Archív pályázat
Helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023 / NEAG-KP-1-2023
- Határidő
- Érvényes
- Kategória
- Közművelődés
- Pályázhat
- Társadalmi szervezetek és alapítványok
Pályázhat
Magyarországon 2020. december 31-ig nyilvántartásba vett helyi vagy területi hatókörű
a) alapítvány, valamint
b) egyesület, ideértve a szövetségHelyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023 / NEAG-KP-1-2023
NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉSI ALAP
Közösségi környezet kollégium
Mobilitás és alkalmazkodás kollégium
Nemzeti összetartozás kollégium
Társadalmi felelősségvállalás kollégium
Új nemzedékek jövőjéért kollégium
PÁLYÁZATI KIÍRÁS
Helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023.
Pályázat kiírás kódja: NEAG-KP-1-2023
Meghirdetés dátuma: 2022. október 3. 10.00 óra
A pályázat benyújtási időszaka: 2022. október 17. 8.00 óra-2022. november 16. 14.00 óra
A Közösségi környezet kollégium, a Mobilitás és alkalmazkodás kollégium, a Nemzeti összetartozás kollégium, a Társadalmi felelősségvállalás kollégium, valamint az Új nemzedékek jövőjéért kollégium (a továbbiakban: Kollégium) megbízásából a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. (a továbbiakban: Alapkezelő)
a) az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (a továbbiakban: Civil tv.),
b) a Nemzeti Együttműködési Alappal kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 5/2012. (II. 16.) KIM rendelet (a továbbiakban: NEAr.),
c) az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.),
d) az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.),
e) az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet,
f) a fejezeti kezelésű előirányzatok és a központi kezelésű előirányzatok kezeléséről és felhasználásáról szóló 8/2016. (III. 25.) MvM rendelet,
g) a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban Tao tv.) alapján - kizárólag a Nemzetpolitikai Informatikai Rendszer (a továbbiakban: NIR) útján benyújtandó - pályázatot hirdet helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek részére, kizárólag azok alapcélja szerinti közösségteremtő, a hatókörükbe tartozó közösség érdekében végzett tevékenységükhöz kapcsolódó költségek fedezésére a jelen pályázati kiírásban meghatározott feltételekkel.
FIGYELEM! Jogszabályváltozás esetén a pályázati kiírásban foglaltak módosulhatnak.
FIGYELEM! A pályázati kiíráshoz kapcsolódik a pályázati dokumentáció részeként "A Nemzeti Együttműködési Alap Pályázati Útmutató a helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023." című dokumentum (a továbbiakban: Pályázati útmutató), amely letölthető a https://civil.info.hu/nea/kezdolap/palyazatok/index.html, illetve a www.bgazrt.hu oldalról.
1. A pályázat célja
A pályázat célja a helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatása a Civil tv. 56. § (1) bekezdés h) pontja szerinti egyszerűsített támogatás formájában, amelyet a pályázó a 2. pontban meghatározott tevékenységek költségeire fordíthat.
2. A támogatható tevékenységek
A támogatást a nyertes pályázó (a továbbiakban: kedvezményezett) az alapcélja szerinti közösségteremtő, a hatókörébe tartozó közösség érdekében végzett tevékenységéhez kapcsolódó költségeinek fedezésére fordíthatja.
3. A támogatásra rendelkezésre álló forrás mértéke
A támogatás céljára rendelkezésre álló forrás összege 1 574 025 280,- Ft, amelynek előirányzati fedezetét a Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény XI. Miniszterelnökség fejezet, 30. Fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 1. Célelőirányzatok alcím, 29. Nemzeti Együttműködési Alap jogcím előirányzata [ÁHT: 332995] biztosítja.
4. A pályázat benyújtásának határideje és a támogatott tevékenység időtartama
Közösségi környezet kollégium
A közművelődés, tudomány és kutatás, audio- és telekommunikáció, informatika, elektronikus hírközlés, szak- és felnőttképzés, ismeretterjesztés, fogyasztóvédelem, a település- és közösségfejlesztés, kulturális tevékenység területén működő civil szervezetek, társadalmi párbeszéd, a nők és férfiak esélyegyenlőségének védelme területén működő civil szervezetek.
2022. 11. 16. 14.00
Mobilitás és alkalmazkodás kollégium
Az élet és vagyonbiztonság, a közbiztonság, önkéntes tűzoltás, mentés és katasztrófa elhárítás, közrend és közlekedésbiztonság védelme, szabadidő, hobbi és sport területén működő civil szervezetek.
2022. 11. 16. 14.00
Nemzeti összetartozás kollégium A kárpát-medencei együttműködés, mint a határon túli magyarsággal kapcsolatos nemzetközi tevékenység, az európai integráció és a vallási tevékenység elősegítése, továbbá a Magyarországon élő nemzetiségek, valamint az emberi és állampolgári jogok védelme, egyéb kulturális tevékenység (zene, tánc, népzene, néptánc), hagyományápolás területén működő civil szervezetek.
2022. 11. 16. 14.00
Társadalmi felelősségvállalás kollégium
Nonprofit szervezeteknek, ernyőszervezeteknek nyújtott szolgáltatások, szakmai és érdekképviselet, adományosztás, szociális tevékenység, család és gyermekjóléti szolgáltatók, időskorúak gondozása, rehabilitációs foglalkoztatás, hátrányos helyzetű rétegek segítése, egyéb nonprofit tevékenységek, természet- és környezetvédelem, polgári védelem területén működő civil szervezetek.
2022. 11. 16. 14.00
Új nemzedékek jövőjéért kollégium A nevelés és oktatás, képességfejlesztés, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet, gyermek- és ifjúságvédelem, egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító, egészségügyi rehabilitációs tevékenység, kábítószer-megelőzés területén működő civil szervezetek.
2022. 11. 16. 14.00
FIGYELEM! A megvalósítási időszak módosítását a kedvezményezett nem kezdeményezheti.
FIGYELEM! Azon pályázatok, amelyek határidőben a NIR-ben nem kerülnek véglegesítésre, nem minősülnek benyújtott pályázatnak, és az Alapkezelő formai ellenőrzésnek sem veti alá.
5. Pályázat benyújtására jogosult szervezetek köre
5.1. Pályázatot nyújthat be a Magyarországon 2020. december 31-ig nyilvántartásba vett helyi vagy területi hatókörű
a) alapítvány, valamint
b) egyesület, ideértve a szövetséget.
5.2. Nem nyújthat be pályázatot
a) a szakszervezet,
b) a párt,
c) a párt által alapított alapítvány,
d) a párt részvételével létrehozott egyesülete,
e) a kölcsönös biztosító egyesület,
f) a közalapítvány,
g) az egyházi jogi személy,
h) a civil társaság,
i) határon túli civil szervezet.
6. A támogatás formája és mértéke
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.
Az igényelhető és elnyerhető támogatás összegének alsó határa 100 000 forint.
Az igényelhető és elnyerhető támogatás összegének felső határa 350 000 forint.
A támogatás rendelkezésre bocsátása utólagos elszámolás mellett, támogatási előleg formájában, egy összegben történik.
A támogatási intenzitás mértéke 100%. A pályázathoz saját forrás biztosítása nem szükséges.
7. Elszámolható költségek
7.1. A támogatás terhére elszámolható költségek köre
A támogatás terhére a NEAr. 7. melléklete szerinti, a támogatott tevékenység időtartamába eső teljesítési időponttal rendelkező, valamint a beszámoló benyújtásának határnapjáig pénzügyileg is teljesült költségek számolhatók el a kedvezményezett működésével összefüggésben. A támogatásból elszámolható költségek vonatkozásában költségvetési soronként példákat a Pályázati útmutató tartalmaz.
7.2. A támogatás terhére el nem számolható költségek köre
A Nemzeti Együttműködési Alap Tanácsának 21/2022. (06.28.) döntése alapján az alábbi költségek nem számolhatóak el:
a) Beruházási kiadások:
aa) Ingatlan beszerzés, létesítés,
ab) Gépjárművek (kivétel: a fogyatékkal élők kerekesszékei, mopedjei)
ac) Játékgép, b) Felújítási kiadások:
ba) Bérelt ingatlan felújítás költsége (pl.: élettartam hosszabbítás, korszerűsítés, alapterület változtatás, használhatóságának jellegváltása, kivétel: önkormányzati tulajdonú, vagy önkormányzat által alapított 100%-os önkormányzati tulajdonú nonprofit gazdasági társaság tulajdonában/kezelésében lévő, vagy egyházi tulajdonú ingatlan felújítása, melynek feltétele a civil szervezet és a helyi önkormányzat, gazdasági társaság vagy egyházi jogi személy között legalább a fenntartási időszakra szóló (5 éves), ingyenes használatról szóló előzetes megállapodás megléte),
bb) Gépjármű felújítás költsége (pl. élettartam hosszabbítás, korszerűsítés, főalkatrész csere, használhatóságának jellegváltása),
c) Adók:
ca) Vagyonszerzéshez kapcsolódó adók,
cb) Ingatlanszerzés, gépjárműszerzés,
cc) Vagyonadók (pl. vagyonadó, ingatlanadó, gépjárműadó),
d) Jogkövetkezmények:
da) Bírságok, büntetések,
db) Késedelmi pótlék/kamat,
dc) Kötbér,
e) Személyi jellegű kifizetések:
ea) Tiszteletdíjak,
eb) A szervezet választott tisztségviselőinek fizetett tiszteletdíjak,
ec) Jutalom (természetbeni, pénzbeli),
ed) Segélyek,
ee) Pénzbeli díjak,
f) Adósságszolgálat teljesítése:
fa) Hitel-, kölcsön tőketörlesztése,
fb) Pénzügyi lízing tőketörlesztése,
g) Dohányáruk, alkohol tartalmú italok beszerzésének kiadásai.
8. A pályázat benyújtása
8.1. A pályázat benyújtásának helye és módja
A pályázatot kizárólag elektronikusan, a NIR-en keresztül lehet benyújtani, magyar nyelven.
FIGYELEM! A NIR-t a https://nir.bgazrt.hu oldalon lehet elérni. A pályázat benyújtását megelőzően minden, regisztrációval nem rendelkező pályázónak regisztrálnia kell, amelyhez rendelkeznie kell érvényes e-mailcímmel.
A pályázat benyújtása csak abban az esetben lehetséges, ha a NIR-ben minden kötelezően kitöltendő mező kitöltésre, és minden kötelezően csatolandó melléklet feltöltésre került. A NIR formai hibák és a kötelezően megadandó adatok hiánya esetén nem engedi a pályázat benyújtását, és figyelmeztető üzenetben jelzi a benyújtást akadályozó hibát a pályázó részére.
A pályázat benyújtását a NIR felhasználói kézikönyvben leírtak szerint, illetve a Pályázati útmutatóban rögzített módon kell elvégezni.
8.2. Pályázati díj
A pályázónak a pályázat beadása napjáig egyszeri és egy összegű pályázati díjat kell megfizetnie, melynek összege 2000 Ft, azaz kétezer forint. Az átutalást igazoló dokumentumot (átutalási megbízás, bankszámlakivonat nyitó- és záró egyenleggel), kérjük a NIR-ben a Mellékletek űrlapra felcsatolni. A pályázati díjat átutalással, a következő fizetési számlaszámra kell megfizetni:
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. - 10032000-00310024-00000017
IBAN HU20100320000031002400000017
Kérjük, pályázatát csak akkor véglegesítse a NIR-ben, ha a pályázati díjat már átutalta, és az átutalást igazoló dokumentumot a NIR-ben a Mellékletek űrlapra feltöltötte.
Kérjük, a pályázati díj megfizetésekor a beazonosíthatóság érdekében tüntesse fel a megjegyzés/közlemény rovatban a pályázó - NIR-ben megadott - adószámát, továbbá azt, hogy NEA.
FIGYELEM! A pályázati díj határidőre történő meg nem fizetése vagy késedelmes teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
8.3. Benyújtandó dokumentumok
A pályázathoz az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:
utolsó két lezárt üzleti évről (2020. és 2021.) szóló számviteli beszámoló a www.birosag.hu oldalon vagy a NIR-ben a "Mellékletek" űrlapon levő csatoló mezőn keresztül
utolsó két lezárt üzleti évről (2020. és 2021.) szóló számviteli beszámoló letétbehelyezéséről szóló igazolás a www.birosag.hu oldalon vagy a NIR-ben a "Mellékletek" űrlapon levő csatoló mezőn keresztül
pályázati díj befizetését igazoló banki dokumentum (pl. bank által érkeztetett banki átutalási megbízás, bankszámlakivonat nyitó és záró egyenleggel) elektronikusan, a NIR pályázati adatlapján a "Mellékletek" űrlapon levő csatoló mezőn keresztül
Általános nyilatkozat (NIR-ből letölthető) elektronikusan, a NIR pályázati adatlapján a "Mellékletek" űrlapon levő csatoló mezőn keresztül
FIGYELEM! A papír alapon beküldött dokumentum nem fogadható el, kérjük, hogy a fenti táblázat "Benyújtás módja" oszlopa szerint járjanak el.
9. A pályázat befogadása és elbírálása
9.1. A pályázat befogadása Az Alapkezelő legfeljebb a pályázat benyújtását követő hetedik napig megvizsgálja a befogadási feltételeket, és azok teljesülése esetén befogadja a pályázatot.
Az Alapkezelő befogadja a pályázatot amennyiben
a) a pályázat a benyújtásra meghatározott határidőn belül került benyújtásra,
b) az igényelt támogatás összege nem haladja meg a maximálisan igényelhető mértéket, és a támogatási arány nem haladja meg a pályázati kiírásban meghatározott maximális támogatási intenzitást, és
c) a pályázó a pályázati kiírásban meghatározott lehetséges pályázói körbe tartozik.
A pályázat befogadásáról vagy elutasításáról az Alapkezelő a NIR-ben tájékoztató üzenetet küld a pályázó részére.
FIGYELEM! A pályázat befogadása nem jelenti a pályázat formai követelményeknek való teljes körű megfelelését, azaz a pályázat érvényességét.
9.2. A pályázat formai ellenőrzése Az Alapkezelő a pályázatot annak beérkezését követően haladéktalanul, de legkésőbb a pályázat benyújtására rendelkezésre álló határidő lejártát követő 30 napon belül az Országos Bírósági Hivatal (a továbbiakban: OBH) által vezetett országos névjegyzék alapján ellenőrzi, valamint a beérkezés sorrendjében formai szempontból megvizsgálja.
FIGYELEM! Formai hiba esetén hiánypótlásra nincs lehetőség, ezért, ha a pályázat formai hibát tartalmaz, akkor az Alapkezelő a pályázatot érvénytelenné nyilvánítja és elutasítja.
Az Alapkezelő a befogadott pályázatot formai ellenőrzés keretében - az alábbi táblázatban foglalt érvényességi kritériumok alapján - vizsgálja, és a feltételek teljesülése esetén a pályázatot érvényesnek nyilvánítja.
Benyújtás módja
A pályázó a pályázatot a NIR-ben hiánytalanul, a 9.1. pont szerinti befogadási feltételeknek megfelelően nyújtotta be.
Bírósági nyilvántartásba vétel időpontja
A pályázót a bíróság legkésőbb 2020. december 31-ig jogerősen nyilvántartásba vette.
Benyújtott pályázatok száma
A jelen pályázati kiírás keretében benyújtott pályázattal egy időben nem nyújtott be másik Kollégiumhoz is egyszerűsített támogatásra irányuló pályázatot.
Pályázati díj
A pályázati díj (2000 Ft) átutalása a jelen pályázati kiírásban szereplő számlaszámra határidőben megtörtént.
Számviteli beszámoló
A pályázónak van (a www.birosag.hu oldalon vagy NIR-ben) elérhető, teljes, a mérleget és eredmény-levezetést/eredmény-kimutatást hiánytalanul magában foglaló
a pályázó adatait olvashatóan tartalmazó,
aláírtan és keltezve szkennelt vagy OBH által elektronikus érkeztető bélyegzővel ellátott/elektronikusan visszaigazolt,
az adatokat a beszámoló űrlapjainak megfelelően ezer forintban (e Ft-ban) tartalmazó,
az előző év (ha értelmezhető) és a tárgy év adataival kitöltött, a pályázati kiírás megjelenését megelőző utolsó két lezárt üzleti évről (2020. és 2021.) szóló számviteli beszámolója.
Letétbe helyezés igazolása
A NIR-ben elérhető a pályázati kiírás megjelenését megelőző utolsó két lezárt üzleti évről szóló (2020. és 2021. év) számviteli beszámoló letétbe helyezését igazoló dokumentum, (ha nincs a www.birosag.hu oldalon elérhető, teljes, a pályázó adatait olvashatóan tartalmazó, aláírtan és keltezve szkennelt vagy OBH által elektronikus érkeztető bélyegzővel ellátott/elektronikusan visszaigazolt utolsó lezárt üzleti évről szóló számviteli beszámoló).
Adatok egyezősége
A pályázatot benyújtó személy jogosult a pályázó képviseletére, a NIR adatai, a pályázati adatlap és a hatályos bírósági kivonat hivatalos képviselő személyére vonatkozó adatai megegyeznek, vagy NIR-ben elérhetőek a képviseleti változásokat, jogosultságot igazoló dokumentumok.
Támogatásra jogosult
A pályázó utolsó két lezárt üzleti évről (2020. és 2021.) szóló számviteli beszámolóval igazolt összes éves bevétele mindkét évben kevesebb, mint 7 millió Ft, amibe a Magyar Falu Program támogatása nem tartozik bele.
Költségterv indoklása
A költségterv "Költségek indoklása, részletező magyarázata" oszlopot a pályázó szövegesen kitöltötte.
Pályázati adatlap és annak mellékletei közötti összhang
A kitöltött pályázati adatlap tartalma, valamint a mellékletként benyújtott dokumentumok adatai között nincs ellentmondás.
Az Alap támogatásaiból kizárt szervezet
Ha a pályázat benyújtója a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásaiból nem kizárt szervezet, vagy a kizárás a NEAr. 9. § (2) bekezdése alapján már nem áll fenn.
FIGYELEM! Kérjük, fokozottan figyeljenek arra, hogy az adott költségvetési soron kizárólag az ott elszámolható költségek kerüljenek tervezésre. A tervezéshez segítséget nyújt a Pályázati útmutató 7.1. pontja.
9.3. A pályázat elbírálása és kapcsolódó határidők
A pályázatok elbírálása a pályázatok beérkezési sorrendjében történik a rendelkezésre álló keret kimerüléséig. A pályázatok Kollégium általi szakmai bírálatára nem kerül sor. A pályázati kiírás szerinti benyújtási határidő lejártát követő harminc napon belül az Alapkezelő a NIR-en keresztül értesíti a pályázót a formai és tartalmi ellenőrzés eredményéről.
10. Támogatói okirat kiadása
A formailag érvényes pályázatok esetében az Alapkezelő - beérkezési sorrendben, a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig - támogatói okiratot bocsát ki a kedvezményezett részére.
A jogosultsági lista rendelkezésre állását követően az Alapkezelő elektronikusan, a NIR-en keresztül értesíti a kedvezményezettet a támogatói okirat kibocsátásához szükséges dokumentumok köréről, illetve a pályázat elutasítása esetén ennek indokairól.
A támogatói okirat kiadásához szükséges minden feltétel teljesülése esetén az Alapkezelő támogatói okiratot bocsát ki a kedvezményezett részére az értesítéstől számított 30 napon belül.
FIGYELEM! A fenti dokumentumok letölthetőek a https://civil.info.hu/nea/kezdolap/dokumentumtar/index.html felületről is, a Pályázati dokumentumok mappa megfelelő almappájára kattintva.
FIGYELEM! A fenti dokumentumokat bekérő értesítés (a szükséges mellékletekkel együtt) a NIR-ben kerül elektronikusan kiküldésre, a beküldés részletes szabályairól a kedvezményezettet az Alapkezelő írásban tájékoztatja.
FIGYELEM! A fenti dokumentumok visszaküldésére az értesítést követő naptól számított 8 nap áll rendelkezésre. Az Alapkezelő a beérkezett dokumentációt megvizsgálja, amennyiben a szükséges dokumentumok valamelyike nem áll rendelkezésére vagy hiányos, a kedvezményezettet egy alkalommal, 8 napos határidővel hiánypótlásra szólítja fel.
Amennyiben a kedvezményezett a dokumentumokat nem vagy késedelmesen küldi meg és a támogatói okirat kibocsátására a kedvezményezett rendelkezésére álló 30 napos határidőtől számított újabb 30 napon belül sem kerül sor, a támogatási döntés a hatályát veszti.
Ha a kedvezményezett a rendelkezésére álló 30 napos határidőn belül benyújtott kérelme alapján az Alapkezelő úgy ítéli meg, hogy a kedvezményezett mulasztása méltányolható, a támogatói okirat kibocsátására az eredeti határidőnél nem hosszabb időtartamú, új határidő állapítható meg.
A támogatói okirat kibocsátása alatt folyamatban lévő, a kedvezményezett hivatalos képviselőjének személyében történő változás esetén akkor bocsátható ki a támogatói okirat, ha a kedvezményezett rendelkezik:
- az új hivatalos képviselő megválasztásáról szóló jegyzőkönyvvel/határozattal, módosított alapszabállyal/ alapító okirattal,
- érkeztetett változásbejegyezési kérelemmel, a megválasztott, de még be nem jegyzett hivatalos képviselő aláírás képét igazoló, ügyvéd által ellenjegyzett vagy közjegyző által hitelesített aláírás-mintával vagy az aláírás minta közjegyző által hitesített másolatával, és
- a pénzforgalmi szolgáltató által nyilvántartásba vett beszedési megbízásra való felhatalmazó nyilatkozattal.
11. A támogatás folyósítása
Az Alapkezelő a támogatói okirat kedvezményezettel való közlését és a https://civil.info.hu/index.html és a www.bgazrt.hu honlapon közzétett Általános Szerződési Feltételek 4.1. pontjában foglalt folyósítási feltételek teljesülését követő 8 napon belül, egy összegben utalja át a támogatást a kedvezményezett részére.
FIGYELEM! A támogatásból a kedvezményezettet terhelő köztartozás összegét a Magyar Államkincstár visszatartja, és az állami adóhatóság megfelelő bevételi számláján jóváírja. A támogató Alapkezelő felé azonban a támogatás teljes összegével szükséges ebben az esetben is elszámolni.
12. Jogorvoslati lehetőség A pályázó, illetve a kedvezményezett az Alapkezelőhöz kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatói okirat kiadására, a támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a pályázati kiírásba vagy a támogatási jogviszonyba ütközik.
FIGYELEM! A kifogás benyújtására a kifogásolt intézkedéshez vagy mulasztáshoz kapcsolódóan 5 napon belül, írásban van lehetőség. A kifogás benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása miatt igazolási kérelem benyújtásának helye nincs. Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amellyel szemben jogorvoslatnak van helye, vagy amely a támogatás igénylőjére, illetve a kedvezményezettre vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg.
FIGYELEM! A kifogást kizárólag a NIR-ben lehet benyújtani (Észrevételek űrlap). A kifogásnak tartalmaznia kell az Ávr. 102/D. § (4) bekezdésében foglaltak szerint: a) a kifogást tevő nevét, székhelyét vagy lakcímét, a nem természetes személy kifogást tevő hivatalos képviselője nevét, b) a kifogással érintett pályázat vagy támogatói okirat azonosításához szükséges adatokat, c) a kifogásolt intézkedés vagy mulasztás meghatározását, d) a kifogás alapjául szolgáló tényeket és a kifogásolt vagy elmaradt intézkedéssel megsértett jogszabályi rendelkezés pontos megjelölését.
Az Alapkezelő érdemi vizsgálat nélkül elutasítja a kifogást, ha
a) azt határidőn túl terjesztették elő,
b) azt nem az arra jogosult terjeszti elő,
c) az a korábbival azonos tartalmú,
d) a kifogás nem tartalmazza az Ávr. 102/D. § (4) bekezdésben meghatározott adatokat,
e) azt a korábbi kifogás tárgyában hozott döntéssel szemben nyújtották be,
f) a kifogás benyújtásának nincs helye,
g) a kifogás kizárólag olyan jogsértés ellen irányul, mely a sérelmezett eljárás megismétlésével nem orvosolható.
Ha a kifogásban foglaltakkal egyetért, az Alapkezelő megteszi a kifogásban sérelmezett helyzet megszüntetéséhez szükséges intézkedéseket. Ha a kifogásban foglaltakkal az Alapkezelő nem ért egyet, azt - az elbírálásához szükséges dokumentumokkal együtt - a Miniszterelnökségnek továbbítja, aki a kifogást érdemben elbírálja.
Az elbírálás határideje egy alkalommal, legfeljebb harminc nappal meghosszabbítható, erről a határidő lejárta előtt tájékoztatni kell a kifogás benyújtóját. A kifogás elbírálásában - a fejezetet irányító szerv vezetője kivételével - nem vehet részt az, aki a kifogással érintett eljárásban részt vett.
Ha a kifogás alapos, az Alapkezelő elrendeli a kifogásban sérelmezett helyzet megszüntetéséhez szükséges intézkedést, egyébként azt elutasítja, és döntéséről - elutasítás esetén az elutasítás indokainak megjelölésével - a kifogás benyújtóját írásban értesíti.
A kifogás tárgyában hozott döntés ellen további kifogás előterjesztésének vagy más jogorvoslat igénybevételének nincs helye.
13. A támogatás felhasználásának ellenőrzése
13.1. A beszámoló A kedvezményezett a támogatás felhasználásáról - a támogatói okiratban, valamint "A Nemzeti Együttműködési Alapból nyújtott, valamint a civil és nonprofit szervezetek támogatásaihoz kapcsolódó Általános Szerződési Feltételek"-ben (a továbbiakban: Általános Szerződési Feltételek), valamint az "Útmutató a Nemzeti Együttműködési Alap 2023. évi forrásaira benyújtott támogatási igények alapján biztosított költségvetési támogatások szakmai és pénzügyi elszámolásához" című dokumentumban (a továbbiakban: Elszámolási útmutató) meghatározottak szerint elkészített beszámoló benyújtásával köteles számot adni.
FIGYELEM! A beszámoló benyújtásának (véglegesítés a NIR-ben, valamint postára adás) végső határideje a megvalósítási időszakot követő 30. nap a 4. pont szerinti táblázatban meghatározottak szerint.
Az Alapkezelő a beszámolót annak kézhezvételét követően megvizsgálja, és a beszámoló vizsgálatát követően értesíti a kedvezményezettet a beszámoló elfogadásáról, illetve hiba vagy hiányosság esetén 15 napos határidővel azok pótlására, illetve javítására szólítja fel a kedvezményezettet.
13.2. Helyszíni ellenőrzés Az Alapkezelő és a jogszabály alapján arra jogosult más szervezetek (az Állami Számvevőszék, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal stb.) a támogatott tevékenység időtartama alatt és a beszámoló elfogadásától számított 5 évig ellenőrizhetik a támogatás felhasználását. A pályázattal kapcsolatos minden szerződést, számlát, bizonylatot és más okiratot a beszámoló elfogadásától számított 10 évig a kedvezményezett köteles megőrizni, és az ellenőrzésre nyitva álló időtartamon belül köteles lehetővé tenni, hogy az ellenőrzésre jogosult szervezet azokba betekintsen.
14. Lezárás
A támogatott tevékenység támogatói okirat szerinti megvalósulását követően, a beszámoló elfogadásával kerül sor a támogatási jogviszony lezárására. A támogatási jogviszony lezárásának tényéről az Alapkezelő a NIR-en keresztül értesíti a kedvezményezettet.
15. Nyilvánosság
A kedvezményezettnek nyilvánossá kell tennie, hogy működését, tevékenységét a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.
A nyilvánosság biztosításának módjai:
a kedvezményezett székhelyén/működési helyén kihelyezett tájékoztató felirat;
honlap működtetése esetén, az Alapkezelő támogatóként, a Miniszterelnökség fejezetet irányító szervként történő megjelenítése;
esemény megvalósítása esetén az esemény hivatalos irataiban történő feltüntetés (meghívó, jelenléti ív, sajtóközlemény), valamint az esemény helyszínén tájékoztató felirat;
kiadványok esetén, a kiadványban támogatóként történő feltüntetés.
A Nemzeti Együttműködési Alapra utaló, fentiek szerinti feliratokon minden esetben fel kell tüntetni az Alapkezelő és a Nemzeti Együttműködési Alap hivatalos logóját. Leírás és a logó elektronikus elérése:
Miniszterelnökség: https://civil.info.hu/media/ME_logo_szines_HU_440x270_2815.png
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.: http://bgazrt.hu/letoltheto_logok/
NEA: https://civil.info.hu/media/NEA_2813.png
16. További információ
A NEAG-KP-1-2023 pályázati csomag dokumentumai:
a) a pályázati kiírás,
b) a pályázati útmutató,
c) a pályázati adatlap,
d) az Általános Szerződési Feltételek,
e) az Elszámolási útmutató,
amelyek egységes és megbonthatatlan egészet alkotnak, így a bennük megfogalmazottak összessége határozza meg jelen pályázati kiírás részletes előírásait, keretrendszerét, feltételeit és szabályait.
A pályázati kiírás és útmutató letölthetőek az Alapkezelő www.bgazrt.hu valamint a https://civil.info.hu/nea/kezdolap/palyazatok/index.html honlapról.
A pályázati kiírással kapcsolatban további információkat a +36 1 896 0620 telefonszámon, a nea@bgazrt.hu e-mailcímen, valamint a mindenkori Civil Közösségi Szolgáltató Központok címbirtokos szervezetektől kaphatnak.
A fenti kiírást terjedelmi okokból rövidítettük, az eredeti a szövegben található webcímen elérhető. (A Szerk.)
pályázati csomag