Archív pályázat
Kincses kultúróvoda 2023
- Határidő
- Érvényes
- Kategória
- KözművelődésOktatás
Pályázhat
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 7. § (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott, belföldi székhelyű óvodák, fenntartótól függetlenülKincses kultúróvoda 2023
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
"KINCSES KULTÚRÓVODA 2023"
cím elnyerésére
(Kód: KKO-23)
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (a továbbiakban: Támogató) megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (a továbbiakban: Lebonyolító) pályázatot hirdet a "KINCSES KULTÚRÓVODA 2023" cím elnyerésére.
1. A pályázat célja
A Támogató kiemelt célja, hogy az óvodai és kulturális területen meglévő értékeket elismerje, és az óvodai és a kulturális intézményrendszer együttműködését erősítse. A múzeumoknak, könyvtáraknak, közművelődési és művészeti intézményeknek kiemelt szerepe van a gyermekek személyiségformálásában, identitásuk erősítésében, képességeik kibontakoztatásában, erkölcsi és érzelmi fejlődésük ösztönzésében. A fentiek érvényesítése érdekében a pályázat célja annak elősegítése, hogy az óvodák egyre tudatosabban vegyék igénybe a kulturális intézmények küldetéséből fakadó, nevelést segítő programokat, és a kulturális tartalmak minél sokrétűbben épüljenek be az óvodák helyi pedagógiai programjába.
2. A pályázat célja és az elvárt hatások
A pályázat célja a mellékelt szakmai szempontrendszer szerint működő óvodák számára a "Kincses Kultúróvoda 2023" cím elnyerése és a szakmai program megvalósításához szükséges fedezet biztosítása.
A "Kincses Kultúróvoda 2023" cím alkalmazható az intézmény partnerkapcsolatainak építése és marketingtevékenysége során; a neveléssel kapcsolatos irányultságáról szóló referencia lesz, kapcsolatrendszere bővül, és a programok kínálata segíti a szakmai fejlődést.
A "Kincses Kultúróvoda 2023" címet a nyertes pályázó a nyertesek listájának közzététele napjától számított három naptári éven keresztül használhatja. A cím a három éves periódus végén újabb pályázat útján ismét megszerezhető.
3. A rendelkezésre álló keretösszeg
A kedvezményezettek támogatására fordítható teljes összeg a 2023. költségvetés évben összesen 15 000 000 Ft, azaz Tizenötmillió forint, amely a Magyarország 2023. évi központi
költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény (a továbbiakban: Kvtv.) 1. számú melléklete, XX.
Kulturális és Innovációs Minisztérium fejezet; 20. fejezeti kezelésű előirányzatok cím 11. Kulturális feladatok és szervezetek támogatása 5. Közgyűjteményi, közművelődési szakmai feladatok fejezeti kezelésű előirányzat (ÁHT-T azonosító: 386462)/6. számú Kincses
Kultúróvoda Program részfeladatán rendelkezésre áll.
Igényelhető maximum támogatás 1 500 000 Ft.
A pályázat útján igényelhető támogatás 100% intenzitású, vissza nem térítendő támogatás, 100%- os mértékű támogatási előleg formájában
A pályázat igényléséhez saját forrás igazolása nem került előírásra.
Az elnyert támogatásból a díjazott intézmény lehetőséget kap a 2023-2024. nevelési évben egy olyan komplex kulturális programcsomag igénybevételére, amely az óvodával együttműködő kulturális intézmények, illetve civil szervezetek szolgáltatásait integrálja.
A díjazott intézmények a kulturális programcsomag igénybevételén túl kiemelten törekszenek az egymással és más óvodai intézményekkel való szakmai együttműködésre (pl. óvodalátogatás, mintaprojektjeik közvetítése a körzetükben található óvodák felé, részvétel egymás kulturális rendezvényein).
4. A pályázat benyújtására jogosultak köre
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 7. § (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott, belföldi székhelyű óvodák, fenntartótól függetlenül.
5. Pályázati feltételek
A "Kincses Kultúróvoda" cím elnyerésére pályázatot nyújthat be bármely belföldi székhelyű, törzskönyvi nyilvántartásba vett vagy hatályos működési engedéllyel rendelkező, bármely óvodai program alapján nevelő óvoda, fenntartótól függetlenül.
Amennyiben az óvoda több feladat-ellátási hellyel (székhely, tagintézmény, telephely) rendelkezik, azoknak külön-külön pályázatot szükséges benyújtaniuk (csak azon feladat-ellátási helyek nyújthatnak be külön-külön pályázatot, amelyekben a pályázati feltételek adottak).
6. A pályázat főbb tartalmi követelményei
A pályázónak pályázatában be kell mutatnia:
- kulturális arculatának, nevelési profiljának egyediségét;
- maximum három, a pályázás évében, vagy az azt megelőző öt év során megvalósított, számára kiemelkedő kulturális programot (a közvetített kulturális tartalom, alkalmazott eszközök és módszerek konkrét példákkal ellátott ismertetése), és azok céljait, eredményét és utóhatását;
- a kortárs gyermekirodalom és a kortárs művészet gyermekközeli, életkornak megfelelő óvodai közvetítését;
- a pályázat keretében elnyerhető támogatás tervezett felhasználásának szakmaimódszertani koncepcióját;
- nyitottságát az intézményen kívüli kultúra-közvetítő lehetőségek igénybevételére, és a kulturális intézményekkel való együttműködés bővítésére, valamint törekvését tevékenysége folyamatos fejlesztésére.
Főbb indikátorok:
- A pályázó óvodák által megtartott kulturális foglalkozások elvárt száma: min. 3 foglalkozás
- A pályázó óvodák kulturális programjain résztvevő óvodások elvárt száma: min. 15 fő/program
7. A pályázáshoz szükséges dokumentumok köre
1. Fenntartói támogató nyilatkozat (1. sz. melléklet)
2. Nevelőtestületi nyilatkozat (2. sz. melléklet)
3. Együttműködési megállapodás(ok) (3. sz. melléklet) - együttműködő kulturális intézményenként külön-külön (benyújtása nem kötelező, azonban az elbírálás során előnyt jelent)
4. Alapító okirat másolata
8. A pályázatok benyújtási határideje:
8.1. A pályázatok benyújtásának határideje: 2023. október 30. 23:59 óra.
Határidőben benyújtottnak minősül az a pályázat, amely a benyújtási határidő napján - 2023. október 30-án - 23:59 óráig az EPER-ben véglegesítésre került.
Azon pályázatokat, amelyek nem kerülnek véglegesítésre a beadási határidőig (státusza "megkezdett" maradt), az NKTK nem tekinti benyújtottnak, figyelmen kívül hagyja, és már érvényességi ellenőrzésnek sem veti alá.
Az EPER-ben a megadott benyújtási határidő után pályázatot véglegesíteni nem lehet.
8.2. Benyújtható pályázatok száma
Jelen Pályázati Kiírás keretében egy Pályázó egy pályázatot nyújthat be.
9. A megvalósítás és elszámolás időszaka
A támogatott pályázók szakmai programjának megvalósítási határideje 2024. június 30.
A pénzügyi elszámolás és ellenőrzés határideje: 2024. augusztus 31.
10. A pályázat benyújtásának módja
A támogatási kérelem az Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben (továbbiakban: EPER) adható be, használatához segítséget nyújt a www.emet.gov.hu honlap, EPER pályázói belépési pont oldalon megtalálható Felhasználói kézikönyv.
Kiemelten szeretnénk felhívni figyelmüket arra, hogy jelen támogatás tekintetében a hivatalos és elsődleges kommunikációs csatorna az EPER. Minden pályázattal kapcsolatos üzenetet elküld a Lebonyolító az EPER-ben, mely továbbításra kerül a regisztrációban megadott e-mailcímre is, de a regisztráció során megadott e-mailcímre az üzenet kézbesítése bizonytalan. A támogatási kérelem nyomon követése, illetve az előírt határidők betartása érdekében elengedhetetlen, hogy rendszeresen figyelje a fontos információkat tartalmazó üzeneteket, melyek először EPER-ben az "olvasatlan" fülre kerülnek.
11. A pályázatok benyújtásának módja, mellékletek benyújtása
A kérelmet kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani az EPER felületen keresztül. Az elektronikus pályázati adatlapot a felhívásban közölteknek megfelelően hiánytalanul, a kérdésekre választ adva és az ott megjelölt elektronikus mellékletek becsatolásával kell benyújtani.
Ismételten szeretnénk felhívni a figyelmüket arra, hogy jelen felhívás tekintetében a hivatalos és elsődleges kommunikációs csatorna az EPER.
Azon kérelmek, amelyek nem kerülnek véglegesítésre a beadási határidőig (státusza "megkezdett" maradt), a Lebonyolító nem tekinti benyújtottnak, figyelmen kívül hagyja, és már érvényességi ellenőrzésnek sem veti alá.
Az EPER-ben a megadott benyújtási határidő után a jelentkezést véglegesíteni nem lehet.
12. Elszámolható költségek
12.1. Támogatható kiadástípusok
A pályázat keretében támogatás nyújtható a program, a projekt megvalósításához szükséges költségekre, beszerzésekre.
Az elnyert támogatás terhére a támogatott tevékenység megvalósítását elősegítő kulturális program- és rendezvényszervezéshez, szakmai oktatáshoz és továbbképzéshez, illetve eszközbeszerzéshez kapcsolódó költségek számolhatók el.
Ezen belül az alábbiakra:
BÉRKÖLTSÉGEK ÉS SZEMÉLYI JELLEGŰ EGYÉB KIFIZETÉSEK
Munkabér (bruttó)
Munkabér munkáltatót terhelő járulékai
Megbízási díj (bruttó)
Megbízási díj munkáltatót terhelő járulékai
DOLOGI KIADÁSOK
Bérleti díj
Adminisztráció költségei
Utazás-, kiküldetés, szállítás, járműüzemeltetés költségei
Megbízási díj (számlás kifizetés)
Élelmiszer, étkezés költségei
Jegyek, belépő díjak
Egyéb, a feladat ellátáshoz kapcsolódó nevesített beszerzések, szolgáltatások, kiadások
200 000 Ft alatti tárgyi eszközök
TÁRGYI ESZKÖZÖK, IMMATERIÁLIS JAVAK
200 000 Ft feletti tárgyi eszközök
Immateriális javak (szellemi termékek, szoftverek)
Nem számolható el az olyan támogatási időszakban felmerült költség, melynek pénzügyi teljesítése nem történt meg legkésőbb az elszámolási időszak végéig.
12.2. A támogatás terhére nem számolható el:
- alkohol- és dohányáru;
- gépjármű-vásárlás;
- a pályázat előkészítésének költségei (tanulmányok, pályázatírás);
- jutalom (természetbeni vagy pénzbeli), prémium;
- a munkavállaló részére biztosított természetbeni hozzájárulások (pl.: a munkába járás költségtérítése);
- késedelmi pótlék, kötbér;
- bírságok, büntetések, pótdíjak költségei;
- egyéb pénzforgalmi költségek (határon túli pályázók esetében, amennyiben befogadó szervezet került megadásra elszámolható);
- folyamatos vállalkozási szerződés alapján feladat ellátására felmerülő költségek;
- önkéntes foglalkoztatott költségei;
- tanulmányi vagy szociális ösztöndíj;
- civil szervezet választott tisztségviselőinek fizetett tiszteletdíjak
- szállásköltség.
13. A kérelem érvényességének vizsgálata, hiánypótlás
A benyújtott (véglegesített) kérelmeket a Lebonyolító elektronikus pályázatkezelő rendszere - EPER - automatikusan iktatja, és egyedi azonosítóval látja el.
Amennyiben a kérelem teljességi ellenőrzése során a Lebonyolító megállapítja, hogy a kérelem nem teljes körűen felel meg a felhívásban és az elektronikus adatlapban foglalt feltételeknek, azaz a kérelmet hiányosan nyújtották be, a pályázót egy alkalommal, elektronikus értesítésben hiánypótlásra hívja fel maximum 5 napos hiánypótlási határidő megjelölésével.
Az elektronikus pályázati adatlaphoz kötődő hiánypótlást a pályázó az EPER-ben végzi el úgy, hogy a szükséges módosítások végrehajtása után ismételten véglegesíti a bejelentést, legkésőbb a hiánypótlásra nyitva álló határidő utolsó napjának 23:59 órájáig.
Amennyiben a hiánypótlás egyéb feltételek pótlására, kiegészítésére szólít fel (pl. regisztrációs nyilatkozat beküldése), úgy a pályázónak a hiánypótlási felhívásban foglaltak szerint kell eljárnia. Határidőben benyújtottnak minősül az a hiánypótlás, amely a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidőn belül (a határidő utolsó napjának 23:59 órájáig) elektronikus úton a Lebonyolító elektronikus pályázatkezelő rendszerébe megérkezett, illetve a papíralapú melléklet hiánypótlása, amelyet a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidő utolsó napján postára adtak vagy eddig az időpontig a Lebonyolítónál személyesen benyújtottak.
FIGYELEM! Amennyiben a pályázó nem pótolta a hiányosságokat vagy azoknak nem a hiánypótlási felhívásban meghatározott módon, vagy nem a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidőre tett eleget, vagy a hiányosság pótlására nincs lehetőség, a Lebonyolító a kérelmet további vizsgálat nélkül elutasítja.
14. A pályázat elbírálása
A pályázatokat a Támogató és a Lebonyolító által kijelölt Bíráló Bizottság bírálja el, köznevelési és kulturális szakértők bevonásával. A Bíráló Bizottság javaslata alapján a Kultúráért Felelős Államtitkár dönt a címek és a támogatások adományozásáról várhatóan 2023. novemberben.
Az érvényes, befogadott pályázatok értékelésekor a pályázatban szereplő programok szakmai tartalmának, minőségének megállapítása a pályázat kidolgozottsága alapján az alábbi szempontok szerint történik:
- A tervezett programterv bemutatása, annak szakmai realitása, megalapozottsága;
- a pályázó és a bevont kulturális intézmény(ek) tevékenységének áttekinthető, részletes bemutatása;
- a benyújtott pályázat költségvetésnek realitása;
- a pályázat kidolgozottsága.
A beérkezett pályázatok számára tekintettel az egyes településtípusokon működő intézmények (főváros, vármegyei jogú város és vármegyeszékhely; 20 és 40 ezer fő közötti város, 5 és 20 ezer fő közötti kisváros vagy nagyközség; 5 ezer fő alatti település és 1000 fő alatti település) pályázatának értékelésére és elbírálására külön kategóriákban kerülhet sor.
15. A döntést követő kiértesítés
A döntést követően a Lebonyolító 10 napon belül írásbeli (elektronikus) értesítést küld a kérelem elbírálásáról, és az eredményeket közzéteszi. Az értesítés tartalmazza a támogatási döntést, a kedvezményezett által teljesítendő feltételeket és annak határidejét, a támogatói okirat kiadására vonatkozó, a támogató által megállapított ésszerű határidőre utalást.
A kérelmekkel kapcsolatos döntések a www.emet.gov.hu honlapon kerülnek közzétételre.
16. Támogatói okirat kiadása
A támogatási jogviszony létrejötte érdekében a Kedvezményezett részére az okirat kiadásához szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén a Lebonyolító a támogatói okiratot kiadja. Az okirat kiadásának feltételeit támogatási döntésről szóló értesítések tartalmazzák.
A Lebonyolító a Kedvezményezett által benyújtott iratokat megvizsgálja, és amennyiben a szükséges dokumentumok valamelyike nem áll rendelkezésre vagy hiányos, illetve a Kedvezményezett elmulasztotta az értesítésben szereplő határidőt, a Lebonyolító a Kedvezményezettet 5 napos határidővel hiánypótlásra szólítja fel.
A támogatói okirat kiadásához a Kedvezményezettnek be kell nyújtania a jogszabályok továbbá a Támogató, illetve a Lebonyolító által előírt nyilatkozatokat, dokumentumokat.
A Kedvezményezett az Áht. 50/A. § alapján a támogatási összeg folyósítását megelőzően köteles a Lebonyolító rendelkezésére bocsátani az előírt biztosítékot. Biztosíték a Kedvezményezett valamennyi - jogszabály alapján beszedési megbízással megterhelhető - fizetési számlájára vonatkozó, a Lebonyolító javára szóló beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazó nyilatkozata a pénzügyi fedezethiány miatt nem teljesíthető fizetési megbízás esetére a követelés legfeljebb 35 napra való sorba állítására vonatkozó rendelkezéssel együtt. Több fizetési számla esetén a Kedvezményezettnek meg kell adnia a felhatalmazó nyilatkozatok érvényesítésének sorrendjét is.
17. A támogatási összeg folyósítása
A Lebonyolító a támogatási összeget a támogatói okirat kiadását és a folyósítási feltételek rendelkezésre állását követően 30 napon belül utalja át.
A támogatás folyósítása egy összegben, támogatási előleg formájában történik. Az Ávr. 87. § (1) bekezdése értelmében támogatási előleg folyósítása esetén az egyösszegű kifizetésre a záró beszámoló elfogadása előtt kerül sor.
A támogatás a támogatási időszakban felmerült, a támogatott program, projekt megvalósításához kapcsolódó gazdasági esemény költségeihez nyújtott, vissza nem térítendő pénzbeli támogatás, melynek folyósítása egy összegben történik.
18. Támogatói okirat kiadása utáni módosítási kérelem
A Kedvezményezett tudomásul veszi, hogy ha a pályázat megvalósítása meghiúsul, tartós akadályba ütközik, az okiratban foglalt ütemezéshez képest késedelmet szenved, vagy a pályázat megvalósításával kapcsolatban bármely körülmény megváltozik, akkor legkésőbb 8 napon belül bejelenti ezt a Lebonyolítónak.
A módosítási kérelmet az EPER-ben kell elkészíteni. A támogatói okirat csak abban az esetben módosítható, ha a támogatott tevékenység az így módosított feltételekkel is támogatható lett volna.
Módosítási kérelem benyújtására legkésőbb a támogatói okiratban meghatározott határidőig van lehetőség. Felhívjuk a figyelmüket arra, hogy a beszámolás során legfeljebb 10%-os eltérés megengedett a részletes költségvetési terv egyes költségvetési fősorai közötti - a Kedvezményezett írásbeli indoklási kötelezettsége mellett. A 10%-ot meghaladó mértékű eltérés esetén módosítási kérelmet kell benyújtaniuk. A módosítási kérelem benyújtásának határideje a támogatás felhasználásának véghatárideje.
19. A támogatás elszámolása és ellenőrzése
A Kedvezményezettek a támogatás felhasználásáról a támogatói okiratban foglaltak és a gazdálkodásukra vonatkozó előírások szerint kötelesek számot adni záró szakmai beszámoló és pénzügyi elszámolás formájában (együttesen: beszámoló). A pénzügyi elszámolás és a záró szakmai beszámoló csak együttesen tekinthető beszámolónak, vagyis ha valamelyik rész hiányzik, akkor a Lebonyolító ellenőrzés nélkül hiánypótlást küld a hiányzó rész pótlására vonatkozóan.
A beszámolási kötelezettség teljesítése során a Kedvezményezettnek igazolnia kell, hogy a támogatás rendeltetésszerűen, a Támogató döntése szerinti célnak megfelelően, az okiratban rögzített keretek között került felhasználásra. Kedvezményezett vállalja, hogy a helyszíni ellenőrzések során teljes körűen bemutatja mind a pénzügyi elszámolását (könyvelés), mind a megfelelően leltárba vett és nyilvántartott beszerzéseket.
20. Kifogás benyújtása
Az Ávr. 102/D § (1) bekezdése értelmében az államháztartáson kívüli kedvezményezettnek pályázati úton biztosított költségvetési támogatás esetén a támogatás igénylője vagy a kedvezményezett a Támogatáskezelőnél, (mint lebonyolító szerv) kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatói okiratok kiadására, a költségvetési támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a pályázati kiírásba vagy a támogatói okiratba ütközik.
21. Egyéb feltételek
A programmal kapcsolatosan kezelt személyes adatok és a projektre vonatkozó adatok statisztikai célra, személyazonosításra alkalmatlan módon felhasználhatók, közzétehetők és továbbíthatók.
A támogatott pályázatokra vonatkozó adatokat a Lebonyolító honlapján folyamatosan nyilvánosságra hozza az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 1. sz. mellékletének III. pontja szerint, valamint az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 56/D. § alapján a pályázatok közérdekből nyilvános adatai erre irányuló adatigény benyújtásával bárki által megismerhetők.
A Lebonyolító monitoring tevékenységének keretében - a program jellegétől függően - a projekt tevékenységeivel kapcsolatban a Kedvezményezettektől a támogatási kérelemben megadottakon felül további adatokat kérhet, a megvalósított eredmények tekintetében projektlátogatásokat folytathat.
A pályázathoz kapcsolódó dokumentumok letölthetők a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapjáról (www.emet.gov.hu).
Információ
A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást nyújt:
Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő
Rendszertámogatási és Pályázatkezelési Osztály
Tel.: +36-1/550-2700
E-mail: kincsesovoda@nktk.hu
www.emet.gov.hu
A fenti kiírást terjedelmi okokból rövidítettük, az eredeti a szövegben található webcímen elérhető. (A Szerk.)
pályázati csomag