Pályázati felhívás határon túli magyar színházak és táncegyüttesek részére, kiemelt művészeti célok megvalósítása
- Határidő
- Érvényes
- Kategória
- KözművelődésMűvészet
Pályázati felhívás határon túli magyar színházak és táncegyüttesek részére, kiemelt
művészeti célok megvalósítására
I. PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA
A pályázat kiírója (támogató):
Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM)
A pályázat lebonyolítója:
Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK)
A pályázat benyújtásának feltétele: az NKTK Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerében (továbbiakban: EPER) történő sikeres regisztráció
(https://eper.emet.hu/paly/palybelep.aspx)
A regisztrációs nyilatkozatot az alábbi címre szükséges postai úton megküldeni:
Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő
Pályázati Igazgatóság
Fejezeti Kulturális Programiroda 1389 Budapest, Pf. 128.
A pályázat célja:
A kultúráért felelős miniszter az általa felügyelt költségvetési fejezetből az előadó-művészeti szervezetek támogatásának részletes szabályairól szóló 428/2016. (XII. 15.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdés f) pontja alapján pályázatot ír ki kiemelt művészeti célok megvalósítása érdekében határon túli, Kárpát-medencei magyar színházak és táncegyüttesek számára.
A pályázat keretösszege, pénzügyi forrása:
A pályázat keretösszege 50 000 000 forint, azaz Ötvenmillió forint, amely a Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény 1. sz. melléklete XX. KIM fejezet 20. fejezeti kezelésű 13. Művészeti tevékenységek alcímű 1. Művészeti tevékenységek és egyéb feladatok támogatása elnevezésű fejezeti kezelésű előirányzat 2. Előadó-művészeti tevékenység támogatása részfeladaton rendelkezésre áll.
Az egyes altémákra fordítható keretösszegek meghatározása jelen kiírás „Az egyes altémákhoz tartozó részletes kritériumok és információk, az altémák keretösszegei” fejezetében található.
A beérkezett pályázatok függvényében az egyes altémákra meghatározott keretösszegek módosíthatók. Egy pályázati cél csak egy pályázati altémából nyerhet támogatást.
A támogatás formája:
Vissza nem térítendő támogatás.
A támogatás intenzitása:
Maximum 100 %.
A pályázók köre:
A Kárpát-medence területén, határon túli székhellyel rendelkező és határon túli működési területű professzionális magyar színházak és táncegyüttesek, amelyeknek létesítő okiratuk szerinti főtevékenysége előadó-művészeti tevékenység.
Lebonyolító szervezet közreműködése a támogató egyetértésével lehetséges.
Nem nyújthat be pályázatot:
- természetes személy,
- magyarországi székhellyel rendelkező szervezet,
- az a pályázó, amelynek a szakmai programja a 2023. évi kiemelt művészeti célú KIM által a határon túli színházak és táncegyüttesek részére meghirdetett pályázaton támogatást nyert.
Nem folyósítható támogatás:
Annak a nyertes pályázónak, amely az NKTK (vagy jogelődje) által kezelt vagy bonyolított KIM (vagy jogelődjei) által nyújtott, vagy az NKA és/vagy NKTK által nyújtott, lejárt határidejű támogatásra vonatkozó támogatási szerződésével, vagy támogatói okirattal kapcsolatban nem rendelkezik a pályázat lezárásáról szóló értesítőlevéllel, vagy esetleges visszafizetési kötelezettségét nem teljesítette, vagy az elszámolást az arra illetékes szerv egyéb tartalmi, formai problémák, hiányosságok miatt nem fogadta el.
A megvalósítás időszaka:
2024. szeptember 1. - 2025. augusztus 31.
A felhasználás (a megvalósult tevékenységéhez kapcsolódó, a támogatás terhére elszámolható költségek teljesítésének) időszaka:
2024. szeptember 1. - 2025. szeptember 30.
A támogatás felhasználásáról szóló szakmai és pénzügyi beszámoló beérkezésének határideje 2025. szeptember 30.
A pályázat benyújtásának határideje:
2024.09.16.
Saját forrás:
A támogatás igényléséhez saját forrás igazolása nem szükséges.
Igényelhető jogcímek:
Jelen kiírás „Az egyes altémákhoz tartozó részletes kritériumok és információk, az altéinak keretösszegei” című fejezetében található.
A csatolandó dokumentumokhoz feltöltendő mellékletek:
1. Az adott altémában meghatározott szakmai anyag(ok);
2. Szakmai beszámoló az előző évi tevékenységről (legfeljebb 3 oldal terjedelemben);
3. 30 napnál nem régebbi, a pályázó székhelye szerinti állam jogszabályai által
meghatározott, az aláírási címpéldánnyal egyenértékű dokumentum, hiteles magyar nyelvű fordítással;
4. 30 napnál nem régebbi, a pályázó székhelye szerinti állam jogszabályai által
meghatározott, a cégkivonattal egyenértékű dokumentum, hiteles magyar nyelvű fordítással;
5. 30 napnál nem régebbi pénzintézeti igazolás a számlavezetésről vagy
bankszámlakivonat, hiteles magyar nyelvű fordítással;
6. Egyéb dokumentum (olyan dokumentum, amit a pályázathoz egyéb mellékletként kíván feltölteni).
Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap ”Csatolandó dokumentumok” menüjébe szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot, amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni.
A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a dokumentumok visszaolvashatók-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.
Amennyiben a szervezet 2022. január 1-jét követően az NKTK-hoz nyújtott be érvényes jogi dokumentációt és nem történt változás az adatokban, úgy csak egy nyilatkozat benyújtására kötelezett, melyben meg kell jelölni azt a pályázati azonosító számot/regisztrációs számot, melyhez postai úton az eredeti jogi dokumentációt megküldte. A nyilatkozatot a „Csatolandó dokumentumok - Egyéb melléklet” menüpontba cégszerű aláírással ellátva (aláírás, bélyegző lenyomat) szükséges feltölteni!
Felhívjuk figyelmét, hogy az új illetve a 2022. január 1-jét megelőzően beküldött jogi dokumentumokkal rendelkező pályázóinknak 30 napnál nem régebbi, a pályázó székhelye szerinti állam jogszabályai által meghatározott, az Aláírási címpéldánnyal egyenértékű dokumentum, és 30 napnál nem régebbi, a,pályázó székhelye szerinti állam jogszabályai által meghatározott, a Cégkivonattal egyenértékű dokumentum eredeti példányait kötelező megküldeni postai úton is az alábbi címre: Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő Fejezeti Kulturális Programiroda 1389 Budapest, Pf. 128.
A pályázat elbírálásának határideje:
A kultúráért felelős miniszter a pályázatok benyújtási határidejét követően, legkésőbb 65 napon belül hozza meg döntését.
11. A PÁLYÁZATOK ELBÍRÁSÁRA VONATKOZÓ ELJÁRÁS
A pályázat formai és tartalmi elbírálásának módja:
A. Formai elbírálás
a) A pályázat befogadása
A pályázat befogadásáról az NKTK legfeljebb a pályázat benyújtását követő hetedik napig befogadó nyilatkozatot bocsát a pályázó rendelkezésére vagy érdemi vizsgálat nélkül elutasítja a pályázatot. A pályázat befogadása során az NKTK vizsgálja, hogy a pályázó a pályázói körbe tartozik-e.
b) A hiánypótlás
Ha a befogadott pályázatot a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az NKTK - a hibák, hiányosságok megjelölése mellett - egyetlen alkalommal - felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására- a megadott határidőig - van lehetőség. A hiánypótlásról a pályázó az EPER online felületén hivatalos felszólító levelet kap. A felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.
A hiánypótlásról szóló felszólító levél kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.
A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.
Az NKTK az általa be nem fogadott pályázatokat, illetve a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat tájékoztatással küldi meg az érintett szakmai kuratóriumnak.
B. Tartalmi elbírálás
A beérkezett pályázatokról szóló döntés megalapozásához a kultúráért felelős miniszter nevében eljárva a kultúráért felelős államtitkár - az érintett előadó-művészeti bizottságok javaslatának figyelembevételével - szakmai kuratóriumot kér fel. A beérkezett pályázatokat háromtagú szakmai kuratórium bírálja el.
A döntésre a szakmai kuratórium előterjesztése alapján az érintett előadó-művészeti bizottságok tesznek javaslatot. A döntést a kultúráért felelős miniszter hozza meg.
A szakmai kuratórium a pályázatokat a kuratórium munkájára vonatkozó „Működési szabályzat” szerint és saját szakmai tapasztalata, szakmai tanácsadók beszámolói, személyes konzultációk, videó-dokumentációk és az adatlapon szereplő információk alapján bírálja el.
A szakmai kuratórium a formailag érvénytelennek minősített pályázatot nem értékeli. A szakmai kuratórium a bírálat során vizsgálja a költségvetésben igényelt jogcímek szakmai megalapozottságát is. A szakmai kuratórium a döntési előterjesztést indokolással látja el.
A pályázat bírálata során a szakmai kuratórium az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
Prioritást élvező szempont:
1. a magyar kultúra értékeinek magas színvonalú, affirmatív bemutatása és nemzeti önazonosság-tudatunk erősítése, valamint az európai keresztény kultúrához való tartozásunk szakmailag igényes, korszerű színházi eszközökkel történő pozitív megjelenése, továbbá
2. a program szakmai minősége és értéke,
3. a szakmai program megvalósíthatósága,
4. a szakmai program és igényelt összeg realitása, összhangja,
5. a program várható hatása,
6. a költségvetés realitása.
Közzététel:
A döntést követően az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII.31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr). 71.§ (2) bek. értelmében a www.nktk.hu oldalon közzétételre kerül:
1. a nyertes pályázó neve, székhelye;
2. a támogatás célja;
3. a megítélt támogatási összege.
Értesítés:
A pályázót a döntés meghozatalát követő 15 naptári napon belül az NKTK tájékoztatja az eredményről.
Kifogás és jogorvoslat:
Pályázati úton biztosított költségvetési támogatás esetén a költségvetési támogatás államháztartáson kívüli igénylője vagy a kedvezményezett az NKTK-hoz kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatói okirat kibocsátására, a költségvetési támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a pályázati kiírásba vagy a támogatási szerződésbe ütközik.
Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amellyel szemben jogorvoslatnak van helye, vagy amely a támogatás igénylőjére, illetve a kedvezményezettre vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg. A kifogás benyújtására a kifogásolt intézkedéshez vagy mulasztáshoz kapcsolódóan megállapított határidőn belül, ennek hiányában az arról való tudomásszerzéstől számított tíz napon belül, de legkésőbb az annak bekövetkezésétől számított harminc napon belül, írásban van lehetőség.
Az NKTK megvizsgálja, hogy a kifogás tartalmazza-e az Ávr. 102/D. § (4) bekezdésében meghatározott adatokat. Az NKTK saját hatáskörben dönt az Ávr. 102/D. § (5) bekezdés szerint a kifogás érdemi vizsgálat nélküli elutasításáról. Az NKTK- ha a kifogásban foglaltakkal egyetért - megteszi a kifogásban sérelmezett helyzet megszüntetéséhez szükséges intézkedéseket, vagy továbbítja a kifogást a fejezetet irányító szervnek .
A kifogásra vonatkozó további részletes szabályokat az Ávr. 102/D. § tartalmazza.
Támogatói okirat kiállítása:
A támogatói okirat kiállításának feltétele, hogy a nyertes pályázó az okirat kiadásához előírt jogszabályi feltételeknek megfeleljen. A pályázati adatlap tartalmazza azokat a nyilatkozatokat, amelyeket az Ávr. 75. §-a a támogatói okirat kiadásához kötelezően előír. Az Ávr. 81. §-a részletesen tartalmazza azokat a feltételeket, amelyek fennállása esetén nem állítható ki támogatói okirat.
A támogatás folyósítása:
A támogatás folyósítására támogatási előleg címén vagy az elszámolás elfogadását követően, legkésőbb 2024. december 31-ig kerül sor. A támogatás folyósítására a támogatói okirat kibocsátását követően annak kedvezményezett általi elfogadása után a támogatói okiratban meghatározott időpontban és feltételek szerint kerül sor.
Az okirat kiállításának időpontjában
a) folyamatban lévő vagy megvalósítás előtt álló programok esetén a támogatás támogatási előlegként folyósítandó;
b) már megvalósult programok esetén a támogatás a benyújtott szakmai beszámoló esetében a kuratórium, illetve a pénzügyi elszámolás esetében az NKTK általi elfogadását követően utófinanszírozással folyósítandó.
A támogatás elszámolása és ellenőrzése:
A kedvezményezett az elnyert támogatást csak a támogatói okiratban rögzített célra fordíthatja, és köteles a támogatás felhasználásáról az okirat és a gazdálkodására vonatkozó előírások szerint számot adni.
A szakmai beszámolóban altémán belüli kategóriánként kell részletesen ismertetni a támogatás felhasználásának, valamint a támogatott tevékenység megvalósításának szakmai vonatkozásait és tapasztalatait, ki kell térni a megvalósulás körülményeire, valamint elemezni kell a megvalósítás szakmai eredményességét és hozadékát, konkrét eredményeit (eredménytelenség esetén annak okait).
Produkció létrehozása esetén a szakmai beszámolóhoz mellékelni kell a létrehozott produkcióról, vagy annak részleteiről készült videó felvétel linkjét, továbbá a produkcióról megjelent sajtóanyagokat (vagy a sajtóanyagok linkjét tartalmazó felsorolást).
Be kell számolni a lejátszott előadások számáról, előadásonkénti nézőszámáról, az előadások helyszíneiről, a részletes szereposztásról.
Feltöltendő a produkcióban részt vett, színpadra lépő művészek névsorát továbbá a produkció előadásában részt vevő további munkatársak névsorát (a produkcióban ellátott feladat konkrét megnevezésével) tartalmazó táblázat.
Az 1. B kategória (technikai fejlesztés támogatása) tekintetében feltöltendő az aktivált (beépített, használatba vett) eszközről készült fotódokumentáció.
A pénzügyi elszámolásnak tartalmazni kell a támogatói okiratban rögzített költségvetés alapján:
1. A kedvezményezett nevére szóló, eredeti záradékolt bizonylatok hitelesített másolatait
2. A 200.000 Ft értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát. Írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a kedvezményezett az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az ilyen értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe.
3. A számlázott tiszteletdíjak, szellemi tevékenységek szerződéseit 200.000 Ft feletti összegnél. Személyi jellegű kifizetés esetén összeghatártól függetlenül csatolni szükséges a kapcsolódó megbízási szerződést.
4. Nagyértékű eszközbeszerzés esetén (jelen felhívás 1. B kategóriában (technikai fejlesztés támogatása) igényelt eszközbeszerzés esetén!) az aktiválásról/üzembe helyezésről - pályázó tulajdonba vételéről - szóló dokumentumot.
5. A költségvetési támogatás terhére elszámolható költségeket és a költségvetési támogatás összegét forintban kell megállapítani, tekintet nélkül arra, hogy a költség forintban vagy más pénznemben keletkezett, vagy a költségvetési támogatás folyósítását a kedvezményezett vagy a szállító mely pénznemben kéri. A forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítés időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett árfolyamon kell forintra átszámítani, a Magyar Nemzeti Bank által nem jegyzett pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetén az Európai Központi Bank által közzétett középárfolyamon kell euróra átváltani.
Az elszámolással kapcsolatos további tájékoztatást az elszámolási útmutató tartalmazza.
Nem számolhatók el:
a) a pályázati céllal össze nem függő kiadások,
b) a pályázati cél megvalósításához ténylegesen szükséges kiadásokon kívüli kiadások,
c) más pályázati forrásból finanszírozott kiadások,
d) a nem előadó-művészeti tevékenységek kiadásai,
e) ingatlanon végzett felújítás, beruházás költségei, ingatlanon elszámolt értékcsökkenés, f) visszaigényelhető vagy nem a kedvezményezettet terhelő adók,
g) társasági adó, helyi adó (ilyen például az idegenforgalmi adó szállásköltség esetében), vámköltség, illeték,
h) bírság, kötbér, perköltség, hatósági díjak,
i) banki kezelési költségek, banki műveletek költsége, kamattartozás kiegyenlítése, hitel, egyéb pénzügyi műveletek költségei,
j) árfolyamveszteségek, árfolyamkockázat-biztosítással kapcsolatban felmerült költségek, k) társasági részesedések (üzletrész, részvény) vásárlásával összefüggő költségek, l) föld-, telek-, ingatlanvásárlás költségei,
m) természetbeni hozzájárulások (ideértve a reprezentáció költségeit is) n) utazásszervezés és rendezvényszervezés költsége.
Vendégjáték esetén kizárólag az előadott produkció színpadra állításában közvetlenül közreműködő szakemberek díja számolható el.
A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást nyújt:
- szakmai kérdésekben a KIM Művészeti Főosztálya: muveszeti@kim.gov.hu
- a pályázati adatlap kitöltésével kapcsolatban az NKTK-nél: Etényi Ilona a + 06-1-550- 2884-es telefonszámon vagy az ilona.etenyi@nktk.hu e-mail címen. valamint Papp Gergely a + 36-70 396 3367-es telefonszámon vagy a gergely.papp @nktk.gov.hu e-mail címen.
Felhívjuk továbbá pályázóink figyelmét, hogy az Ávr. több helyen érinti a pályáztatás eljárási rendjét, valamint a támogatási szerződésre vonatkozó szabályok a támogatói okirat kiállítására is alkalmazandók, így többek között:
- az Ávr. 69. § (1) bekezdés alapján a benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell - a működési célú költségvetési támogatások kivételével - a költségvetési támogatásból megvalósítani tervezett tevékenységek, feladatok, beszerzések ismertetését, azok tervezett hatásait, összefüggéseit a pályázati kiírásban megjelölt pályázati céllal, valamint az ezekhez kapcsolódó részletes költségtervet, szükség szerint költséghaszon elemzést, megvalósíthatósági tanulmányt.
- az Ávr. 70. § (1) bekezdés alapján a pályázat befogadásáról a támogató legfeljebb a pályázat beérkezését követő hetedik napig befogadó nyilatkozatot bocsát a pályázó rendelkezésére vagy érdemi vizsgálat nélkül elutasítja a pályázatot. Az érdemi vizsgálat nélküli elutasításra vonatkozó tájékoztatásnak tartalmaznia kell az elutasítás okát és a kifogás benyújtásának lehetőségét és módját.
- az Ávr. 70. § (3) bekezdés alapján, ha a pályázó a befogadott pályázatot hibásan, hiányosan nyújtotta be, a pályázati kiírás lehetőséget nyújt a hiánypótlásra; ha a hibák, hiányosságok olyan jellegűek, hogy azok a hiánypótlás során pótolhatók, a támogató megfelelő határidő kitűzésével felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására egy alkalommal van lehetőség. Ha a pályázó a hiánypótlást is hibásan, hiányosan teljesíti, a hiányosságokat nem pótolja a felszólításban meghatározott határidőn belül, vagy a pályázati kiírás nem ad lehetőséget hiánypótlásra, a hibás, hiányos pályázat további vizsgálat nélkül az (1) bekezdésében meghatározott módon elutasítható.
- az Ávr 88. § (3) bekezdése szerint fel kell függeszteni a költségvetési támogatás
folyósítását, ha a támogatási szerződés megkötését követően a kedvezményezett olyan nyilatkozatot tesz, vagy a támogatás folyósítója olyan körülményről szerez tudomást, amely a költségvetési támogatás visszavonását, a támogatási szerződés felmondását vagy az attól történő elállást teheti szükségessé. A felfüggesztésről és annak okáról a kedvezményezettet haladéktalanul tájékoztatni kell.
- az Ávr 92. § (1) bekezdése szerint a kedvezményezett a támogatott tevékenységről és a támogatott tevékenység megvalósításával kapcsolatban felmerült valamennyi költségről a támogatási szerződésben rögzített határidőig készíti el a beszámolóját. A támogatási szerződés az egyes finanszírozási időszakok lezárásaként részbeszámoló benyújtását írhatja elő.
- az Ávr 94. § (2) bekezdése szerint a részbeszámoló, beszámoló határidejének elmulasztása vagy nem megfelelő teljesítése esetén az NKTK írásban, határidő tűzésével felszólítja a kedvezményezettet a kötelezettsége teljesítésére vagy a hiányok pótlására. Hiánypótlásra, ha jogszabály, pályázati kiírás vagy támogatási szerződés eltérően nem rendelkezik, legfeljebb kettő alkalommal van lehetőség.
- az Ávr 95. § (1) bekezdése szerint a támogatási szerződés (támogatói okirat) Áht. 53/A. § (5) bekezdésében foglaltak szerinti módosítása legfeljebb egy alkalommal abban az esetben lehetséges, ha a támogatás nyújtásának feltétele nem jogszabályon alapul és a támogatási döntés meghozatala során a döntéshozónak mérlegelési joga van.
- az Ávr 97. § (4) bekezdés alapján, ha a támogatott tevékenység összköltsége csökken a tervezetthez képest, a költségvetési támogatás összegét az összköltség csökkenésének arányában csökkenteni kell, több forrás esetén az eredeti arányoknak megfelelően. A támogatott tevékenység összköltségét a költségtervben meghatározott egyes költségnemek arányában kell csökkenteni.
Az egyes altémákhoz tartozó részletes kritériumok és információk,
az altéinak keretösszegei
A pályázat altémái
1. Határon túli professzionális magyar színházak támogatása
2. Határon túli professzionális magyar táncegyüttesek támogatása
1. altéma: Határon túli professzionális magyar színházak támogatása
Az 1. altémára fordítható keretösszeg: 40. 000. 000 Forint.
Altémán belüli kategóriák (pályázati cél meghatározását és részletes információkat lásd alább):
1/A kategória: önálló produkció létrehozása
1/B kategória: technikai fejlesztés támogatása
Az 1/A kategória részletes információi:
Pályázati cél: határon túli magyar nyelvű színház önálló produkciójának létrehozása.
Elnyerhető támogatás összege pályázatonként:
maximum 4. 000. 000.-Forint.
Igényelhető költségjogcímek 1/A kategória:
Kizárólag az alkotók, közreműködők, előadó-művészek
1. tiszteletdíjára, napidíjára
2. szállásköltségére
3. útiköltségére, továbbá
4. szállításra
5. jogdíjra
6. a produkcióban látható díszletköltségre
7. a produkcióban látható jelmezköltségre.
A pályázathoz kötelezően benyújtandó szakmai anyagok:
1/A kategória esetében
1. a produkció szerzőjét, címét, a megtartandó előadás (ok) tervezett időpontját és számát, a részletes szereposztást az alkotók - rendező, tervezők, koreográfus, zeneszerző stb. - névsorával, a premier (tervezett) időpontját és helyszínét, a pályázat benyújtásáig lejátszott előadások számát, továbbá a szinopszist és a létrehozásra vonatkozó, megvalósítandó célokat és szakmai koncepciót tartalmazó tájékoztató;
2. alkotók - rendező, tervező (k), koreográfus, zeneszerző - szándéknyilatkozata a szakmai munkában való részvételi szándékról;
Az 1/B kategória részletes információi:
Pályázati cél: technikai fejlesztések támogatása
Elnyerhető támogatás összege pályázatonként:
maximum 2. 000. 000 Forint.
A pályázathoz kötelezően benyújtandó szakmai anyagok:
1/B kategória esetében
A beszerzendő technikai eszközök szükségességének indoklása maximum két oldal terjedelemben, továbbá pontos leírás (gyártmány, típus, darabszám, egységár).
Igényelhető költségjogcímek 1/B kategória:
A színház szakmai működéséhez, minőségének fenntartásához és fejlesztéséhez szükséges technikai, szcenikai eszközök, például fény- és hangtechnikai eszközök, függönyök, szőnyegek beszerzésére.
A támogatás számítógép, laptop, tablet, telefon és kapcsolódó eszközök, alkatrészek költségeire, továbbá eszköz-karbantartásra, javításra, felújítására nem fordítható!
A támogatás segítségével beszerzett eszközök a beszerzéstől számított öt évig nem idegeníthetők el és csak a pályázó szervezet saját és koprodukcióban megvalósuló előadásaihoz használhatóak fel.
2. altéma: Határon túli professzionális magyar táncegyüttesek támogatása
A 2. altémára fordítható keretösszeg: 10. 000. 000.-Forint.
Altémán belüli kategóriák (pályázati cél meghatározását és részletes információkat lásd alább):
2/A kategória: szakmai együttműködések támogatása
2/B kategória: határon túli magyar professzionális néptáncegyüttesek találkozójának támogatása
2/A kategória részletes információ:
Pályázati cél: szakmai együttműködés támogatása határon túli és határon túli vagy hazai és határon túli magyar táncművészeti/előadó-művészeti szervezetek között az alábbiak szerint: határon túli produkció vendégjátékának megvalósítása, koprodukció létrehozása, koprodukció továbbjátszása;
Elnyerhető támogatás összege pályázatonként:
maximum 2. 000. 000.-Forint.
Igényelhető költségjogcímek:
Kizárólag az alkotók, közreműködők, előadó-művészek
1. tiszteletdíjára, napidíjára,
2. szállásköltségére,
3. útiköltségére, továbbá
4. szállításra,
5. jogdíjra,
6. a produkcióban látható díszletköltségre,
7. a produkcióban látható jelmezköltségre.
A pályázathoz kötelezően benyújtandó szakmai anyagok a 2/A kategória esetében:
1. a produkció szerzőjét, címét, a Magyarországon tartandó előadás (ok) tervezett időpontját és számát, a részletes szereposztást az alkotók - rendező, tervezők, koreográfus stb. - névsorával, a premier (tervezett) időpontját és helyszínét, a pályázat benyújtásáig lejátszott előadások számát és a szinopszist tartalmazó leírás;
2. alkotók - rendező, tervezők, koreográfus, zeneszerző - szándéknyilatkozata;
3. tájékoztató a vendégjáték által elért közönségről és a további együttműködések lehetőségeiről;
4. az utazók névsorának és feladatkörének listája produkciónként;
5. a fogadó fél hivatalos felkérése a produkció címének feltüntetésével.
2/B kategória részletes információ:
Pályázati cél: határon túli magyar professzionális néptáncegyüttesek találkozójának támogatása.
Elnyerhető támogatás összege pályázatonként:
maximum 5. 000. 000. Forint
Igényelhető költségjogcímek:
Előadó művészek, közreműködők
1. tiszteletdíjára, napidíjára,
2. szállásköltségére,
3. útiköltségére,
4. terembérletre,
5. csoportos étkeztetésére max. a támogatás 10%-áig (a támogatás kizárólag főétkezésként elfogyasztott meleg étel és ásványvíz vásárlására fordítható, más alapanyag beszerzésre nem).
A pályázathoz kötelezően benyújtandó szakmai anyagok a 2/B kategória esetében:
1. tájékoztató anyag a találkozó tradícióiról, jellegéről, szakmai sokszínűségéről (hány éve és hány évente kerül megrendezésre, milyen helyszínen);
2. tájékoztató anyag a találkozó tervezett időpontjáról, a program részletes leírásával, a résztvevő táncegyüttesek és fellépők névsorával és a tervezett létszámával;
3. a találkozót szervező táncegyüttes vezetőjének, szervezőjének nyilatkozata a meghívott néptáncegyüttesekkel való együttműködésről, a hivatalos felkérések másolata.
Egy pályázó egy pályázatot nyújthat be.
Egy szakmai program csak egy kategóriában nyerhet támogatást.