Archív pályázat

Magyar Női Alap pályázati felhívása

Határidő
Érvényes
Pályázhat
- minimum három fős, informális vagy jogi személyiséggel rendelkező feminista értékeket követő csoport pályázhat; - a csoport székhelye és tevékenysége Magyarország területén van

A Magyar Női Alap pályázati felhívása

- 2024-es kísérleti pályázati ciklus -
Meghívjuk a Magyarországon működő, nőkből álló, vagy női vezetésű, helyi feminista csoportokat, hogy jelentkezzenek első pályázati felhívásunkra. A Magyar Női Alap (MNA) azért jött létre, hogy a feminista, nőjogi szervezeteket szolgálja az országban.

Mi a fő célunk?
Az első pályázati ciklusunkban kis összegű támogatásainkkal olyan feminista aktivista csoportokat támogatunk, amelyek alig, vagy egyáltalán nem rendelkeznek pénzügyi erőforrásokkal, illetve amelyek a nyilvánosság, láthatóság és képviselet nélkül maradt nők, illetve a hátrányos helyzetű, diszkriminált nők érdekében és részvételével szerveződnek.
Emellett az első pályázati folyamat lehetőséget teremt arra, hogy felmérjük mire van szükségük a nőszervezeteknek. Az ebből származó tanulságok hozzájárulnak majd támogatási stratégiánk és döntéshozatali folyamatunk továbbfejlesztéséhez.

Milyen csoportok pályázhatnak?
- Minimum három fős, informális vagy jogi személyiséggel rendelkező feminista értékeket követő csoport pályázhat;
- A csoport székhelye és tevékenysége Magyarország területén van;
- Előnyt élveznek a fővároson kívülről érkező pályázatok, de nem zárjuk ki a budapesti csoportokat sem;
- A csoport vezetője nő, illetve bejegyzett szervezet esetén a vezetőség (kuratórium, testület, igazgatóság, ügyvivők stb.) többsége, vagy egésze nőkből áll;
- A csoport tevékenységével hozzájárul a magyar feminista mozgalmak társadalmi bázisának szélesítéséhez;
- Előnyt élveznek a nyilvánosságban nem látható, illetve nem képviselt, vagy/ és hátrányos helyzetű, diszkriminációval szembesülő nők érdekében és részvételével szerveződő és tevékenykedő csoportok.

Mit támogatunk?
Ha a csoport megfelel az előzőekben említett kritériumoknak, jogosult a pályázásra. Az MNA olyan projekteket támogat, amelyek emberi jogi és feminista megközelítéssel hozzájárulnak a nők helyzetének javításához. Ezen belül nem határoljuk be a témaköröket, módszereket, tevékenységeket; bármely témában lehet pályázni ami feminista megközelítéssel hozzájárul a nők helyzetének javításához az adott csoport igényeinek függvényében. A finanszírozás felhasználható szervezeti működési költségekre is, valamint a tervezett tevékenységekre is.

Milyen támogatást nyújtunk?
Ebben az első ciklusban a Magyar Női Alap nyolc támogatást tud biztosítani, 2500 euró maximális támogatási összeggel. A projektek hossza maximum hat hónap lehet, legkorábban 2024. november 1-jén indulhat és legkésőbb 2025. április 30-ig kell befejezni a megvalósítást. Az elszámolásokat, beszámolókat május 31-ig le kell adni. A támogatásokat két részletben fizetjük ki, az első részletet a szerződéskötéskor, a második részletet a projekt időszak első fele után.
A megvalósítás ideje alatt a pénzbeli adományon felül nem-pénzbeli támogatásokat is nyújtunk a nyertes csoportoknak. Ezzel szeretnénk elősegíteni, hogy a csoportotok tudásban és kapcsolatokban erősebb legyen.

Hogyan pályázhattok és meddig?
Jelentkezéseteket ezen a linken kitöltött űrlap segítségével tehetitek meg. Bármilyen nehézség adódik az űrlap elérésével, forduljatok hozzánk bizalommal az alábbi e-mailcímen: info@magyarnoialap.hu. A pályázatok benyújtási határideje

2024. szeptember 30., hétfő éjfél.
A beérkező pályázatokat októberben értékeljük, és november 1-jétől kezdhetitek meg a támogatott projekt megvalósítását.

Hogyan történik a részvételi döntéshozatal?
Törekszünk a részvételiség elvének beépítésére a pályázati ciklusban és működésünkben. A pályázati kritériumokat a nőjogi szervezetek bevonásával készült igényfelmérő interjúkutatásunk (2022) és a Tanácsadó Közösség bevonásával állítottuk össze.
Létrehoztunk egy Tanácsadó Közösséget, amely öt különböző háttérrel és tapasztalattal rendelkező nőjogi aktivistából áll. Őket bevontuk víziónk, missziónk, pályázati kritériumaink és stratégiánk kialakításába is, valamint részt vesznek a pályázatok elbírálásában is. Helyismeretükkel és kapcsolatrendszerükkel segítik, hogy a pályázati felhívás híre és a támogatás lehetősége eljusson olyan helyekre is Magyarországon, ahova hagyományos kommunikációs csatornákon nem jutnánk el. Emellett javaslataikkal támogatják az MNA munkatársait abban, hogy az általuk képviselt résztvevők szívesen vegyenek részt a pályázási folyamatban, és hasznosnak érezzék a részvételt, függetlenül attól, hogy nyernek-e támogatást vagy sem.
A támogatási folyamat során törekszünk a bizalom és kölcsönösség építésére. A kísérleti ciklus segít megértenünk, hogyan szeretnék a szervezetek, hogy bevonjuk őket az MNA működésének és alapelveinek formálásába, illetve segít meghatározni, milyen részvételi modellek bevezetése a legalkalmasabb a magyar kontextusban.
Amennyiben pályázni szeretnétek, kérjük vegyétek figyelembe, hogy a támogatási folyamat együttműködésen alapul, azaz a támogatott csoportok, illetve a pályázók többek között,
o részt vesznek a megvalósítást és a kapacitásépítést segítő műhelymunkákban online vagy személyesen;
o együttműködnek egymással, illetve bekapcsolódnak hálózatépítésbe, eszmecserét folytatnak a tapasztalataik mentén;
o visszajelzést adnak a részvételi támogatói modellről, és javaslatokat fogalmaznak meg annak továbbfejlesztésére;
o illetve értékelik a projektjeik megvalósulását, valamint
o részt vesznek a közös záróeseményen online vagy személyesen.

Hogyan fogtok értesülni a döntéshozatal eredményéről?
E-mailben fogunk értesíteni minden hozzánk pályázó csoportot. A nem nyertes csoportok is kapnak visszajelzést, illetve van lehetőségük a döntés utáni időszakban szerveződő közösségi eseményekbe bekapcsolódni.

Hogyan kapjátok meg a támogatást?
Az elnyert összegről támogatási szerződést kötünk veletek. A szerződéskötéshez pénzügyi befogadó szervezet szükséges abban az esetben, ha a pályázó csoport nem rendelkezik jogi személyiséggel.
Rugalmas költségtervekből indulunk ki, azonban csak a projektben indokolható és bizonylatokkal igazolható költségeket lehet majd elszámolni.
A támogatás 50%-át a szerződés aláírása után előlegként folyósítjuk, a fennmaradó támogatási összeget pedig a projektmegvalósítások félidejét követően fizetjük ki. A projekt végén rövid szöveges és pénzügyi beszámoló leadása szükséges.

Hogyan alakul a pályázási folyamat idővonala?
Július 3. - A pályázati felhívás megjelenik a honlapunkon
Július 3. - Szeptember 30. - Pályázati lehetőség nyitva áll
- Ez idő alatt számos kapcsolatteremtő eseményt, illetve információ megosztást segítő alkalmat szervezünk a pályázni készülő, illetve érdeklődő csoportoknak.
- Szeptember folyamán szervezünk egy közösségi műhely találkozót a pályázati folyamat támogatására és hálózatépítésre (a pontos időpont később lesz megadva)
Szeptember 30. hétfő éjfél a pályázatok leadási határideje
Október: Pályázatok értékelése
Október vége: Végső döntések és a csoportok értesítése pályázatuk státuszáról.
November: Szerződéskötés, projektkezdés
Hogyan tudhattok meg többet az MNA-ról?
- Többet megtudhattok az MNA-ról, ha feliratkoztok hírlevelünkre itt. Értesíteni fogunk benneteket az online webinárokról és Facebook eseményekről, ahol több információt osztunk meg a pályázati felhívásról és a szeptemberre tervezett műhelymunkáról.
- Ha kapcsolatba szeretnétek lépni velünk, kérjük, írjatok nekünk erre az e-mailcímre: info@magyarnoialap.hu.

 

https://magyarnoialap.hu/
honlapon a támogatás fülön érhető el a pályázat.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem