Archív pályázat
Kedvezményes gyermek- és ifjúsági nyári táboroztatás
- Határidő
- Érvényes
- Pályázhat
- Társadalmi szervezetek és alapítványok
Pályázhat
budapesti székhelyű szervezetek nyújthatnak be pályázatot:
- az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény szerinti civil szervezetek,
- önálló jogi személyiséggel nem rendelkező ifjúsági közösségek, amennyiben rendelkeznek befogadó (kötelezettségvállaló) szervezettel, mely utóbbival a táborozásra vonatkozó szerződés megköthető;
- Köznevelési és szakképző intézmények;
- a sportról szóló 2004. évi I. törvény hatálya alá tartozó sportszervezetekKedvezményes gyermek- és ifjúsági nyári táboroztatás
Pályázati felhívás
KEDVEZMÉNYES GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI NYÁRI TÁBOROZTATÁSRA
a 2024. évi nyári szüneti
2024. június 24. - 2024. augusztus 31. közötti időszakban
Kedves Pályázó!
A Budapesti Sportszolgáltató Központ Nonprofit Kft.
pályázatot hirdet
elsősorban, de nem kizárólagosan hátrányos helyzetű, illetve fogyatékkal élő gyermekekkel, 1-13.
évfolyamos tanulókkal és 30 év alatti fiatalokkal foglalkozó, budapesti székhelyű, nevelési- oktatási és
kulturális intézmények, sportszövetségek, sportegyesületek, civil szervezetek és ifjúsági közösségek
részére.
A pályázat célja, hogy kedvezményes áron nyári „ottalvós” táborozási lehetőséget biztosítson a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában és a pályázat kiírója által üzemeltetett 4 (négy) vidéki ifjúsági szálláshelyén:
GERGELYIUGORNYÁN
SOLTVADKERTEN (akadálymentesített)
SZABADSZÁLLÁSON
és
VERŐCÉN (akadálymentesített)
a 2024. évi nyári szünetben
A pályázat benyújtásának határideje:
2024. március 28. 24:00
Részvételi díj:
1. kategória esetében: bruttó 19.950 Ft / résztvevő / turnus
2. kategória esetében: bruttó 42.000 Ft / résztvevő / turnus
A turnus hossza 5 éjszaka (6 nap) hétfő déltől szombat reggelig.
A pályázatokat 2024. április 3-ig bíráljuk el.
A pályázat beadásakor kérjük, legyen arra figyelemmel, hogy az ifjúsági szállók tulajdonosa, Budapest Főváros Önkormányzata fenntartja a jogot arra, hogy abban az esetben, ha a nemzetközi háborús, katonai helyzet, illetve humanitárius célok ellátása indokolja, akkor úgy döntsön, hogy az ifjúsági szállók üzemeltetője, jelen pályázat kiírója az ifjúsági szállókat engedje át humanitárius célokra, illetve a háború elől menekülő személyek elszállásolására, kiszolgálására. Ebben az esetben és az érintett időszakban ifjúsági- és gyermektáborok nem valósíthatóak meg az érintett ifjúsági szállóban, a jelen pályázat szerinti vállalásait a pályázat kiírója nem tudja teljesíteni, a pályázók, táborszervezők kártérítési igénnyel nem léphetnek fel sem Budapest Főváros Önkormányzata, sem a pályázat kiírójával szemben. A pályázat kiírója ilyen esetben haladéktalanul írásban értesíti az érintett tábor szervezőjét és 15 (tizenöt) napon belül visszautalja a már befizetésre került összeget.
Sikeres pályázat esetén a pályázat kiírója az alábbiakat biztosítja:
A pályázattal elnyerhető támogatást a Pályázat kiírója szálláshely biztosításával és - kategóriától függően - egyéb kapcsolódó szolgáltatások formájában nyújtja.
A pályázattal elnyerhető támogatásra kizárólag a pályázati felhívásban meghatározott feltételeknek
megfelelő pályázati nyertesek (kedvezményezettek) jogosultak.
1. kategória esetén a Pályázat kiírója biztosítja:
- Gergelyiugornya, Soltvadkert és Szabadszállás esetében transzfer buszt a vasútállomás és az ifjúsági szálló között;
- Soltvadkerten strandbelépőt az ott tartózkodás egyik szabadon választott napjára;
- a pályázatban megjelölt ifjúsági szálláshelyet a résztvevők számára;
- napi háromszori étkezést: hétfői nap ebédtől szombati nap reggeliig;
- Az igazoltan szükséges létszámú pedagógus/táborvezető részvételi költségeit*
2. kategória esetén a Pályázat kiírója biztosítja:
- a pályázatban megjelölt ifjúsági szálláshelyet a résztvevők számára;
- napi háromszori étkezést: hétfői nap ebédtől szombati nap reggeliig;
- Tíz résztvevőként egy fő kísérő pedagógus/táborvezető részvételi költségeit*
*A kísérő pedagógus/táborvezető részvételi költsége keretében a pályázat kiírója a szálláshelyet, az étkezést valamint az 1. kategória esetében Soltvadkerten egyszeri strandbelépőt és a transzferbusszal való utazást biztosítja Gergelyiugornya, Soltvadkert és Szabadszállás táborhelyekre. A részvételi költség biztosításának nem része munkadíj, megbízási díj illetve egyéb más díj vagy költségtérítés a táborral kapcsolatos feladatok ellátásával összefüggésben.
A részletes pályázati feltételek megtekinthetőek a Pályázat kiírójának honlapján:
https://bsk.sport.hu/palyazatok/
Az ifjúsági szállókról részletes információ megtalálható a Pályázat kiírójának honlapján:
https://bsk.sport.hu/ifjusagi-szallok/
Részletes pályázati feltételek
A Budapesti Sportszolgáltató Központ Nonprofit Kft. (továbbiakban: BSK) nyílt pályázatot hirdet budapesti székhelyű, elsősorban, de nem kizárólagosan hátrányos helyzetű, illetve fogyatékos gyermekekkel és harminc év alatti fiatalok közösségeivel foglalkozó nevelési-oktatási és kulturális intézmények, sportegyesületek, civil szervezetek és ifjúsági közösségek számára.
1. A pályázati program célkitűzései és tárgya:
Négy vidéki helyszínen nyári táborhelyszín és infrastruktúra biztosítása olyan fővárosi székhelyű nevelésioktatási és kulturális intézmények, sportegyesületek és civil szervezetek, valamint ifjúsági közösségek részére, akik elsősorban, de nem kizárólagosan hátrányos helyzetű, illetve fogyatékkal élő gyermek- és ifjúsági korosztály aktív részvételével, illetve integrált részvétellel értékteremtő nyári táborokat szerveznek, továbbá hozzájárulnak a gyermek és ifjúsági kezdeményezések megvalósulásához, a közösségek erősítéséhez, biztosítják a szabadidő hasznos eltöltését és hozzájárulnak a fiatalság egészségmegőrzéséhez.
A pályázattal elnyerhető támogatást a Pályázat kiírója szálláshely biztosításával és - kategóriától függően - egyéb kapcsolódó szolgáltatások formájában nyújtja 4 (négy) vidéki helyszínen, a Pályázat kiírója által üzemeltetett ifjúsági szállókban: Gergelyiugornyán, Soltvadkerten, Szabadszálláson és Verőcén. (Az ifjúsági szállókról részletes információ elérhető a https://bsk.sport.hu/ifjusagi-szallok/ weboldalon, valamint Pályázat kiírója lehetővé teszi az ifjúsági szállók megtekintését is előzetesen egyeztetett időpontban.)
A Pályázónak vállalnia kell továbbá, hogy a tábor minden résztvevője megfelel a hatályos járványügyi rendelkezésekben előírt feltételeknek, így különösen, ha a jogszabály kötelezővé teszi az érvényes védettségi igazolvány bemutatását a szálláshely elfoglalásakor és Pályázó ezt valamelyik résztvevő részéről elmulasztja, Üzemeltető megtagadja az érintett személy belépést a szálláshelyre. Ebben az esetben is ki kell fizetnie a Pályázónak az érintett személy után a Pályázat kiíróját megillető teljes összeget.
2. Pályázók köre és tevékenysége:
Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi feltételeknek megfelelő, budapesti székhelyű szervezetek nyújthatnak be pályázatot:
- az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény szerinti civil szervezetek,
- önálló jogi személyiséggel nem rendelkező ifjúsági közösségek, amennyiben rendelkeznek befogadó (kötelezettségvállaló) szervezettel, mely utóbbival a táborozásra vonatkozó szerződés megköthető;
- Köznevelési és szakképző intézmények;
- a sportról szóló 2004. évi I. törvény hatálya alá tartozó sportszervezetek.
A Pályázó csak budapesti székhelyű jogi személy lehet, illetve fiatalok közössége esetében budapesti székhelyű befogadó szervezet. A Pályázó feladata a nyári tábor megszervezése, a résztvevő gyermekek felügyelete és gondozása, a programok kidolgozása és megvalósítása.
A táborozást a tábor szervezője a táborozás kezdete előtt legalább 6 héttel köteles a tábor helye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalánál bejelenteni. A bejelentésnek tartalmaznia kell a táborozás helyét, időpontját valamint a táborozásban résztvevők várható számát. A bejelentési kötelezettség elektronikus úton is teljesíthető.
Az 1. pályázati kategória esetében a pályázaton való részvétel feltétele, hogy a pályázó által szervezett nyári tábor elsősorban, de nem kizárólagosan hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, illetve fogyatékkal élő gyermekek részvételével kerüljön megrendezésére, illetve a pályázó tevékenysége kiterjedjen ezeknek a gyermekeknek a nevelésével, oktatásával, gondozásával összefüggő feladatokra.
A pályázat nem támogatja az oktatási intézmények, diákönkormányzatok vagy hallgatói önkormányzatok által szervezett, az intézmény működésébe tartozó rendezvényeket (pl. gólyatábor). Számukra a pályázaton kívül van lehetőség az általános díjszabás szerint a szabad kapacitás terhére igénybe venni az ifjúsági szállókat.
A rendelkezésre álló 10 (tíz) nyári hét 50%-a az 1. kategória, míg a másik 50%-a 2. kategória pályázóinak van fenntartva, azonban a pályázat kiírója fenntartja a jogot ennek az aránynak illetve a táborozásra megnyitott hetek számának a megváltoztatására.
3. A nyertes pályázó által fizetendő részvételi díj (azaz a tábor kedvezményes részvételi díja):
A turnus hossza 5 éjszaka (hat nap). Rövidebb időszakra is lehet pályázni, azonban a teljes turnusra eső díjat ebben az esetben is ki kell fizetnie a nyertes pályázónak. A turnus egy éjszakával történő meghosszabbítására csak kivételesen indokolt esetben lehetséges. Ebben az esetben a részvételi díj arányosan nő. A turnusok kedvezményes részvételi díja:
- kategória esetében: bruttó 19.950 Ft/résztvevő/5 éjszaka (hat nap)
- kategória esetében: bruttó 42.000 Ft/résztvevő/5 éjszaka (hat nap)
A turnusok időpontjait az alábbi felsorolás foglalja össze:
- 2024. június 24.-június 29.
- 2024. július 1.-július 6.
- 2024. július 8.-július 13.
- 2024. július 15.-július 20.
- 2024. július 22.-július 27.
- 2024. július 29.-augusztus 3.
- 2024. augusztus 5.-augusztus 10.
- 2024. augusztus 12.-augusztus 17.
- 2024. augusztus 19.-augusztus 24.
- 2024. augusztus 26.-augusztus 31.
4. A részvételi díj befizetése:
Pályázati nyertesség esetén a Pályázónak a Pályázó nevére kiállított számla ellenében legkésőbb a számla kiállítását követő nyolc napon belül szükséges a Pályázat Kiírója részére egy összegben átutalni a Pályázat Kiírója pénzintézeti bankszámlaszámára
5. Beadható pályázatok száma és a létszámkorlát:
Jelen pályázati felhívásra egy Pályázó által benyújtott pályázatok száma nincs maximalizálva, azonban az értkelési szempontok között szerepel a beadott pályázatok száma. Ifjúsági szállónként maximum az alábbi létszámú csoport táboroztatása lehetséges (zárójelben a minimum létszám, amivel pályázni lehet):
- Gergelyiugornya: 40 fő (minimum 15 fő részvételével)
- Soltvadkert: 50 fő (minimum 15 fő részvételével)
- Szabadszállás: 20 fő (minimum 10 fő részvételével)
- Verőce: 40 fő (minimum 15 fő részvételével)
6. Nem részesülhet támogatásban az a Pályázó, amely:
a) a pályázat tartalmában a pályázatokról szóló döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, vagy ilyen nyilatkozatot tett,
b) a pénzbeli szociális, jóléti ellátások és a foglalkoztatást elősegítő képzési támogatások kivételével -adó-, járulék-, illeték-vagy vámtartozása (a továbbiakban: köztartozás) van,
c) csőd-, felszámolási, végelszámolási vagy egyéb - a megszüntetésére irányuló, jogszabályban meghatározott - eljárás alatt áll, illetve a szervezet bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte,
d) Pályázóval szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6. § (1) bekezdése szerint foglaltösszeférhetetlenségi ok, valamint a Knyt.
8. § (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi,
e) a Pályázónak saját forrás nem áll rendelkezésére a táborral összefüggő, a Pályázót terhelő költségek fedezetére, továbbá azt nem igazolja, vagy arról nem nyilatkozik,
f) hivatalosan bejegyzett székhelye nem Budapest;
g) az a jogi személyiséggel nem rendelkező ifjúsági közösség, amely nem nyújtotta be a pénzügyi kötelezettségvállaló eredeti írásbeli nyilatkozatát a költségek viseléséről a pályázathoz.
7. Nem támogatható az a pályázat, illetve az a pályázati program, amelynek megvalósítása, illetve a megvalósítás módja vagy eredménye:
a) bűncselekménynek vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívásnak minősül;
b) alapvető emberi vagy alkotmányos jogot sért;
c) a nemzet, a nemzeti, etnikai, nyelvi és más kisebbségek, valamint más nemzetek méltóságának és a társadalom más alapvető érdekeinek sérelmével jár, így különösen a közrendbe, a közerkölcsbe, a család és a kiskorúak védelmének követelményébe ütközik.
8. A pályázatok benyújtásának módja és helye:
A pályázatot kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani: ITT
9. A pályázatok benyújtásának határideje:
A pályázatok online formában történő benyújtásának határideje: 2024. március 28. nap, 24 óra 00 perc.
10. Pályázat kiírója és elbírálója:
Budapesti Sportszolgáltató Központ Nonprofit Kft.
1146 Budapest, Olof Palme sétány 5.
www.bsk.sport.hu
11. A pályázat érvényességének vizsgálata:
A pályázat beérkezését követően egy alkalommal lehetőség van hiánypótlásra.
Amennyiben a Pályázatkezelő a hiánypótlás ellenőrzése során újfent megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati felhívásban és az internetes adatlapban foglalt feltételeknek, megállapítja a pályázat érvénytelenségét és az érvénytelenség okának megjelölésével elektronikus értesítést küld a Pályázónak a hiánypótlás beadási határidejétől számított 5 (öt) munkanapon belül.
Az alábbi esetekben hiánypótlásnak nincs helye, a pályázat hiánypótlás nélkül érvénytelen:
a) Kizárt Pályázó (6. pont) nyújtotta be a pályázatot;
b) A Pályázó hivatalos székhelye nem Budapesten van;
c) A pályázati adatlap hiányos kitöltése esetén;
d) Határidőn túl benyújtott pályázat.
12. A Pályázat értékelésének szempontrendszere:
A Pályázati Kiíró a pályázatok beérkezése után, szakmai szempontok szerint értékeli a beérkezett pályázati anyagokat. A szakmai bírálat kiterjed az alábbi szempontokra:
- A tábor célkitűzéseinek társadalmi relevanciája, összhangja jelen kiírás céljaival;
- A tábor tervezett résztvevőinek szociális háttere, halmozottan hátrányos helyzete, fogyatékossága;
- A pályázó szakmai tapasztalata a halmozottan hátrányos helyzetű, illetve fogyatékos személyek ellátásával, nevelésével, oktatásával, fejlesztésével, sportolási lehetőségeinek biztosításával, valamint az esélyegyenlőség elősegítésével kapcsolatban;
- A benyújtott pályázat szakmaisága, minősége, kidolgozottsága;
- A megpályázott tábori turnus hossza (5 éjszaka előnyben a többivel szemben);
- A megvalósítandó tábor tevékenységének összhangja a Pályázat Kiírójának alapító okiratában megfogalmazott célkitűzésekkel;
- A pályázó rugalmassága helyszín és időpont tekintetében;
- A benyújtott pályázatok száma (Nagyobb eséllyel nyerhető el az első turnus, mint a sokadik).
13. A Pályázók döntést követő kiértesítése: a döntést követően a Pályázat kiírója 5 (öt) munkanapon belül elektronikus úton értesítést küld a pályázat elbírálásának eredményéről.
A döntő bizottsági ülés várhatóidőpontja: 2024. április 3.
Szerződéskötési adatok megadási határideje: 2024. április 12.
Szerződés megkötése: legkésőbb 2024. május 22-ig. - A szerződéskötés - pályázónak felróható okból történő - késedelme vagy elmaradása esetén a pályázat kiírója egyoldalúan dönthet úgy, hogy eláll a szerződés megkötésétől, mely esetben a másik fél kártérítési igénnyel nem léphet fel ezzel kapcsolatban.
14. A pályázatban foglaltak megvalósításának ellenőrzése:
A pályázat kiírója fenntartja a jogot a nyertes pályázó táborának előre egyeztetett meglátogatására.
A pályázattal kapcsolatban további információkat a Pályázat kiírótól a t.farkas@mujegpalya.hu e-mailcímen vagy a +36/20 354-1615 telefonszámon Farkas Tibor táborszervezőtől kérhetnek az érdeklődők.