Könnyűzene Kollégiuma nyílt pályázata

Határidő
Érvényes
Pályázhat
- 18. életévüket betöltött zeneszerzők és zeneművek szövegírói, mint magánszemélyek - legalább három éves szakmai múlttal rendelkezőmagyarországi könnyűzenei művészek (a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek) és együttesek, önálló jogi személyiséggel rendelkező szervezetek, továbbá egyéni vállalkozók, egyéni cégek - a képfelvételeket készítő, a kiadványokat megjelentető, a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók, egyéni cégek - a hangfelvételeket készítő, a kiadványokat megjelentető, a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók, egyéni cégek - a zenei oktatás és továbbképzés területén többéves gyakorlattal rendelkező előadó-művészeti szervezetek, alap- és középfokú oktatási intézmények (nem önálló jogi személy esetén, annak fenntartója), továbbá a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek és egyéni vállalkozók, akik rendelkeznek tapasztalattal az adott témában

A Könnyűzene Kollégiuma nyílt pályázati felhívása

A Könnyűzene Kollégiuma pályázatot hirdet: könnyűzenei alkotások létrehozására, azok közönséghez történő eljuttatására, terjesztésére és megörökítésére.
Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. cikkének (1) bekezdésében említett állami támogatás fogalmáról szóló Bizottsági közlemény (2016/C 262/01) 34. pontja, illetve 196. pontja szerinti feltétel teljesülése okán a jelen pályázati felhívás szerinti támogatás nem minősül az EUMSZ 107. cikk (1) bekezdése hatálya alá tartozó állami támogatásnak, amennyiben a pályázó nyilatkozik az alábbiak szerint:
a. a támogatandó tevékenység nem minősül gazdasági tevékenységnek, mivel a pályázatba foglalt tevékenységek kapcsán a piaci bevételei nem érik el működési költségek legalább felét, és/vagy
b. támogatandó tevékenységből megvalósuló szolgáltatások korlátozott vonzáskörzettel rendelkeznek, ezeket elsősorban magyar állampolgárok fogják igénybe venni (és a külföldi látogatók száma előre láthatóan marginális lesz), és ezért a támogatás előreláthatóan marginális hatással van a határon átnyúló beruházásokra és letelepedésekre.
Abban az esetben, ha Közlemény hivatkozott pontjaiban megfogalmazott feltételek nem teljesülnek, a jelen pályázat alapján nyújtott támogatás az EUMSZ 107. cikke értelmében állami támogatásnak minősül, és a támogatás az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról szóló 3/2020. (III. 23.) EMET főigazgatói utasításnak a kultúrát és a kulturális örökség megőrzését előmozdító támogatásra vonatkozó, 16-28. pontjai szerinti szabályok betartásával nyújtható.
Pályázatot benyújtani az alábbi 7 témakörben lehet:

1. Pályázati cél: Alkotói támogatás legalább hároméves szakmai múlttal rendelkező, elismert magyar zeneszerzők és szövegírók számára új, könnyűzenei művek létrehozására.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy:
- egy pályázó erre az altémára - több mű megírása esetén összevontan - egy pályázatot nyújthat be;
- pályázni új zenemű zenéjének és/vagy szövegének megírására lehet;
- az NKA Kollégiumainál korábban alkotói támogatásban részesült művel nem lehet pályázni;
- egy pályázó kizárólag csak egy alkotói támogatásban részesülhet, így a pályázatban megjelölt megvalósítási időszak el kell, hogy különüljön a korábbi - az NKA bármely kollégiuma által - támogatott pályázatban/támogatási szerződésben szereplő megvalósítási időszaktól, erről a pályázónak hitelt érdemlően nyilatkoznia szükséges;
- társszerzők pályázatukat csak egyénileg nyújthatják be, az értékelés pályázatonként külön-külön történik.
- a Kollégium a magyar nyelvű műveket előnyben részesíti.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 351 000 000 Ft
Igényelhető támogatás maximum 1 500 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202102/120
Pályázók köre: a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött zeneszerzők és zeneművek szövegírói, mint magánszemélyek.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 15 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímre igényelhető:
- alkotói támogatás
A jogcímet a pályázati adatlap költségkalkulációjában a 4. pont 4.1.1. személyi jellegű költségek sorában kell feltüntetni. A tervezett és a kért összeg alkotói támogatás esetén azonos, járulékokat nem tartalmazhat.

2. Pályázati cél: Legalább három éves szakmai múlttal rendelkező, magyarországi könnyűzenei formációk, előadók és együttesek külföldi vendégszereplése, magyarlakta területen, nyilvános koncerten, túlnyomóan magyar anyanyelvű közönség számára.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
Fentiekre való tekintettel a pályázat benyújtásának kritériuma, hogy a benyújtással egyidejűleg a pályázó az alábbiakról nyilatkozik:
a. a támogatandó tevékenység nem minősül gazdasági tevékenységnek, mivel a pályázatba foglalt tevékenységek kapcsán a piaci bevételei nem érik el működési költségek legalább felét, és/vagy
b. a támogatandó tevékenységből megvalósuló szolgáltatások korlátozott vonzáskörzettel rendelkeznek, ezeket elsősorban magyar állampolgárok fogják igénybe venni (és a külföldi látogatók száma előre láthatóan marginális lesz), és ezért a támogatás előreláthatóan marginális hatással van a határon átnyúló beruházásokra és letelepedésekre.
Magyarország területén kívüli helyszínre tervezett események, rendezvények megvalósításához az EUMSZ 107. cikke értelmében vett állami támogatás nem nyújtható, figyelemmel arra, hogy e tevékenységek harmadik országba/tagállamba irányuló exporttevékenységnek minősülhetnek. Ezen tevékenységek megvalósításának támogatásához vagy az a), vagy a b) pont szerinti feltétel teljesülése, és az ennek megfelelő - nemzetközi programokra vonatkozó - pályázói nyilatkozat benyújtása szükséges.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy:
- a 202103, a 202130, a 202139, valamint a 202182 altémák közül egy pályázó az adott előadóra/zenekarra vonatkozó pályázati projektre a felsorolt 4 altémában maximum 2 altémára adhat be pályázatot!
A Kollégium;
- kizárólag könnyűzenei és jazz produkciókat támogat (pl. népzenét nem).
- kizárólag élőzenei koncertek megvalósítását támogatja (élőzenei koncert az együttes, a szólista, énekes és kíséret tekintetében egyaránt).
- bemutatkozó koncert(ek)et, újonnan alakult, szakmai múlttal nem rendelkező vagy hosszú évek óta nem aktív előadókat nem támogat.
- a magyar nyelvű produkciókat előnyben részesíti.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 35 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 1 250 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202103/120
Pályázók köre: legalább három éves szakmai múlttal rendelkezőmagyarországi könnyűzenei művészek (a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek) és együttesek, önálló jogi személyiséggel rendelkező szervezetek, továbbá egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek és nem kaphatnak támogatást
- a támogatás terhére kizárólag számlás kifizetéseket teljesíthetnek.
- ebben az esetben sem egyéni vállalkozóként, sem egyszemélyes Kft. vezetőjeként tiszteletdíjat - önmagának - a támogatás terhére elszámolni nem tud.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az a pályázó, aki magánszemélyként nyújtotta be a pályázatát (az adott pályázat keretein belül), nem módosíthatja a státuszát az elszámolás miatt egyéni vállalkozóra és fordítva sem.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy nem nyújthat be pályázatot az a támogatott, aki a 202103 altémában 2020. évben (vagy azt megelőzően) hozott támogatási döntés alapján olyan támogatási szerződéssel rendelkezik, melyhez még nem nyújtott be a támogatási szerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelő - a támogatás szabályszerű felhasználását alátámasztó - teljeskörű szakmai beszámolót és pénzügyi elszámolást. (A benyújtott módosításoktól és az érvényben lévő elszámolási határidőtől függetlenül.)
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 20 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- előadói tiszteletdíj,
- szerzői jogdíj(ak),
- terembérleti díj,
- helyszínbérleti díj,
- hangszerszállítás,
- utazási költség,
- szállítási költség,
- külföldi szállásköltség,
- hang- és fénytechnikai eszközök bérleti díja,
- színpadtechnikai bérleti díja
- hangtechnikai szolgáltatás,
- fénytechnikai szolgáltatás,
- installációs költség,
- biztosítási költség,
- hangszerbérleti díj,
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- reklám-, marketing- és propagandaköltség,
- képfelvétel készítés és utómunka, mint szolgáltatás vásárlása.

3. Pályázati cél: Magyarországi könnyűzenei koncertek, produkciók megvalósítása (legalább három éves szakmai múlttal rendelkező, hazai és határon túli magyar előadók, formációk részére).
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
A Kollégium:
- kizárólag könnyűzenei és jazz produkciókat támogat (pl. népzenét nem).
- kizárólag élőzenei koncertek megvalósítását támogatja (élőzenei koncert az együttes, a szólista, énekes és kíséret tekintetében egyaránt).
- bemutatkozó koncert(ek)et, újonnan alakult, szakmai múlttal nem rendelkező vagy hosszú évek óta nem aktív előadókat nem támogat.
- a magyar nyelvű produkciókat előnyben részesíti.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 120 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 1 250 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202139/120
Pályázók köre: a legalább három éves szakmai múlttal rendelkező zenei formációk részvételével megvalósuló koncertet/koncerteket megrendező, a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, valamint önálló jogi személyiséggel rendelkező szervezetek, továbbá egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 20 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- előadói tiszteletdíj,
- szerzői jogdíj(ak),
- terembérleti díj,
- helyszínbérleti díj,
- hangszerszállítás,
- utazási költség,
- szállítási költség,
- szállásköltség,
- hang- és fénytechnikai eszközök bérleti díja,
- színpadtechnikai bérleti díja
- hangtechnikai szolgáltatás,
- fénytechnikai szolgáltatás,
- installációs költség,
- hangszerbérleti díj,
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- reklám-, marketing- és propagandaköltség,
- képfelvétel készítés és utómunka, mint szolgáltatás vásárlása.

4. Pályázati cél: Legalább három éves szakmai múlttal rendelkező könnyűzenei formációk, előadók által létrehozott könnyűzenei képanyagok, képfelvételek készítésének, terjesztésének elősegítése.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
- A Kollégium kizárólag könnyűzenei és jazz produkciókat támogat (pl. népzenét nem).
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 109 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 750 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202130/120
Pályázók köre: a képfelvételeket készítő, a kiadványokat megjelentető, a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 15 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- szerzői jogdíj(ak),
- stúdióköltség és utómunka,
- archív felvételek digitális felújítása,
- gyártási költség,
- fotós, videós, képszerkesztő szakember tiszteletdíja,
- reklám-, PR- és marketingköltségek,
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- terembérleti díj,
- vetítéstechnikai szolgáltatás,
- installációs költség,
- képfelvétel készítés és utómunka, mint szolgáltatás vásárlása.

5. Pályázati cél: Legalább három éves szakmai múlttal rendelkező könnyűzenei formációk, előadók könnyűzenei hangfelvételei készítésének, terjesztésének elősegítése.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 109 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 1 250 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202182/120
Pályázók köre: a hangfelvételeket készítő, a kiadványokat megjelentető, a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.- 2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 20 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- előadói tiszteletdíj,
- hangszerelés tiszteletdíja,
- szerzői jogdíj(ak),
- stúdióköltség és utómunka,
- utazási költség,
- hangszerszállítás,
- hangtechnikus tiszteletdíja,
- reklám-, PR- és marketingköltségek,
- kép- és hanghordozók gyártási költsége,
- zenei producer tiszteletdíja,
- hangmérnök tiszteletdíja,
- nyomdai előkészítési munkák,
- nyomdaköltség,
- archív felvételek digitális felújítása,
- gyártási költség.

6. Pályázati cél: Könnyűzenei táborok megvalósítása.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy egy pályázó erre az altémára egy pályázatot nyújthat be, egy tábor megvalósítására.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 25 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 2 000 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202104/120
Pályázók köre: a zenei oktatás és továbbképzés területén többéves gyakorlattal rendelkező előadó-művészeti szervezetek, alap- és középfokú oktatási intézmények (nem önálló jogi személy esetén, annak fenntartója), továbbá a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek és egyéni vállalkozók, akik rendelkeznek tapasztalattal az adott témában
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek és nem kaphatnak támogatást
- a támogatás terhére kizárólag számlás kifizetéseket teljesíthetnek.
- ebben az esetben sem egyéni vállalkozóként, sem egyszemélyes Kft. vezetőjeként tiszteletdíjat - önmagának - a támogatás terhére elszámolni nem tud.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az a pályázó, aki magánszemélyként nyújtotta be a pályázatát (az adott pályázat keretein belül), nem módosíthatja a státuszát az elszámolás miatt egyéni vállalkozóra és fordítva sem.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy nem nyújthat be pályázatot az a támogatott, aki a 202104 / könnyűzenei tábor /altémában 2020. évben (vagy azt megelőzően) hozott támogatási döntés alapján olyan támogatási szerződéssel rendelkezik, melyhez még nem nyújtott be a támogatási szerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelő - a támogatás szabályszerű felhasználását alátámasztó - teljeskörű szakmai beszámolót és pénzügyi elszámolást. (A benyújtott módosításoktól és az érvényben lévő elszámolási határidőtől függetlenül.)
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1.-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 20 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- biztosítási költség,
- előadói tiszteletdíj,
- fotós, videós, képszerkesztő tiszteletdíja,
- grafikai szerkesztés/tervezés,
- hangszerbérlet,
- hangszerelés tiszteletdíja,
- hangszerhangolás,
- hangszerszállítás,
- helyszínbérleti díj,
- installációs költség,
- képfelvétel készítés, utómunka, mint szolgáltatás vásárlása,
- kottakölcsönzés és -beszerzés,
- kurzusvezetők tiszteletdíja,
- oktatók tiszteletdíja,
- reklám-, PR-, marketing költségek,
- szállásköltség,
- szállítási költség,
- szerzői jogdíj(ak),
- színpadtechnika bérleti díja,
- technikai közreműködők tiszteletdíja,
- technikus tiszteletdíja,
- terembérleti díj,
- utazási költség,
- zenei producer tiszteletdíja.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.
A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó - kompenzálással, engedményezéssel teljesített - költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

7. Pályázati cél: Tematikus könnyűzenei ismeretterjesztő, hangszeres interaktív előadások támogatása a diákok zenei nevelésének elősegítése, a könnyűzene/hangszeres zene iránti nyitottság, valamint a koncertlátogató közönség számának növelése céljából.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak, valamint a közös jogkezelő szervezetektől a szerzői jogok és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok közös kezeléséről szóló 2016. évi XCIII. törvény 42-45. § alapján a Nemzeti Kulturális Alapnak átadott szerzői jogdíj bevételből származó bevétel biztosítja.
Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. cikkének (1) bekezdésében említett állami támogatás fogalmáról szóló Bizottsági közlemény (2016/C 262/01) 34. pontja, illetve 196. pontja szerinti feltétel teljesülése okán a jelen altéma szerinti támogatás nem minősül az EUMSZ 107. cikk (1) bekezdése hatálya alá tartozó állami támogatásnak, amennyiben a pályázó nyilatkozik az alábbiak szerint:
a. a támogatandó tevékenység nem minősül gazdasági tevékenységnek, mivel a pályázatba foglalt tevékenységek kapcsán a piaci bevételei nem érik el működési költségek legalább felét, és/vagy
b. támogatandó tevékenységből megvalósuló szolgáltatások korlátozott vonzáskörzettel rendelkeznek, ezeket elsősorban magyar állampolgárok fogják igénybe venni (és a külföldi látogatók száma előre láthatóan marginális lesz), és ezért a támogatás előreláthatóan marginális hatással van a határon átnyúló beruházásokra és letelepedésekre.
Magyarországon megvalósuló tevékenységek esetében, ha a Közlemény hivatkozott pontjaiban megfogalmazott feltételek nem teljesülnek, a jelen pályázat alapján nyújtott támogatás az EUMSZ 107. cikke értelmében állami támogatásnak minősül, és a támogatás az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról szóló 3/2020. (III. 23.) EMET főigazgatói utasításnak a kultúrát és a kulturális örökség megőrzését előmozdító támogatásra vonatkozó, 16-28. pontjai szerinti szabályok betartásával nyújtható.
Magyarország területén kívüli helyszínre tervezett események, rendezvények megvalósításához az EUMSZ 107. cikke értelmében vett állami támogatás nem nyújtható, figyelemmel arra, hogy e tevékenységek harmadik országba/tagállamba irányuló exporttevékenységnek minősülhetnek. Ezen tevékenységek megvalósításának támogatásához vagy az a), vagy a b) pont szerinti feltétel teljesülése, és az ennek megfelelő - nemzetközi programokra vonatkozó - pályázói nyilatkozat benyújtása szükséges.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium:
- kizárólag könnyűzenei és jazz előadásokat támogat (pl. népzenét nem).
- minimum 10 tanóra megtartását várja el a Kollégium, 5 különböző tagintézményben, 75%-os arányban vidéki és/vagy határon túli helyszínen, valamint 50-50% arányban élőzene és szöveges elődásként kell megvalósulnia a programnak.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 25 000 000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 1 500 000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 202104/121
Pályázók köre: a zenei ismeretterjesztés területén legalább három éves szakmai múlttal, többéves gyakorlattal rendelkező előadó-művészeti szervezetek, hangversenyszervezők, oktatási intézmények, mint jogi személyek (nem önálló jogi személy esetén annak fenntartója), továbbá a pályázat benyújtásakor 18. életévüket betöltött magánszemélyek, valamint egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek és nem kaphatnak támogatást
- a támogatás terhére kizárólag számlás kifizetéseket teljesíthetnek.
- ebben az esetben sem egyéni vállalkozóként, sem egyszemélyes Kft. vezetőjeként tiszteletdíjat - önmagának - a támogatás terhére elszámolni nem tud.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az a pályázó, aki magánszemélyként nyújtotta be a pályázatát (az adott pályázat keretein belül), nem módosíthatja a státuszát az elszámolás miatt egyéni vállalkozóra és fordítva sem.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy nem nyújthat be pályázatot az a támogatott, aki a 202104 altémában 2020. évben (vagy azt megelőzően) hozott támogatási döntés alapján olyan támogatási szerződéssel rendelkezik, melyhez még nem nyújtott be a támogatási szerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelő - a támogatás szabályszerű felhasználását alátámasztó - teljeskörű szakmai beszámolót és pénzügyi elszámolást. (A benyújtott módosításoktól és az érvényben lévő elszámolási határidőtől függetlenül.)
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2024. január 1-2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az Ávr. 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 15 000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% áfát is, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók "Nevezési díj" pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- előadói tiszteletdíj,
- szerzői jogdíj(ak),
- hangosítás (szolgáltatás vásárlásaként),
- utazási költség,
- szállítási költség,
- képfelvétel készítés és utómunka, mint szolgáltatás vásárlása.

TÁJÉKOZTATÁS
A következőkről tájékoztatjuk pályázóinkat:
Pályázatának benyújtása alkalmával az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) alapján minden pályázat esetében a pályázónak nyilatkoznia kell az összeférhetetlenségről.
A "Nyilatkozat" - amelyet a Pályázati adatlap tartalmaz - kitöltése minden pályázat esetén kötelező.
Ennek nem teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
Pályázó a pályázat benyújtásával igazolja, hogy a pályázatban foglalt adatok, információk,
nyilatkozatok, dokumentumok teljes körűek, valódiak és hitelesek.
Pályázati adatlapot kitölteni az NKA-portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpontjában szereplő adott Kollégium neve/Adatlap kitöltése linkre kattintva lehet. Minta pályázati adatlap az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpont alatt található. Ez az adatlap tájékoztatásra szolgál, pályázatként benyújtani nem lehet.

Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2023. szeptember 19-én éjfélig lehet.
A pályázat sikeres benyújtásának visszaigazolására a rendszer által generált automatikus levelet küldünk a regisztráció során megadott e-mailcímre.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy pályázatot online benyújtani csak regisztrált felhasználók tudnak! Amennyiben még nem regisztrált, úgy azt megteheti az NKA-portál Regisztráció menüpontja alatt. Regisztráció végrehajtása után pályázat már benyújtható.
Lebonyolító igénybevétele esetén az azonosítását biztosító - az Alap portálján, az ott meghatározott feltételeknek megfelelően történő - előzetes regisztráció kötelező.
Nem szükséges postai úton beküldeni a regisztrációhoz szükséges, egyszerű másolatban kért dokumentumokat (pl. alapító okirat másolata).
Javasoljuk, hogy regisztrációját az első beadandó pályázat benyújtási határidejét megelőzően, minimum 5 munkanappal korábban kezdje meg.
Az államháztartáson kívüli szervezeteknek (gazdasági társaság, egyéni cég, szövetkezet, egyesülés, egyéb gazdálkodó szervezet, civil szervezet, szakszervezet, köztestület, egyéb nonprofit szervezet, egyházi intézmény, határon túli szervezet),
- amelyek 2021. előtt regisztráltak (2020-ban, vagy azt megelőző években), és
- jelen pályázati felhívásra pályázatot kívánnak benyújtani,
legkésőbb a támogatói okirat kiadásáig az Ávr. 75. § (3), (3a), valamint (5) és (5a) bekezdésének értelmében meg kell újítaniuk a regisztrációjukat a "KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ AZ NKA PORTÁLJÁN TÖRTÉNŐ REGISZTRÁCIÓHOZ" nevű dokumentumban foglaltak szerint.
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy a támogatói okirat kiadásáig ellenőrizzék a Felhasználói fiókjukban, a regisztrációs dokumentumok között a feltöltött személyi azonosító okmányuk érvényességét (személyi igazolvány, útlevél). Lejárt személyi okmányok esetén okirat nem adható ki, ez esetben érvényes dokumentum feltöltése szükséges a "KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ AZ NKA PORTÁLJÁN TÖRTÉNŐ REGISZTRÁCIÓHOZ" nevű dokumentumban foglaltak szerint.
A határidőn túl nincs lehetősége pályázatot benyújtani.
Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 550-2606-os számokon kaphatnak.
https://nka.hu/kiemelt-kategoriak/palyaztatas/kollegiumok-felhivasai/a-konnyuzene-kollegiuma-nyilt-palyazati-felhivasa/#1
(A fenti kiírást terjedelmi okok miatt rövidítettük. Az eredeti pályázat a kiíró honlapján található. A szerk.)


🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem