Muzsikáló Magyarország 2025 / TFF-5.1.1-2025
- Határidő
- Érvényes
- Kategória
- KözművelődésMűvészet
- Pályázhat
- Természetes személyek
KISFALUDY
TURISZTIKAI FEJLESZTÉSI PROGRAM
FELHÍVÁS ÉS ÚTMUTATÓ
a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt, mint
a Nemzetgazdasági Minisztérium kezelő szerve és a
Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. által közösen
meghirdetett
Muzsikáló Magyarország 2025
Kódszám:
TFF-5.1.1-2025
KONSTRUKCIÓ NEVE:
Muzsikáló Magyarország 2025
A támogató megnevezése: Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. (a továbbiakban: Támogató)
A. TÁMOGATÁS CÉLJA ÉS HÁTTERE
A.1. Alapvető cél
A Program célja a magyar kávéházi és hagyományos éttermi cigányzenei kultúra megőrzése, népszerűsítése.
A.2. Támogatás maximális mértéke, összege, jogcíme
A felhívás keretösszege 1 132 500 000Ft, azaz egymilliárd-százharminckétmillió-
ötszázezer forint, amelynek forrása a XXIII. Nemzetgazdasági Minisztérium fejezet, 10. cím, 7. alcím a „Turisztikai fejlesztési feladatok” (ÁHT360239) elnevezésű fejezeti kezelésű előirányzat. A felhívás fedezetét a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. között megkötött kezelő szervi megállapodás alapján a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. és a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. között létrejött támogatási jogviszony biztosítja.
Amennyiben a rendelkezésre álló keretösszeg kimerül, vagy annak kimerülése előre látható, a pályázatok benyújtására nyitva álló határidő lejárta előtt a felhívást módosíthatja, vagy a benyújtott pályázatok elbírálását a Támogató felfüggesztheti. Ezekben az esetekben a Támogató a pályázókat közleményben tájékoztatja a kisfaludyprogram.hu oldalon keresztül.
A keretösszeg a támogatható tevékenységek alapján az alábbiak szerint áll rendelkezésre:
Támogatható tevékenység
1. Cigányzenei előadói szolgáltatás a Dankó Pista Emléknapon
32 500 000 Ft
2. Vendéglátó üzletben nyújtott cigányzenei
előadói szolgáltatás
1 100 000 000 Ft
Támogatás intenzitása: 100%
Saját forrás biztosítása nem szükséges.
A támogatás maximális összege:
1. Cigányzenei előadói szolgáltatás a Dankó Pista Emléknapon:
A zenekari tagok megbízási díjának összege bruttó 42 000 Ft, a zenekarvezetők megbízási díjának összege bruttó 56 000 Ft.
2. Vendéglátó üzletben nyújtott cigányzenei előadói szolgáltatás:
A zenekari tagok megbízási díjának összege bruttó 21 000 Ft alkalmanként, a
zenekarvezetők megbízási díjának összege bruttó 28 000 Ft alkalmanként.
A támogatás a muzsikusok tiszteletdíja (a továbbiakban: megbízási díj vagy támogatás). A megbízási díjat a Támogató a muzsikusokkal egyedileg kötött megbízási szerződés alapján, az abban foglaltak szerint közvetlenül a muzsikusok részére fizeti meg.
Ugyanazon zenész részére csak egyszer vehető igénybe a támogatás!
Jelen kiírás keretében támogatható tevékenység uniós versenyjogi szempontból csekély összegű támogatás (de minimis) jogcímen, a D.2. pontban foglaltak szerint valósítható meg.
Csekély összegű támogatás (de minimis) esetében bármely 3 évben odaítélt csekély összegű támogatás bruttó támogatástartalma nem haladhatja meg a 300.000 eurónak megfelelőforintösszeget.
B. TÁMOGATÁST IGÉNYLŐK KÖRE
Jelen felhívásra cigányzenekarok vezetője és - a vezető útján - a zenekar további tagjai nyújthatnak be pályázatot.
A programban igazoltan Magyarországon élő, magyar állampolgárságú, nagykorú zenészek vehetnek részt.
Jelen pályázat vonatkozásában a cigányzenekar 4-6 fő természetes személyből álló, cigányzenei előadói szolgáltatást nyújtó, vonósokból, klarinétosból, cimbalmosból álló zenei együttes.
C. TÁMOGATHATÓSÁGI FELTÉTELEK
A vendéglátó üzletben nyújtott cigányzenei előadói szolgáltatás során azon zenekarok vezetőinek és tagjainak támogatása lehetséges, amelyek
- zenei tevékenységüket minimum 30 fő vendég befogadására alkalmas, Magyarországon folyamatosan működő és NTAK regisztrációval rendelkező vendéglátó üzletben végzik;
- vállalják, hogy 2025. június 2. és 2025. szeptember 28. között a hét 4 napján, napi minimum 3 órában zenélnek a pályázatban nevesített vendéglátó üzletben;
- a zenekar és tagjai vállalják, hogy részt vesznek a 2025. június 14-én megrendezésre kerülő, minimálisan 3 órás időtartamban történő, Dankó Pista emléknapi vendéglátóhelyi zenei szolgáltatásban.
(Az esemény második alkalommal kerül megszervezésre, amelynek során a fővárosba érkező turisták által leglátogatottabb területeken megtalálható vendéglátóhelyeken, illetve azok teraszain játszanak a támogatást elnyert zenekarok minimum 3 órás időtartamban, a vendéglátó által megadott időszakban. Rendkívüli esetben a Támogató pótnapot meghatározhat.)
A zenekar fellépésének biztosítására jelen pályázat megvalósításának ideje alatt helyet adó vendéglátóhellyel a Támogató együttműködési megállapodást köt. A pályázat benyújtásához ezen együttműködési megállapodás megkötésére irányuló szándéknyilatkozatot is csatolni szükséges jelen felhívás mellékletében foglaltak szerint.
D. A TÁMOGATÁSI IGÉNY TARTALMA
D.1. Támogatható tevékenységek köre
Pályázat csak az alábbi tevékenységhez kapcsolódóan nyújtható be:
1. Cigányzenei előadói szolgáltatás megvalósítása a Dankó Pista Emléknapon
2. Vendéglátó üzletben nyújtott cigányzenei előadói szolgáltatás
Támogatási igény benyújtása mindkét tevékenység együttes megvalósításával lehetséges.
D.2. Támogatható tevékenységek állami támogatási jogcímek és kategóriák szerinti besorolása
Jelen kiírás keretében támogatható tevékenység uniós versenyjogi szempontból csekély összegű támogatás (de minimis) jogcímen valósítható meg.
A támogatás jogcíme:
Csekély összegű támogatás
Jelen pályázati felhívás alapján nyújtott támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet kizárólag az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2023. december 13-i (EU) 2023/2831 bizottsági rendelet (a továbbiakban: általános de minimis rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani.
Az egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülő vállalkozások részére az általános de minimis rendelet hatálya alá tartozó, Magyarországon odaítélt általános csekély összegű támogatás bruttó támogatástartalma bármely három év során nem haladhatja meg a 300.000 eurónak megfelelő forintösszeget, figyelembe véve az általános de minimis rendelet 3. cikkének (8) és (9) bekezdését is, amelyek fúzió, felvásárlás és szétválás esetére tartalmaznak további rendelkezéseket.
A kedvezményezett vállalkozásnak az általános de minimis rendelet 7. cikkének (4) bekezdése figyelembevételével - az ott meghatározott feltételek teljesítésének megállapítására alkalmas módon - nyilatkoznia kell a részére a támogatás odaítélését megelőző három év (háromszor háromszázhatvanöt nap) során nyújtott csekély összegű támogatások támogatástartalmáról.
A Támogató a kedvezményezettnek az általános de minimis rendelet 7. cikk (4) bekezdésével összhangban igazolást állít ki a támogatás összegéről bruttó támogatási egyenértékben kifejezve, és annak csekély összegű jellegéről, közvetlenül utalva az általános de minimis rendeletre.
A támogatás euró és forint közötti átváltásánál az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 35. §-a alapján kell eljárni.
Nem nyújtható általános csekély összegű (de minimis) támogatás az általános de minimis rendelet 1. cikk (1) bekezdése szerint:
a) az 1379/2013/EU rendelet 5. cikkének a) és b) pontjában meghatározott halászati és akvakultúra-termékek elsődleges előállításával foglalkozó vállalkozásoknak,
b) az 1379/2013/EU rendelet 5. cikkének a) és b) pontjában meghatározott a halászati és akvakultúra-termékek feldolgozása és forgalmazása területén működő vállalkozásoknak, amennyiben a támogatás összegét a piacon vásárolt vagy forgalomba hozott termékek ára vagy mennyisége alapján határozzák meg;
c) a mezőgazdasági termékek elsődleges termelésével foglalkozó vállalkozásoknak,
d) a mezőgazdasági termékek feldolgozásával és forgalmazásával foglalkozó vállalkozásoknak, a következő esetekben:
i. amennyiben a támogatás összege az elsődleges termelőktől beszerzett vagy az érintett vállalkozások által forgalmazott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre;
ii. amennyiben a támogatás feltétele az elsődleges termelőknek történő teljes vagy részleges továbbadás;
e) a harmadik országokba vagy tagállamokba irányuló exporttal kapcsolatos tevékenységekhez, nevezetesen az exportált mennyiségekhez, az értékesítési hálózat kialakításához és működtetéséhez vagy az exporttevékenységgel összefüggésben felmerülő egyéb folyó kiadásokhoz;
f) az importáruval szemben belföldi áru használatához kötött támogatás esetében.
Amennyiben egy vállalkozás az általános de minimis rendelet 1. cikke (1) bekezdés a-d) pontokban említett halászati és mezőgazdasági ágazatokban, valamint az általános de minimis rendelet hatálya alá tartozó ágazatokban egyaránt végez tevékenységet, az általános de minimis rendelet szabályait kizárólag ez utóbbi ágazatokban nyújtott támogatásokra kell alkalmazni, feltéve, hogy a kedvezményezett a tevékenységek szétválasztása vagy a költségek megkülönböztetése által biztosítja, hogy az általános de minimis rendelet hatálya alól kizárt ágazatokban végzett tevékenységek nem részesülnek az általános de minimis rendelet szerinti csekély összegű támogatásban.
Az általános de minimis rendelet alapján nyújtott támogatás - az (EU) 2023/2832 bizottsági rendelet alapján nyújtott támogatás kivételével - más csekély összegű támogatással 300.000 eurónak megfelelő forintösszegig halmozható.
Az általános csekély összegű támogatás halmozható azonos támogatható költségek vonatkozásában vagy azonos kockázatfinanszírozási célú intézkedés vonatkozásában nyújtott állami támogatással, ha a halmozás következtében az odaítélt támogatások nem lépik túl bármely csoportmentességi rendeletben vagy a Bizottság által elfogadott határozatban az egyes esetek meghatározott körülményeire vonatkozóan rögzített maximális intenzitást vagy összeget.
A több részletben fizetendő támogatást az odaítélése időpontjában érvényes értékére kell diszkontálni. A diszkontálás céljára és a bruttó támogatástartalom kiszámításához az odaítélés idején érvényes referenciarátát kell alkalmazni.
A támogatáshoz kapcsolódó iratokat az odaítélést követő 10 évig meg kell őrizni, és a Támogató ilyen irányú felhívása esetén a kedvezményezett köteles azokat bemutatni. A csekély összegű támogatási jogcímen nyújtott támogatásokról az Európai Bizottság kérésére 20 munkanapon belül információt kell szolgáltatni.
D.3. Nem támogatható tevékenységek
Nem támogathatók a D.1. pont szerint támogatható tevékenységek körébe nem eső tevékenységek.
D.4. Felhasználási kötelezettség
A támogatás felhasználásának végső határideje: 2025. szeptember 28.
D.5. Fenntartási kötelezettségekre vonatkozó speciális előírások
Jelen támogatás zárását követően a kedvezményezettet fenntartási kötelezettség nem terheli.
D.6. A támogatás tartalmára vonatkozó speciális előírások
D.6.1. Egyéb speciális rendelkezések
- A támogatás egy zenekar tagjaként vehető igénybe; ugyanazon zenész részére csak egyszer vehető igénybe támogatás.
- A döntést követően a zenészek csak indokolt esetben cserélhetnek vendéglátó üzletet. A bármely okból egy zenekarból kilépő zenészek helyére csak olyan zenészek delegálhatók, akik a jelen pályázati felhívás alapján létrehozott megbízási jogviszonynak nem alanyai.
- A zenekarvezetővel szemben elvárás a minimálisan összeségében 5 év vendéglátóhelyen eltöltött tapasztalat, amelyről a Referencia nyilatkozat (8.sz. melléklet) elnevezésű dokumentumban nyilatkozik.
- A zenekarvezetővel szemben elvárás, hogy garantálja, hogy a program keretében csak olyan zenekari tagokkal zenél, akik a tőlük elvárt minőségű teljesítményt nyújtják. Amennyiben a helyszíni szakmai ellenőrzés során ennek ellenkezője tapasztalható, a zenekarvezető és a zenész is kizárható a programból.
- Nem köthető új megbízási szerződés azzal a zenésszel sem, akinek a projekt megvalósítása során az általa nyújtott szolgáltatás elégtelen színvonala miatt szűnik meg a szerződése.
- Amennyiben a támogatott zenész a 2025. június 14-én megrendezésre kerülő Dankó Pista Emléknapon nem vesz részt, tőle a megítélt támogatás megvonásra kerül.
- A Müpa Budapest 2025 őszén egy fesztivál keretében kiemelt fellépési lehetőséget biztosít mindazon nyertes pályázók számára, akik az előzetes értékelési folyamat során kiválasztásra kerülnek. Az előzetes értékelésekre a támogatási kérelemben megadott információk alapján a Muzsikáló Magyarország 2025 program keretében végzett zenei szolgáltatás helyszínein kerül sor.
- A Támogató előírása szerint a nyertes pályázót adatszolgáltatási kötelezettség terheli.
- A Támogató fenntartja magának a jogot, hogy a vállalt kötelezettségek teljesülését helyszíni ellenőrzés során ellenőrizze.
D.6.2. Új zenekari tag felvétele (tagcsere)
Amennyiben a Programban részt vevő zenész támogatására irányuló jogviszony bármely okból megszűnik, helyére az alábbi feltételek fennállása esetén delegálható új zenész (zenekari tag vagy zenekarvezető):
- a programból kilépő zenekari tag írásos nyilatkozatot nyújt be a távozás okáról, vagy a zenekarvezető és a vendéglátó üzlet vezetője együttesen nyilatkozik a kilépés okáról;
- az új tag rendelkezik a zenekar vezetője, valamint a befogadó vendéglátó üzlet
ajánlásával;
- az új tag megfelel a jelen pályázati kiírásban foglalt - a jelentkezés időpontját is
figyelembe véve objektíven teljesíthető - feltételeknek;
- a bírálóbizottság (szakmai zsűri) jóváhagyja pályázatát, illetve a zenekarhoz való csatlakozását.
Tagcsere esetén a pályázat benyújtására - a G2 pontban foglaltaktól eltérően - 2025. augusztus 31. napjáig van lehetőség. A pályázat benyújtását követően a tagcserével érintett zenész saját felelősségére a támogatott tevékenységet megkezdheti.
E. PÉNZÜGYI, SZAKMAI FELTÉTELEK
E.1. Támogatás formája
Vissza nem térítendő támogatás.
E.2. Előleg mértéke
Jelen pályázati kiírás keretében előleg igénylésére nincs lehetőség.
E.3. Támogatás formája és mértéke
Cigányzenei előadói szolgáltatás a Dankó Pista Emléknapon:
A zenekari tagok megbízási díjának összege az Emléknapra bruttó 42 000 Ft, a
zenekarvezetők megbízási díjának összege bruttó 56 000 Ft.
Vendéglátó üzletben nyújtott cigányzenei előadói szolgáltatás esetén:
A zenekari tagok megbízási díjának összege alkalmanként bruttó 21 000 Ft, a
zenekarvezetők megbízási díjának összege alkalmanként bruttó 28 000 Ft.
E.4. A támogatás utalásának feltétele, módja és üteme
A muzsikusok megbízási díjának kifizetése - teljesítést követően - banki átutalással történik a megbízási szerződésben rögzített feltételek szerint.
A kifizetés alapja:
(1) Dankó Pista Emléknapon való igazolt részvétel.
(2) A napi teljesítések rögzítése a Muzsikáló Magyarország 2025 online felületén történik. A napi teljesítés rögzítése folyamatosan, a teljesítést követő, legkésőbb 3 naptári napon belül szükséges. Visszamenőleges rögzítés nem lehetséges, a rögzítés elmaradása esetén az adott nap teljesítése nem kerül elszámolásra, annak díja nem kerül kifizetésre!
A zenekar vezetője a Támogatónak minden hónap leteltét követően, a hónapban megvalósult fellépésekről szóló teljesítési kimutatást (Jelenléti ívet) készít. A kimutatás személyre és napra lebontott, a zenekar vezetőjének és tagjainak, illetve az együttműködési megállapodásban megjelölt vendéglátó üzlet hivatalos képviselőjének aláírásával ellátott. A teljesítési kimutatás a Muzsikáló Magyarország 2025 online felületéről (mm.kisfaludyprogram.hu) tölthető le, amelynek 1 eredeti példányát postai úton, a megbízási szerződésben szereplő ütemezés szerint és címre szükséges megküldeni (amennyiben az elektronikus kitöltés technikai feltételei nem biztosítottak, előzetes bejelentés esetén a jelenléti ív kézzel is kitölthető).
A zenészek megbízási díjának utalása a formai és tartalmi szempontból megfelelő Jelenléti ív megküldését követően történik.
A támogatás kifizetéséhez a pályázónak, azaz a zenekar tagjának igazolhatóan a saját nevére szóló bankszámlával szükséges rendelkeznie!
F. KIVÁLASZTÁSI KRITÉRIUMOK
F.1. Jogosultsági értékelés
A pályázat benyújtására a pályázati adatlap és mellékleteinek kitöltésével van lehetőség.
Az eljárás során az Ávr. 70. § (3) bekezdése alapján legalább egy alkalommal lehetőség van hiánypótlásra. Amennyiben a pályázó az előírt határidőig nem az előírt formában, nem a valóságnak megfelelő tartalommal vagy hiányosan nyújtja be a pályázatot és/vagy annak mellékleteit, a Támogató a pályázat beérkezésétől számított 5 naptári napon belül a pályázat hiányosságainak pótlására szólítja fel a pályázót. A pályázat ismételten hiányosan történő benyújtása a pályázat érvénytelenségét vonhatja maga után.
F.2. Szakmai értékelés
A beérkezett pályázatokat a Támogató által felkért Bírálóbizottság (szakmai zsűri) bírálja el és tesz döntési javaslatot. Amennyiben a pályázatban található információ nem egyértelmű, ellentmondásokat tartalmaz, a Bírálóbizottság 1 alkalommal tisztázó kérdéseket fogalmazhat meg a pályázónak. Amennyiben a pályázó a tisztázó kérdésekre a megadott határidőn belül nem ad választ, a Bírálóbizottság a rendelkezésre álló információk alapján tesz döntési javaslatot.
G. ADMINISZTRATÍV INFORMÁCIÓK
A Támogató a támogatáskezelési eljárás során elsődlegesen elektronikus úton tartja a kapcsolatot a pályázóval.
Jelen felhívás keretében a támogatásra kerülő pályázatokhoz kapcsolódó támogatásigénylési eljárás ügymenete:
1. Az eljárás során első lépésben a pályázatok benyújtása szükséges postai úton vagy személyes regisztrációval a G.3. pontban megadott ügyfélfogadási időszakban.
2. A kötelezően benyújtandó dokumentumok ellenőrzése a Támogató részéről.
3. Amennyiben a benyújtott pályázati anyag hiányos, a Támogató legalább egyszeri alkalommal hiánypótlást ír elő, amelyről személyesen vagy elektronikus úton értesíti a pályázót.
4. Szakmai értékelés.
5. A pályázat benyújtását követően legfeljebb 60 napon belül a támogatási döntésről a
pályázó értesítést kap (elektronikus és postai úton).
6. Amennyiben a támogatási döntésről kiadott dokumentum/okirat átvételének
visszaigazolása a küldés napját követő 7 napon belül nem történik meg, a dokumentumot - az ellenkező bizonyításáig - közöltnek kell tekinteni.
G.2. A támogatási igények benyújtásának helye és határideje
A támogatási igény magyar nyelven, 2025. április 7. napjától 2025. május 15. napjáig nyújtható be postai úton, tértivevényes ajánlott, elsőbbségi küldeményként 1 eredeti példányban, zárt csomagolásban a következő címre:
Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.
1027 Budapest, Kacsa utca 15-23.
A pályázatok benyújtása személyesen kizárólag ügyfélfogadási időszakban lehetséges az alábbi címen:
Muzsikáló Magyarország Ügyfélszolgálat
Residence II. Irodaház
1027 Budapest, Kacsa utca 15-23. Földszint
Postai úton történő benyújtás esetén lehetőség szerint a határidő lejártáig - 2025. május 15. napjáig - a kérelemnek be kell érkeznie a fentiekben megadott címre.
A Támogató a beérkezett pályázatok számától és összetételétől függően módosíthatja a benyújtásra rendelkezésre álló időszakot, amelyről közleményben tájékoztatja a pályázókat.
Támogató fenntartja a jogot, hogy a pályázati felhívásra való támogatási igény benyújtásának lehetőségét a rendelkezésre álló keret, illetve a beérkezett pályázatok alapján felfüggessze.
G.3. További információ
A pályázati felhívással kapcsolatban további információ munkaidőben, keddtől csütörtökig 9-16 óra között, személyesen vagy az alábbi telefonszámokon, e-mailben kérhető:
Muzsikáló Magyarország Ügyfélszolgálat
E-mail: muzsikalomagyarorszag2025@kisfaludy2030.hu
Telefon: +36 30/160-0034, +36 30/160-0041
A személyes ügyfélfogadás kizárólag a benyújtási időszakban,
2025. április 7. - május 15. között érhető el.
G.4. Kifogáskezelés
A támogatásigénylési eljárás során a pályázó kifogást nyújthat be, különösen ha
- a támogatás igénylési eljárásra,
- a támogatási döntés meghozatalára
vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a támogatás igénylési kiírásba vagy a támogatási szerződésbe ütközik.
Kifogás benyújtására a kifogásolt intézkedéshez vagy mulasztáshoz kapcsolódóan megállapított határidőn belül, ennek hiányában az arról való tudomásszerzéstől számított tíz napon belül, de legkésőbb annak bekövetkezésétől számított harminc napon belül írásban van lehetőség. A kifogás benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása miatt igazolási kérelem benyújtásának helye nincs. A kifogást a Támogatónak kell címezni. Egy döntéssel, intézkedéssel összefüggésben kifogás egyazon pályázó részéről csak egy alkalommal nyújtható be.
Amennyiben a Támogató a kifogásban foglaltaknak nem ad helyt, illetve az érdemi vizsgálat nélkül elutasítás nem indokolt, a kifogást további intézkedés megtétele céljából, az abban foglaltakra vonatkozó álláspontjának kifejtése mellett, megküldi a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékes szervezeti egysége részére. Az illetékes szervezeti egység a kifogást annak kézhezvételétől számított harminc napon belül érdemben elbírálja.
G.5. Vonatkozó jogszabályok listája
- 2011. évi CXCV. törvény az államháztartásról
- 2017. évi CL. törvény az adózás rendjéről
- 2007. évi CXXVII. törvény általános forgalmi adóról
- 2000. évi C. törvény a számvitelről
- 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
- 2016. évi CLVI. törvény a turisztikai térségek fejlesztésének állami feladatairól
- A kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet
- 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról
- A Bizottság (EU) 2023/2831 Rendelete az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról
- 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami
támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről