Tanoda szolgáltatás befogadására és költségvetési támogatása

Határidő
Érvényes
Pályázhat
Pályázat benyújtására a Tkr. 1. § (2) bekezdés a) pontja szerinti tanoda szolgáltatást működtető fenntartó (a továbbiakban: "Fenntartó" vagy "Pályázó") jogosult

Pályázati felhívás

Tanoda szolgáltatás befogadására és költségvetési támogatására

A Belügyminisztérium (a továbbiakban: "BM") a támogató szolgáltatás és a közösségi ellátások finanszírozásának rendjéről szóló 191/2008. (VII. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: "Tkr.") 4. § (4) bekezdése alapján kapacitásbővítési célú pályázatot hirdet "Tanoda szolgáltatást működtető szolgáltatók 2023. évi befogadására és költségvetési támogatására" (a továbbiakban: "Pályázati felhívás"), összhangban
- Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény;
- az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: "Áht.");
- az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: "Ávr.");
- a Tkr.;
- a fejezeti kezelésű előirányzatok felhasználásának rendjéről szóló 13/2020. (V. 5.) BM rendelet (a továbbiakban: "BM rendelet") és
- a gyermekek esélynövelő szolgáltatásainak szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 40/2018. (XII. 4.) EMMI rendelet (a továbbiakban: "EMMI rendelet") vonatkozó rendelkezéseivel.

A Pályázati felhívást a Tkr. 4. § (1) bekezdése alapján a BM jogosult kiírni, amelyet a Belügyminisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 12/2022. (VI. 28.) BM utasítás (a továbbiakban: "BM SZMSZ") 6. függelék 24. pontja B) 97. alpontjában, valamint a fejezeti és központi kezelésű előirányzatok felhasználásának rendjéről szóló 8/2015. (V. 29.) BM utasítás (a továbbiakban: "BM utasítás") 1. melléklet 8. pontjában foglaltak alapján a BM Gondoskodáspolitikáért Felelős Államtitkára hagy jóvá.
A BM a pályázati eljárás lefolytatásával - összhangban az Áht. 6/B. § (3) bekezdésével és a Tkr. 1. § (5) bekezdésével - a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóságot (a továbbiakban: "Főigazgatóság"), mint kezelő szervet bízza meg.

I. ÁLTALÁNOS RÉSZ
1. A pályázati felhívás célja:
Baranya vármegye közigazgatási területén Tanoda szolgáltatást működtető fenntartók befogadása az ellátórendszerbe, továbbá a befogadott fenntartók működéséhez pénzügyi forrás biztosítása 2023. január 01. és 2023. december 31. közötti időszakban vissza nem térítendő támogatás keretében.

2. A rendelkezésre álló keretösszeg
A benyújtott pályázat (a továbbiakban: "Pályázat") támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 16.750 000 Ft, azaz tizenhatmillió-hétszázötvenezer forint, amelynek forrását a Magyarország 2023. évi központi költségvetéséről szóló 2022. évi XXV. törvény 1. melléklet XIV. Belügyminisztérium fejezet, 20. fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 5. Társadalmi felzárkózást segítő programok alcím 2. Tanoda program jogcímcsoport fejezeti kezelésű előirányzat (ÁHT -T azonosító: 376095) biztosítja.

3. Pályázat benyújtására jogosultak köre
Pályázat benyújtására a Tkr. 1. § (2) bekezdés a) pontja szerinti tanoda szolgáltatást működtető fenntartó (a továbbiakban: "Fenntartó" vagy "Pályázó") jogosult, amely az alábbi két feltételnek együttesen megfelel:
- Baranya vármegye ellátási területén működteti a Tanoda szolgáltatást,
- a Fenntartó által működtetett Tanoda szolgáltatás be van jegyezve a szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatók, intézmények és hálózatok hatósági nyilvántartásába (a továbbiakban: "Sznyr.").A Fenntartó nem jogosult pályázatot benyújtani olyan Tanoda szolgáltatás esetében, amelyre vonatkozóan a Fenntartó 2023.
évre rendelkezik a Tkr. 10. § (1)-(6) bekezdései szerinti érvényes Finanszírozási
szerződéssel a Tanoda működtetésére.

4. A Pályázati felhívás keretében elnyerhető támogatás összege
A Tanoda szolgáltatások működési támogatása alaptámogatásból és feladattámogatásból áll (a továbbiakban együttesen: "Támogatás").
A pályázó feladategységre pályázik. A feladattámogatás feladategysége a Főigazgatóság és a nyertes Pályázó között létrejövő éves Finanszírozási szerződéssel (a továbbiakban: "Finanszírozási szerződés") érintett teljes időszakban - az EMMI rendeletben meghatározottak alapján - a Tanoda szolgáltatást rendszeresen igénybe vevőnek minősülő 1 (egy) fő. A kötelezően teljesítendő feladatmutató éves átlagban 20 (húsz) feladategység.
A Tanoda szolgáltatás finanszírozása a vállalt feladatmutatóval arányos:
- A feladattámogatás összege éves viszonylatban feladategységenként maximum 150.000 Ft/év, azaz százötvenezer forint/év.
- A működési alaptámogatás tanodánként éves (12 havi) viszonylatban: 11.000.000 Ft/év, azaz tizenegymillió forint/év.
- A 2023. évi működési támogatás kiegészül a bérkompenzációval összefüggő költségvetési támogatás összegével, amely 2.000.000 Ft, azaz kettőmillió forint Tanodánként, a minimálbér és garantált bérminimum emelése a nem állami szociális fenntartóknál jelentkező többletkiadások ellentételezésére szolgál.
Amennyiben a Pályázat támogatásban részesül, akkor nem egész éves befogadás esetén a működési alaptámogatás arányosan csökkentett összegben, a befogadott időszak hónapjainak száma alapján kerül megállapításra.
A Támogatás intenzitása: 100%. A Pályázat benyújtásához saját forrás nem szükséges.
A Támogatás formája: vissza nem térítendő költségvetési támogatás.

5. Finanszírozási időszak
Jelen Pályázatot érintően a finanszírozási időszak a 2023. január 01. napjától 2023. december 31. napjáig tartó időszak. A nyertes Pályázóval a Főigazgatóság Finanszírozási szerződést köt, amelynek finanszírozási időszaka a 2023. január 01. napjától, illetve a tanoda szolgáltatás Sznyr-be történő bejegyzésének napjától 2023. december 31. napjáig tart.

6. A Pályázatok benyújtásának módja
A Pályázatot a Fenntartónak kell benyújtania elektronikus úton az Elektronikus Pályázatkezelő és Szerződésmenedzsment Rendszer (a továbbiakban: "PKR") útján az ott rögzítetteknek megfelelően jognyilatkozatokkal és további dokumentumokkal, illetve a Pályázati Útmutatóban (a továbbiakban: "Pályázati útmutató") foglaltaknak megfelelően.

7. A Pályázatok benyújtásához szükséges adatok, dokumentumok
A PKR felület kitöltése mellett az alábbi dokumentumokat szükséges felrögzíteni a Fenntartónak:
- Összeférhetetlenségi nyilatkozat és érintettségről szóló közzétételi kérelem (cégszerű aláírással ellátva szkennelt formátumban);
- Tulajdoni lap elektronikus másolata, használati vagy bérleti szerződés hitelesített másolata (ami az ingatlan használati jogosultságát alátámasztja);
- Pályázó nyilatkozata az ingatlan tekintetében az EMMI rendelet leírt műszaki paramétereinek meglétéről (alapterület, teakonyha, vizesblokk);
- A tanodában foglalkoztatni kívánt munkavállalók végzettségét igazoló dokumentumok másolata;
- A szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatók, intézmények és hálózatok hatósági nyilvántartásáról és ellenőrzéséről szóló 369/2013. (X. 24) Korm. rendelet alapján az Sznyr-be történő bejegyzésről szóló határozat, vagy annak igazolása, hogy a bejegyzési, illetve módosítási kérelmet a Pályázat véglegesítését megelőzően benyújtották;
- a Pályázónak a Pályázat benyújtásakor hatályos szabályok szerint elkészített szakmai programja;- az előző évről készített szakmai, működési és pénzügyi beszámolót;
- a Pályázó nyilatkozatát, hogy vállalja a statisztikai célú adatszolgáltatást a Központi Statisztikai Hivatal felé;
- a Pályázónak a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény és az Ávr. 75. §-a alapján benyújtandó nyilatkozatait és - a nyilatkozat tartalmától függően - közzétételi kérelmét.

8. A Pályázatok benyújtásának határideje
A Pályázatok beadási határideje 2023. április 13. 23:59:00
Benyújtottnak minősül az a Pályázat, amely a PKR rendszerben (https://pkr.szgyf.gov.hu/pkr/authentication.html) a jelen pontban megadott határidőig véglegesítésre kerül.

9. A pályázatok befogadása, érvényességi vizsgálata és a hiánypótlási folyamat
A Pályázat beérkezésétől számított 7 (hét) napon belül a Főigazgatóság tájékoztatja a Pályázót a Pályázat érdemi elbírálásának megkezdéséről, vagy érdemi vizsgálat nélkül elutasításáról.
Az értesítés tartalmazza a pályázati azonosítót. A Pályázat beérkezéséről küldött visszaigazolás nem minősül a Pályázat befogadásának vagy bírálatának.
Az érvényességi vizsgálat során a Főigazgatóság ellenőrzi, hogy:
a) a Pályázat a benyújtásra meghatározott határidőn belül került benyújtásra,
b) az igényelt támogatás összege nem haladja meg a maximálisan igényelhető mértéket,
c) a Pályázó a Pályázati felhívásban meghatározott lehetséges támogatást igénylői körbe tartozik.
Felhívjuk figyelmét, hogy a befogadási feltételként előírt kritériumok esetében hiánypótlásnak nincs helye. A Főigazgatóság csak a befogadott Pályázatokat vizsgálja tovább.

Amennyiben a befogadott Pályázatok ellenőrzése során hiányosság kerül megállapításra, a Főigazgatóság a Pályázót 1 (egy) alkalommal a PKR útján hiánypótlásra hívja fel. Az értesítés tartalmazza a hiányosságokat, valamint a hiánypótlás módját. A PKR a felszólítást 5elektronikus formában a pályázati űrlapon megadott Pályázói kapcsolattartó email címre is megküldi. A Pályázó számára az értesítési tárhelyre érkezésétől számított 8 (nyolc) napos határidő áll rendelkezésre a hiánypótlás teljesítésére.
Határidőben benyújtottnak minősül az a hiánypótlás, amely legkésőbb a hiánypótlási felhívás értesítési tárhelyre érkezésétől számított 8 (nyolc) napon belül a PKR rendszerben benyújtásra kerül.

Ezúton felhívjuk a Pályázók figyelmét arra, hogy a sikeres pályázás érdekében elektronikus üzeneteiket folyamatosan kövessék nyomon a pályázati időszakban.

Amennyiben a Pályázó nem vagy nem teljes körűen pótolta a hiányosságokat, illetve nem a hiánypótlási felhívásban megadott határidőn belül tett eleget a hiánypótlási kötelezettségének, úgy további hiánypótlásra nincs lehetőség.
Ebben az esetben a Főigazgatóság megállapítja a Pályázat hiányosságát, annak okát, majd a Pályázatot a megállapításával együtt átadja a pályázati Bíráló Bizottságnak (a továbbiakban: "Bizottság"). A Bizottság a BM számára továbbítja a Pályázatot, a Pályázat elutasításáról a BM dönt a Bizottság javaslatának figyelembevételével.

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem