Leopold Bloom képzőművészeti díj

Határidő
Érvényes
Pályázhat
kortárs képzőművészek

Leopold Bloom Képzőművészeti Díj 2023

Pályázati felhívás
A Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, a kortárs művészeti elismerést 2011-ben alapította az ír házaspár, Mary McLoughlin és John Ward, akik műgyűjtőkként és műtárgyszállítási szakemberekként kerültek kapcsolatba a hazai képzőművészettel. A kétévente megrendezendő díj célja a magyar képzőművészek nemzetközi szerepvállalásának támogatása.
A névadó figura James Joyce világhírű regényének főhőse, s a díj az Ulysses és általában a művészet értékeit is szimbolizálja: a nemzetköziséget, a függetlenséget, a kulturális kapcsolatokat.
A díjátadó és a döntősök kiállításának helyszíne 2023-ban a Kiscelli Múzeum.
A pályázat kiírója és a szervező a Leopold Bloom Art Művészeti Alapítvány.

A díj
A megújult Leopold Bloom Képzőművészeti Díj összege 6.000 €, amelynek felhasználásával a pályázat győztese egy külföldi kiállítást valósít meg.
A győztes a díjátadót követően a szervező közreműködésével koncepciót dolgoz ki a külföldi kiállítás optimális helyszínéről, időpontjáról. A kiállítás megvalósítására a díj folyósításától számítva 18 hónap áll a győztes rendelkezésére. A kiállítási helyszín kiválasztásának fontos szempontja, hogy olyan tér legyen, melynek közönsége, hagyományai, stílusa kapcsolódik a győztes munkáinak műfajához és segíti a művész külföldi karrierépítését. A művek szállítását a díj összegén felül a Maurice Ward Art Handling vállalja.
A díj döntősei fejenként 1.000 € honoráriumot kapnak, részt vehetnek az Alapítvány által rendezett kiállításon, műveik és művészi statementjük bekerül a kiállítás nyomtatott, kétnyelvű katalógusába, portréfilm készül róluk és személyes találkozót bonyolíthatnak a nemzetközi szakmai zsűri tagjaival. A győztes honoráriumát a díj tartalmazza.

A Leopold Bloom Művészeti Alapítvány gyűjteménye
A Leopold Bloom Művészeti Alapítvány 2023-ban megkezdi saját műgyűjteményének építését, amivel tovább igyekszik támogatni a magyar művészek munkáját, a gyűjtemény jövőbeli utaztatásával pedig külföldi szereplésüket.
A döntőbe jutott művészek egy általuk választott műtárgyat felajánlhatnak a gyűjtemény számára, ezzel elősegítve az alapítvány működését.
Pályázati díj: nincs
Pályázat jellege: nyilvános
Pályázók köre
A díjra korhatár nélkül pályázhatnak a hazai színtéren alkotó, illetve a hazai művészeti szcénában markánsan jelen lévő képzőművészek.

A zsűrizés menete, eredményhirdetés
A pályázatokat a nemzetközi művészeti élet neves szereplőiből álló háromtagú zsűri értékeli. A zsűri első körben a portfóliók, kiállítástervek alapján online módon döntősöket választ, akik ezután egy közös díjátadó kiállításon szerepelnek. A végső döntést a zsűri személyes találkozások, műteremlátogatások, illetve a közös kiállítás megtekintése után hozza meg és hirdeti ki a finalisták kiállításmegnyitóján, ami egyúttal az ünnepélyes díjátadó gála is.

A pályázati anyagnak tartalmaznia kell:
1. Angol nyelvű szakmai önéletrajzot
2. Angol nyelvű digitális portfóliót, a benne szereplő művek adataival (weboldal, egyéb online portfólió oldal, pl. Instagram nem elfogadott portfólióként, de feltüntethető abban)
3. Angol nyelvű artist statement-et (min. 1000, max. 2000 karakter)
4. Legfeljebb kétoldalas, angol nyelvű, a pályázó alkotásait bemutató külföldi kiállítás szöveges koncepcióját. A koncepció egyaránt vonatkozhat egyéni kiállításra vagy a pályázó csoportos kiállításon való szereplésére. Az utóbbi esetben a csoportos kiállítás teljes koncepciója, valamint a többi kiállító művész listája is csatolandó.
5. Legalább négy, legfeljebb hat alkotásnak a reprodukcióját, melyet a pályázó a díjátadó kiállításra történő beválogatása esetén bemutatásra szán. A művek adatait (cím, év, technika, méret, egyéb információk) kérjük a fájlnévben feltüntetni (angol nyelven).
6. Egy külföldi kiállítóhely írásos szándéknyilatkozatát a tervezett kiállítás befogadásáról. (A befogadói nyilatkozat nem jelent kötelezettséget a győztesre nézve, kiállításának helyszíne változhat a megvalósítási időszak alatt.)
A pályázatok benyújtásának határideje: 2023. április 17. éjfél
Pályázatok benyújtásának módja
A pályázatokat kizárólag elektronikus úton, az info@leopoldbloomaward.com címen tett regisztrációt követően lehet benyújtani, az alább részletezett módon. A határidő után beérkezett pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.

Hogyan lehet pályázni:
1. Regisztráció: Kérjük, hogy a pályázó küldjön egy e-mailt az info@leopoldbloomaward.com címre, benne a pályázó teljes nevével és elérhetőségeivel (e-mail, telefon). A tárgyban kérjük megjelölni: REGISZTRÁCIÓ
A regisztrálás végső határideje 2023. április 12. éjfél.
2. Pályázati anyagok feltöltése: A beérkezett e-mailre visszaigazolásként egy Google Drive mappa linkjét fogja megkapni a pályázó, ahová a pályázathoz szükséges dokumentumokat, fájlokat töltheti fel. Reprodukciók, fotók és videóművek esetében a fájlnévnek tartalmaznia kell a mű adatait (cím, évszám, technika, méret), angol nyelven.
A pályázati anyagok feltöltéséhez a pályázónak Gmail-es e-mail címre, saját Google Drive-ján pedig megfelelő mennyiségű szabad tárhelyre lesz szüksége.
1. Lezárás: A pályázati határidőt követően a pályázó nem férhet hozzá és nem szerkesztheti mappáját. A hiányos és/vagy a határidő után beérkezett pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.

Határidők:
Regisztráció határideje: 2023. április 12. éjfél
A pályázat beadási határideje: 2023. április 17. éjfél
A döntősök névsorának ismertetése: 2023. április 30.
A győztes kihirdetése: 2023. június eleje

Kapcsolat:
Kollár Dalma Eszter
művészeti vezető
E-mail: dalma.kollar@leopoldbloomaward.com

Farkas Benedek
kurátor asszisztens
E-mail: info@leopoldbloomaward.com

Részvételi feltételek:
- A díjra korhatár nélkül, ingyenesen pályázhatnak Magyarországon alkotó, illetve a hazai művészeti szcénában markánsan jelen lévő művészek.
- A pályázók vállalják a Szervezővel való együttműködést, a szükséges információk rendelkezésre bocsátását, a határidők betartását.
- A pályázók elfogadják a szakmai zsűri döntését, illetve azt, hogy a zsűri a sikertelen pályázatokra vonatkozó döntését nem indokolja.
- A pályázók a zsűrit a válogatás során nem befolyásolhatják, amennyiben a művész, vagy annak képviselője ezt bármilyen formában megteszi, úgy a pályázó azonnal kizárhatóvá válik a versenyből.
- Amennyiben a pályázót a zsűri beválogatja a díjátadó kiállításba, úgy a művész tudomásul veszi és vállalja, hogy:
- további díjazás nélkül rendelkezésre bocsátja a pályázati anyagban megjelölt és a zsűri által kiválasztott műveit a kiállítás idejére. A műtárgyak biztosítását, szállítását és installálását a kiállítás idejére a Szervező vállalja.
- kiállított műveit a Szervező a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjjal kapcsolatos kommunikációban és a kiállítás katalógusában korlátlanul és díjtalanul felhasználhatja, amennyiben a megjelenés nem sérti a művész reputációját.
- róla professzionális interjú film készülhet, amelyet Szervező a kiállítás és a művész munkásságának promotálására felhasználhat, azt online felületein közzéteheti
- A díj nyertese vállalja, hogy:
- a pályázati anyagban ismertetett kiállítást a szerződésben foglalt határidőn belül megvalósítja
- a külföldi kiállításról a megvalósítást (zárási dátum) követő egy hónapon belül rövid beszámolót készít angol és magyar nyelven, ezt és a kiállításról készült fotó-és videóanyagot megküldi a Szervező részére.
- a díj összegének kifizetéséről és az együttműködés részleteiről külön írásos megállapodás készül
- A pályázók elfogadják, hogy adatszolgáltatásuk önkéntes és pályázatuk beadásával hozzájárulnak, hogy a Szervező személyes adataikat kezelje a pályázat elbírálásának ideje alatt.
- A pályázók részvételükkel elismerik és tudomásul veszik a részvételi feltételeket. Ezek megszegése a pályázatból való kizárást vonhatja maga után.
https://leopoldbloomaward.com/index.php?searchenginerUrl=about&language=en&language=hu

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem