Pállya Celesztin 160

Határidő
Érvényes
Pályázhat
Korhatártól függetlenül bárki

Pállya Celesztin 160

NEMZETKÖZI MAIL ART
pályázat
MAIL ART- nak tekintjük a postán, levélként feladott két- vagy háromdimenziós műalkotásokat, aminek költsége a feladót terheli. A kiállításra olyan küldeményeket várunk, amelyek kifejezetten erre az alkalomra készültek és Pállya Celesztin pöttyös portréira reflektálnak, a témához kapcsolódnak. Formai, technikai követelmény nincs. A résztvevőket arra ösztönözzük, hogy a lehető legtöbb postai kiegészítőt és szolgáltatást (különleges bélyegző, elsőbbségi és regisztrált címke), mint organikus dekoratív kiegészítőt építsenek be a levelezőművészeti beadványaikba, mivel a mű a borítékkal, csomagolással együtt lesz kiállítva.
Korhatártól függetlenül várjuk a küldeményeket. Amennyiben művészeti felsőoktatásban veszel részt, vagy professzionális képző-, iparművész vagy, külön kiállításon mutatjuk be a küldeményedet. Ez esetben kérünk, hogy mellékelj egy önéletrajzot a borítékba, ami tartalmazza az elérhetőségeket, iskolai végzettségeket, kiállítások és díjak listáját!
A beérkezett művekből a Kirakat Műhelygaléria kiállítást rendez és díjakat oszt, a műtárgyak helyi gyűjtemény részét képezik majd és digitalizálva közzétesszük oldalunkon.
Beküldési határidő: 2024. november 11.
Cím: Kirakat Műhelygaléria (Szabó Henrietta), 2626 Nagymaros, Dézsma utca 4.
E-mail: kirakatmuhelygaleria@gmail.com
PÁLLYA CELESZTIN (Genova, Olaszország, 1864. március 9. - Nagymaros, 1948. január 15.I Festő.
Eleinte fametszeteket készített és kőfaragással foglalkozott. 1884-ben a Bécsi Képzőművészeti Akadémián tanult, később Münchenben, majd Budapesten, Benczúr Gyula mesteriskolájában folytatta tanulmányait 1889-től 1894-ig. 17 éves korában Bécsben már szerepelt kiállításon. Munkái főként vásári jelenetek, állatok, csendéletek és portrék. Feszty Árpád A magyarok bejövetele című körképén ő festette meg a lovakat. Gyűjteményes kiállításai voltak 1906 -ban és 1911 -ben a Könyves Kálmán Szalonban, 1908-ban és 1919-ben a Nemzeti Szalonban, 1922-ben az Ernst Múzeumban, 1931 -ben a Műcsarnokban és 1932- ben a debreceni Déri Múzeumban. Több magyar és külföldi díjat is elnyert. A festészeten kívül foglalkozott még zenével, hegedűkészítéssel és különböző mechanikai problémákkal. 1939-ben Újpest díszpolgára lett. Nagymaroson, a festőről elnevezett utcában emléktábla van kihelyezve és Lukács István szobrászművész félalakos szobra állít emléket a helyben elhunyt művésznek.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem