Archív pályázat

Ifjúsági Garancia Plusz / GINOP Plusz-4.1.1.-23

Határidő
Érvényes
Pályázhat
311 - Központi költségvetési irányító szerv 312 - Központi költségvetési szerv 393 - Elkülönített állami pénzalap 572 - Nonprofit korlátolt felelősségű társaság

Ifjúsági Garancia Plusz / GINOP Plusz-4.1.1.-23


1. A TÁMOGATÁSI KÉRELEM BENYÚJTÁSÁNAK FELTÉTELEI
1.1. Ki nyújthat be támogatási kérelmet?
A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be:
Jelen felhívás keretében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és valamennyi kormányhivatal, valamint az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (továbbiakban: OFA Nonprofit Kft.) együttesen jogosultak támogatási kérelmet benyújtani. A programot konzorciumot alkotva valósítják meg.
A felhívás keretében a fent felsorolt szervezeteknek a konzorcium létrehozására irányuló együttműködési megállapodást kell kötniük. A konzorciumi együttműködési megállapodással a tagok arra vállalnak kötelezettséget, hogy a projektet annak támogatása esetén a projektdokumentációban meghatározott módon közösen megvalósítják.
A konzorcium vezetője a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.
Konzorcium tagja csak olyan szervezet lehet, amely a felhívásban meghatározott követelményeknek megfelel és támogatásban részesülhet.
A konzorciumi tagok száma és összetétele a támogatói döntés meghozataláig nem módosítható, míg a megvalósítási időszakban csak különösen indokolt esetben, a támogató előzetes hozzájárulásával van lehetőség módosításra.
Gazdálkodási forma szerint (GFO):
311 - Központi költségvetési irányító szerv
312 - Központi költségvetési szerv
393 - Elkülönített állami pénzalap
572 - Nonprofit korlátolt felelősségű társaság

1.2. Ki nem nyújthat be támogatási kérelmet?
Az "ÁÚF 21-27" "Kizáró okok listája" c. részben felsoroltakon túl, az alábbi szempontok szerint nem ítélhető meg támogatás azon támogatást igénylő részére:
a) amely olyan projektet kíván megvalósítani, amelynek tartalma a Felhívásban megfogalmazott célokkal nincs összhangban,
b) amellyel szemben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által indított végrehajtási eljárás van folyamatban,
c) akinek támogatása az európai uniós jog megsértését eredményezné.

1.3. Mikor lehet benyújtani a támogatási kérelmet?

A támogatási kérelmet 2023. szeptember 20. 9:00-tól - 2023. október 31. 12:00-ig nyújthatja be az elektronikus kitöltő program segítségével.

1.4. Hogyan lehet benyújtani a támogatási kérelmet?
Amennyiben a támogatást igénylő az elektronikus ügyintézés részletszabályairól szóló 451/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet 68/A. § (1) bekezdése alapján jogosult az AVDH-DHSZ szolgáltatáshoz csatlakozni (pl. egyéb költségvetési szerv, állami vállalat), és ezen szervezet szakrendszere (pl. iratkezelő rendszere) csatlakozott AVDH-DHSZ-hez, akkor a szervezet nevében támogatási kérelmet benyújtó ügyintéző/képviselő az "ügyintézői" AVDH-DHSZ segítségével tudja hitelesíteni a nyilatkozatot. Ebben az esetben az alábbiak szerint járjon el:
1. Nyújtsa be kérelmét az online kitöltő programban. Ehhez először jelentkezzen be a https://www.palyazat.gov.hu oldalon a Pályázati e-ügyintézés (EPTK) felületre az "Egységes beléptető felület bejelentkezés" gomb használatával.
2. A kérelem kitöltését és lezárását követően a program előállít egy nyilatkozatot, ezzel tudja majd hitelesíteni a kérelemben megadott adatokat. A hitelesítés két formában történhet:
a) a nyilatkozatot minősített tanúsítványon alapuló, legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással kell ellátnia, vagy
b) a nyilatkozatot azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés szolgáltatással (AVDH- DHSZ) kell hitelesítenie. A nyilatkozat AVDH-DHSZ szolgáltatással történő hitelesítését a szervezet Iratkezelő szakrendszerében tudja elvégezni. A hitelesítéshez fontos, hogy a nyilatkozatot aláíró személy beosztása rögzítve legyen a szoftverben annak érdekében, hogy az aláíró beosztása és a szervezet neve együtt megjelenhessen a hitelesített dokumentumhoz kapcsolódó záradékon. Ezzel biztosítható a nyilatkozatot aláíró képviseleti jogosultságának megállapítása.
3. Az elektronikus aláírás, vagy az AVDH-DHSZ szolgáltatás igénybevétele után:
a) Mellékelje a véglegesített kérelemhez a minősített elektronikus aláírással ellátott, vagy AVDH-DHSZ szolgáltatással aláírt és hitelesített nyilatkozatot.
b) A kitöltő program utasításainak megfelelően nyújtsa be a kérelmét.

2. A PROJEKTTEL KAPCSOLATOS ELVÁRÁSOK
2.1. Milyen tevékenységek támogathatók?
2.1.1. Önállóan támogatható tevékenységek
2.1.1.1. Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek:
Nem releváns.
2.1.1.2. Választható önállóan támogatható tevékenységek:
Nem releváns.
2.1.2. Önállóan nem támogatható tevékenységek:
A felhívás keretében az alábbi tevékenységek önállóan nem támogathatók:

2.1.2.1. Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:
A) Projekt előkészítési tevékenységek:
a) megvalósíthatósági tanulmány készítése, melynek része a közgazdasági és pénzügyi elemzés; b) módszertanok kialakítása;
c) közbeszerzéssel kapcsolatos tevékenységek, beleértve a közbeszerzési terv elkészítését is.

B) Célcsoport számára nyújtott támogatások
A projekt célcsoportja minden olyan 15-29 év közötti fiatal, aki nem tanul és nem is dolgozik, beleértve a korcsoportba tartozó átmeneti védelemre jogosultakat is.
A projekt kiemelten támogatja a hátrányos helyzetű fiatalokat. Hátrányos helyzetű fiatalok alatt a GINOP Plusz operatív program 4. prioritásával összhangban azokat a fiatalokat értjük, akik tartósan álláskeresők, vagy 18 év alattiak, vagy alacsony iskolai végzettségűek, vagy vidéki térségben élők, vagy kisgyermeket nevelők, vagy romák, vagy pályakezdő álláskeresők, vagy megváltozott munkaképességűek vagy ápolási feladatokat látnak el. A roma és megváltozott munkaképességű fiatalok rájuk célzott eszközökkel való támogatására az operatív programok közötti lehatárolás alapján az EFOP Plusz keretében kerül sor, ezért ezen fiatalok nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedéséhez az Ifjúsági Garancia Plusz Program az e felhívásban rögzített általános támogatásokkal járul hozzá.

a) Fiatalok elhelyezkedését segítő támogatások nyújtása:
aa) béralapú támogatások (bértámogatás);
ab) vállalkozóvá válást elősegítő támogatás;
ac) mobilitás támogatása (lakhatási támogatás, utazási támogatás).
A vállalkozóvá válást elősegítő támogatáshoz kapcsolódó egyes szolgáltatások terén előkészítő és megvalósító feladatokat láthat el a konzorciumi partner OFA Nonprofit Kft.

b) Fiatalok számára foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások és kapcsolódó támogatások nyújtása:
ba) foglalkoztatást elősegítő szolgáltatási tevékenység (pl. információnyújtás,
mentori szolgáltatás, tanácsadás, munkaközvetítés);
bb) a szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos (helyi/helyközi) utazási költség
támogatása (amennyiben releváns);
bc) a szolgáltatáshoz kapcsolódó álláskeresést ösztönző juttatás és járulékainak biztosítása (5 napot elérő szolgáltatás esetében).
A szolgáltatást az állami foglalkoztatási szerv közvetlenül, vagy az információnyújtás, illetve a tanácsadás szolgáltatást a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatást nyújtó szervezetként nyilvántartásba vett, konzorciumi tag OFA Nonprofit Kft. keresztül, az állami foglalkoztatási szervre vonatkozó szabályok szerint nyújthatja.

c) Fiatalok foglalkoztatását elősegítő képzésben történő részvétel támogatása:
ca) munkaerőpiaci alkalmazkodás támogatása a foglalkoztató részére (a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról 100/2021. (II. 27.) Korm. rendelet (továbbiakban: 100/2021. (II.27) Korm. rendelet) 41.§);
cb) munkaerőpiaci alkalmazkodás támogatása az álláskereső részére (100/2021. (II. 27.) Korm. rendelet 42. §).
A B) Célcsoport számára nyújtott támogatások pontban foglalt szakmai tevékenységek megvalósítását a Kedvezményezettnek lehetősége van fokozatosan bevezetni a projekt végrehajtási időszakában időbeli lehatárolás biztosítása érdekében.

C) Szakmai megvalósítással kapcsolatos tevékenységek
a) Szakmai megvalósítással összefüggő egyéb feladatok:
aa) Ifjúsági Garancia program végrehajtásában közreműködő szakmai megvalósítók biztosítása a kapacitások növelésével;
ab) ifjúsági tanácsadói szolgáltatás biztosítása járási lefedettséggel (ugyanazon ifjúsági tanácsadó akár egy, akár több járást is lefedhet);
ac) a szakmai megvalósításban közreműködő munkatársaknak strukturált belső képzés/tudásátadás biztosítása;
ad) a fiatalok, köztük a hátrányos helyzetű fiatalok elérésében és támogatásában releváns szervezetekkel (pl. ifjúsági szervezetek, egészségügyi, szociális, köznevelési, szakképzési intézmények) történő együttműködés helyi, vármegyei szintű és országos szintű partnerségi kapcsolatok mobilizálása, strukturált együttműködés kialakítása és működtetése;
ae) szakmai támogatás biztosítása a szakmai megvalósítók, köztük az ifjúsági tanácsadók, a szolgáltatást nyújtók, a partnerségben résztvevő szervezetek számára.

b) A megvalósítás tapasztalatainak strukturált feldolgozása és közzététele:
ba) az Ifjúsági Garancia program megvalósításával kapcsolatos eredmények publikálásához kapcsolódó tevékenységek (kiadvány, online felületen megjelenés biztosítása);
bb) a programelemek megvalósulásának vizsgálata, valamint az
eredményességének értékelése, különös tekintettel a hátrányos helyzetű célcsoportokra, kapacitások értékelése.

c) Célcsoport tájékoztatásával összefüggő tevékenységek és szakmai kommunikáció
ca) a célcsoport bevonását segítő kommunikációs tevékenységek;
cb) partnerségi célú és egyéb szakmai rendezvények megvalósítása.
A célcsoport tájékoztatásával összefüggő feladatok megvalósításába a konzorciumi partner OFA Nonprofit Kft. is bevonható.

d) Kötelező tájékoztatás és nyilvánosság:
da) a kiemelt projekt stratégiai jelentőségű műveletnek minősül, a projekt kedvezményezettjeinek a tájékoztatási és nyilvánossággal kapcsolatos tevékenységeit a Kedvezményezettek Tájékoztatási Kötelezettségei a 2021-2027- es fejlesztési ciklusban "KTK Plusz" kézikönyvben a stratégiai fontosságú műveletekre előírtak szerint szükséges végeznie.

e) Horizontális tevékenységek
ea) A felhívás keretében támogathatók mindazon tevékenységek, amelyek a 2.4 fejezetben előírt horizontális elvárások és követelmények teljesítéséhez szükségesek;
eb) a 2.4.2 fejezetben felsorolt választható horizontális követelmények közül minden konzorciumi tagnak legalább 1 db környezeti fenntarthatósággal összefüggő tevékenységet és 1 db esélyegyenlőségi tevékenységet kötelező teljesítenie legkésőbb a projektzárásig;
ec) valamennyi konzorciumi tagnak szervezetén belül szükséges Alapjogi Charta felelőst kijelölnie.

f) A projekt menedzsmentjével kapcsolatos tevékenységek:
fa) projektmenedzsmenti feladatok ellátását támogató szakmai munkatársak (projektmenedzser, pénzügyi menedzser) alkalmazása.

g) Könyvvizsgálat:
ga) legalább évenkénti egy könyvvizsgálat;
gb) projekt végi (záró) könyvvizsgálat. A FINANSZÍROZÁSSAL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK

3. Vissza kell-e fizetni a támogatást?
Nem, a támogatás vissza nem térítendő támogatásnak minősül, ezért a támogatást - szerződés szerinti projektmegvalósítás esetén - nem kell visszafizetni.

3.1. Mennyi a projekt Európai Unióval elszámolható összköltsége?
A projekt Európai Unióval elszámolható összköltsége legfeljebb 102 020 000 000 Ft

3.2. Mennyi támogatást lehet igényelni?
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: maximum 102 020 000 000 Ft. A támogatás maximális mértéke az Európai Unióval elszámolható összköltség 100%-a.
https://www.palyazat.gov.hu/ginop-plusz-411-23-ifjsgi-garancia-plusz#
A fenti kiírást terjedelmi okokból rövidítettük, az eredeti a szövegben található webcímen elérhető. (A Szerk.)
pályázati csomag
🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem