft
5 000 001 - 50 000 000 Ft - 30 000 Ft

Kizárólag átutalással befizetett összeget áll módunkban elfogadni (Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet; számlaszám: 10032000-00362416-00000000; a közlemény rovatba írják be a pályázat kódszámát (OS2024) és a pályázó nevét.

További információ
Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet
Pályázati Igazgatóság
E-mail: os@nszi.gov.hu
A pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mailben áll módunkban elfogadni. Hivatalos válasznak az e-mailen keresztül adott válaszok minősülnek.
A lényeges, információtartalommal bíró kérdések, illetve a rájuk adott válaszok a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a www.nszi.hu honlapon jelennek meg a Gyakran Ismételt Kérdések között.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem