KAP 2025 - Értéket teremtünk

Határidő
Érvényes
Kategória
Közművelődés
Pályázhat
közhasznú jogállású (társadalmi) szervezetek (civilszervezetek, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek)

Nyílt pályázati felhívás
a 2025. évi Közösségi Adományozási Programban (KAP) való részvételre
„KAP 2025 - Értéket teremtünk.”
1. Rövid összefoglaló
A MagNet Bank Közösségi Adományozási Programjában (KAP) adománygyűjtési lehetőséget biztosítunk társadalmi szervezetek számára. A programban történő részvétel első lépése egy online pályázati jelentkezési lap beadása. A sikeres pályázás lehetőséget biztosít társadalmi szervezeteknek arra, hogy felkerüljenek az ún. KAP listára, majd a MagNet Bank ügyfelei nyereségrészük egy rájuk eső hányadát fel tudják ajánlani egy kiválasztott szervezetnek a listáról. Mindezen felül a bekerült szervezetek részt vehetnek a szervezetek számára hasznos tudást biztosító workshopokon, és további, a MagNet Bank által szervezett közösségépítő eseményeken. Mivel nem egy fix pályázati támogatási összeget biztosít a MagNet Bank, hanem adománygyűjtési lehetőséget, így az összegyűjtött támogatás nagysága változó lehet, azaz lehetséges a maximálisan megcélzott támogatás begyűjtése, de nem garantált.
Az elektronikus pályázati felület 2025. április 23-tól elérhető,
a pályázatok 2025. május 23. 14.00 óráig adhatók be.
Olyan pályázó szervezeteket várunk, melyek tevékenységében megjelenik a közösségépítés, és/vagy
pénzügyi tudatosságra irányuló tevékenység. Továbbá megjelenik működésében a fiatalok, fiatal
generációk bevonása.
Kik pályázhatnak: közhasznú jogállású (társadalmi) szervezetek (civilszervezetek, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek)
Mire: Szabad felhasználású támogatásra, azaz a szervezetek akár céljaik szerinti működésre is fordíthatják az egész támogatási összeget.
Mennyi pénzt gyűjthet egy szervezet: legfeljebb 3,5 millió forintot
Kiválasztott szervezetek tervezett száma: 30 db.
Értékelés: két lépcsőben, a MagNet értékek és a kiemelt szempontok figyelembevételével történik
Végleges eredmény: 2025. június hónapban, majd szerződéskötés következik
Tervezett adománygyűjtési periódus: 2025. október-november
2. A Közösségi Adományozási Program (KAP) célja
- társadalmi szervezetek támogatása a MagNet Bank ügyfeleinek bevonásával, közösségi finanszírozással
- az adományozói attitűd és a társadalmi hatás követésének, mérhetőségének minél
szélesebb körben történő elterjesztése;
- változatos hátterű és folyamatosan növekvő számú társadalmi szervezet
kapacitásépítése és közöttük együttműködések fejlesztése,
- a MagNet közösség erősítése, szektorok közötti szinergiák kiépítése.
3. A KAP 2025 program legfontosabb tudnivalói
A 15 éve működő KAP program feladata továbbra is az, hogy közelebb hozza a társadalmi problémákat megoldani kívánó szervezeteket és a MagNet Bank ügyfeleit egymáshoz, közöttük kapcsolatot, hidat építsen, közben pedig a közösség erejével támogatásokhoz juttassa ezen szervezeteket.
A programba bekerülő szervezetek egy felkészítő szakaszt követően 6 hetes kampányban vesznek részt, melynek keretében a MagNet Bank ügyfelei számukra a banki nyereségrészük egy rájuk eső hányadát ajánlhatják fel. Egy szervezet a felajánlásokból összesen max. 3,5 millió forintot gyűjthet össze.
Az idei programnak több fókusza is van: a közösségépítés, a pénzügyi tudatosság és a fialatok bevonása a társadalmi kérdések megismerésébe és megoldásába. Úgy véljük, az elmúlt évek bebizonyították, hogy az új kihívásokra a közösségi bevonás, a közösségépítés nyújtja a legerősebb választ. Hisszük továbbá, hogy a jövőben kiemelt fontosságúvá válik, hogy az emberek a pénzügyeikhez nagyobb tudatossággal álljanak és pénzügyi döntéseik hatását jól tudják felmérni. További kiemelt értéknek tartjuk a fiatal generációk bevonását a társadalmunk, és környezetünk alakírásába.
A közösségi erőforrás háttere
A Bank 2024. évi adózott eredményének egy bizony százalékáról a MagNet Bank részvényesei lemondanak és lehetővé teszik ügyfeleiknek, hogy az általuk fontosnak tartott, közhasznú célok támogatására felajánlják azt.
A Közösségi Adományozási Program keretében több mint 55.000 ügyfelünk tud a rá eső MagNet Banki nyereségrészéről rendelkezni.

A pályázható és gyűjthető támogatás
A pályázási keret felső határa egy szervezet számára a KAP 2025-ben
3.500.000,- Ft, azaz hárommillió ötszázezer forint
Kik pályázhatnak?
Közhasznú jogállású társadalmi szervezetek indulhatnak a pályázaton, azaz a jelen Pályázati felhívás keretében azok az
- egyesületek (a párt, a szakszervezet és a kölcsönös biztosító egyesület kivételével);
- alapítványok (a közalapítvány és a pártalapítvány kivételével); valamint
- nonprofit jellegű gazdasági társaságok,
- szociális szövetkezetek
(együttesen: Társadalmi Szervezetek),
amelyek megfelelnek az alábbi együttes feltételeknek:
- 2025. május 23-ig kifejezésre juttatják szándékukat, hogy szeretnének bekerülni a
programba, és eleget tettek az alábbiakban részletezett adatszolgáltatási
feltételeknek;
- korábbi KAP pályázati nyertesként (amennyiben már részt vett a programban máskor is), eleget tettek beszámolási kötelezettségüknek.
Azon pályázók jelentkezését várjuk, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek és fantáziát látnak a közösségi bankolás gondolatában. Továbbá szívesen támogatják a MagNet Magyar Közösségi Bank ezirányú törekvéseit és aktív résztvevőivé válnak a MagNet Bank Civil Kapcsolatok Programjának, illetve a közösségnek, a Bank által képviselt értékeket (lásd lejjebb) magukénak vallják, alkalmazzák. Ezen értékek megléte és bemutatása a pályázatban az értékelés egyik fő szempontját képezik.
4. A KAP pályázat
A szervezetek szabad felhasználású támogatást kaphatnak, melyet működési költéségeikre is fordíthatnak.
Az alábbi kérdésekre várjuk a pályázók anyagait:

Szervezet bemutatása
1. A pályázó mutassa be szervezete rövid történetét, de kiemelten misszióját, és ahhoz rendelt céljait.
2. Csatoljon be vagy adjon meg egy linket egy, a szervezetet bemutató max. 90 mp.-es videóhoz.
3. Mutassa be elmúlt évei legfontosabb szakmai eredményeit, kiemelt sikereit.
4. Mutassa be vízóját a jövőről, fejlődési lehetőségeiről, arról, hogy hova szeretne a következő három évben eljutni, milyen hatást szeretne működése által célcsoportjában elérni.
5. Fejtse ki, hogyan jelenik meg munkájában a közösség(ek) építése VAGY Fejtse ki hogyan fejleszti a célcsoportja életében a pénzügyi tudatosságot.
6. Az ötödik pontban leírt két témakör valamelyikébe hogyan vonja be a fialatokat, vagy hogyan éri el őket szolgáltatásával?
Magnet értékek megjelenítése
Nyitottan gondolkodunk, átláthatóságra törekszünk, inspirálni szeretnénk, tudatosággal cselekszünk.
Írja le és mutassa be, hogy ezen értékek hogyan jelennek meg a szervezet működésében:
1. Nyitottság. Mennyire befogadó a szervezet. Mennyire sokszínű, inkluzív a munkatársi, önkéntes közösség? Milyen rugalmas a szervezet, tud-e gyorsan, hatékonyan alkalmazkodni az újdonságokhoz?
2. Átláthatóság. Hogyan biztosítja a szervezet a transzparenciát kifelé és befelé a szervezet tagjai számára? Milyen törekvéseket tesz az adományozói bizalom elnyerésére? Hogyan és hol teszi közzé dokumentumait, beszámolóit? Hogyan kommunikálja munkatársai, közössége felé a belső folyamatait?
3. Tudatosság. Van-e a szervezetnek stratégiája, cselekvési terve? Használ-e méréseket a munkája hatásának elemzésére? Milyen tervezési folyamatok vannak a szervezetben?
4. Inspiráció. Együttműködik-e a szervezet más szervezetekkel, megosztja-e ötleteit, eredményeit másokkal, épít-e partnerségeket? Kutatja, keresi-e szakterülete hazai, vagy akár nemzetközi innovációit?
A kiválasztás menete és szempontjai
A benyújtott pályázatokat első körben a civil szektort jól ismerő szakemberek szakmai pontozással értékelik. Az így kialakuló pályázati sorrendet a Döntő Bizottság ellenőrzi és alakítja tovább banki és külső szakértők bevonásával.
A mérlegelési szempontok:
1) A szervezet pontosan be tudja mutatni vízóját és céljait, projektjeit, terveit relevánsan tudja ezekhez igazítani.

2) Innovatív, előremutató szakmai megoldások jelennek meg a pályázatban, különösen a jövőbeli tervekkel kapcsolatban.
3) Jól érthetően megjelenik a pályázatban, hogy milyen közösségépítő tevékenységet végez a szervezet VAGY érthetően, átláthatóan be tudja mutatni, hogy milyen pénzügyi tudatosságot fejlesztő tevékenységet végez, és hogyan tudja bevonni bármilyen szempontból a fiatal generációk tagjait a munkájába. A nyilvánosan elérhető adatok alapján (ideértve különösen, de nem kizárólagosan a Civil Szervezetek Névjegyzékét) a szervezetre nézve negatív információ nem található, a névjegyzékben szereplő adatok hatályosak, beszámolóit határidőben közzétette és nem áll jogutód nélküli megszűnést eredményező eljárás hatálya alatt.
A kiválasztás további általános szempontjai lehetnek (de nem kötelező elvárások):
- vidéki-e a szervezet, vagy tevékenysége vidéken valósul-e meg
- van-e a két kötelezően megadandó social media csatornán felül további kommunikációs
felülete
- a KAP pályázati részvételen felül milyen egyéb együttműködést tud elképzelni és bemutatni a pályázatban
A pályázás menete
Pályázat benyújtása 2025. április 23-tól a https://www.magnetbank.hu/a-kozossegi- bankrol/kap oldalon található online jelentkezési lap kitöltésével történik. Egy szervezet egy pályázatot nyújthat be!
A pályázat benyújtásának határideje: 2025. május 23.14.00 óra.
A fenti határidő végéig az internetes felületen történő jelentkezésnek meg kell történnie, a határidő lejárta után benyújtott pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.
A pályázás online történik, semmilyen más dokumentum benyújtása nem szükséges. A kiegészítésként hozzánk egyéb csatornákon eljuttatott anyagok nem képezik az értékelési folyamat részét.
1. A MagNet Magyar Közösségi Bank által felkért szakértők bizottsága dönt a pályázatok elfogadásáról előreláthatóan 2025. június 17-ig.
2. A szerződéskötés a MagNet Magyar Közösségi Bank és a programba bekerült szervezetek között tervezetten 2025. július 31-ig megtörténik. Jelen pályázati kiírásban és az együttműködési szerződésben foglalt feltételek együttesen érvényesek a nyertes szervezetekre. Ezeket a feltételeket egyrészről a pályázó a pályázat beadásakor, másrészről a sikeres szervezet a szerződés aláírásakor elfogadja.
3. A szerződéskötéssel egyidőben számlanyitás szükséges a MagNet Magyar Közösségi Banknál, az újonnan bekerült szervezetek közül azoknak, akik nem rendelkeznek MagNet Magyar Közösségi Banknál vezetett Bankszámlával.

A MagNet Magyar Közösségi Bank személyes adatok kezelésével kapcsolatos adatkezelési tájékoztatója a Bank weboldalán https://www.magnetbank.hu/adatvedelem oldalon az Adatkezelési Tájékoztató alatt érhető el.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem