Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram
- Határidő
- Érvényes
- Kiíró
- Miniszterelnöki Hivatal
- Kategória
- KözigazgatásOktatásÖsztöndíj
- Pályázhat
- Természetes személyek
Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram
Tudnivalók
Kiemelt fontosságúnak tartjuk, hogy a pályakezdő, magasan képzett és idegen nyelveket beszélő tehetséges fiatalként a diplomaszerzés után vonzó lehetőségként tekints a közigazgatásra.
Az MKÖ lehetőséget kínál arra, hogy szakmai karrierutadat a hazai és nemzetközi közigazgatásban szerzett munkatapasztalattal alapozd meg.
A 10 hónapos szakmai gyakorlat során
- belföldön és külföldön egyaránt dolgozhatsz;
- 7 hónapon át belföldön havi nettó 300.000 Ft, majd 3 hónapon keresztül külföldön átlagosan havi nettó 670.000 Ft ösztöndíjat kaphatsz;
- heti rendszerességgel szakmai és közéleti előadásokon, képzéseken, intézménylátogatásokon vehetsz részt;
- a program teljes ideje alatt mentor segíti a fejlődésedet;
- az ösztöndíjprogramot követően kormánytisztviselői kinevezés is várhat Rád!
Miért egyedülálló lehetőség a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram?
- olyan helyekre is eljuthatsz, ahova talán másképp nem lenne esélyed
- külföldön is szerezhetsz szakmai tapasztalatot
- széles körű kapcsolatrendszerre tehetsz szert
- egy szuper közösség tagja lehetsz
Mi az MKÖ?
A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram a Kormány utánpótlásképző', karrierindító programja, amely a Miniszterelnökség gondozásában működik. Az MKÖ a pályakezdő' fiatalok számára hazai és külföldi munkatapasztalatot, versenyképes ösztöndíjat, folyamatos mentori támogatást, valamint heti rendszerességgel szakmai és közéleti elődadásokat, képzéseket, intézménylátogatásokat nyújt.
Kiknek szól az Ösztöndíjprogram?
Az MKÖ Neked szól, ha nem múltál el még 30 éves, van legalább egy diplomád és beszélsz egy idegen nyelvet! Ha érdeklő'dsz a közigazgatási pálya iránt, szívesen dolgoznál egy minisztériumban és szeretnéd hazádat külföldön is képviselni, akkor az MKÖ Neked való!
Milyen végzettség kell ahhoz, hogy ösztöndíjas legyek?
Bármilyen, alapképzésen szerzett diplomával jelentkezhetsz a programba - legyél akár óvodapedagógus, növényorvos, mérnök vagy jogász.
Sőt, akár a mesterdiplomád megszerzése közben is lehetsz nálunk ösztöndíjas. Nem akadály, ha a diplomádat külföldön szerezted, csupán honosíttatnod kell majd.
Mi az MKÖ célja?
Feladatunk, hogy szakmai gyakorlati helyeddel együtt kihozzuk a Benned rejlő lehetőségeket, és elősegítsük a továbbfoglalkoztatásodat, mert a program tíz hónapját követően biztosítjuk számodra a folytatás lehetőségét. Az MKÖ-t teljesítő ösztöndíjasok több mint háromnegyede a programot követően kormánytisztviselői kinevezést kap.
Milyen szakaszai vannak az MKÖ-nek?
Az ösztöndíjprogram belföldi és külföldi programszakaszokból áll. Ennek keretében 7 hónapot egy hazai minisztériumban tölthetsz, majd 3 hónapig Magyarország külképviseleti szerveinél,
nagykövetségeken, főkonzulátusokon és nemzetközi szervezetek melletti állandó képviseleteknél dolgozhatsz.
Mennyi ösztöndíjat fogok kapni?
7 hónapon át belföldön havi 300.000 Ft-ot, majd 3 hónapon keresztül a célország függvényében külföldön átlagosan havi 670.000 Ft ösztöndíjat kaphatsz. Az ösztöndíj adó- és járulékmentes.
Mi a jelentkezés határideje és hol tudok jelentkezni?
2024. szeptember 15-től október 15-ig tudsz jelentkezni az MKÖ 2025-ös évfolyamába a honlapunkon keresztül: az önéletrajzod és motivációs leveled, valamint a diplomád és nyelvvizsgád igazolásául szolgáló dokumentáció feltöltésével!
Milyen feltételeknek kell megfelelnem?
- a jelentkezéskor be nem töltött 30. életév;
- magyar állampolgárnak kell lenned állampolgárság nem kizáró ok;
- rendelkezned kell egy BA/BSc vagy MA/MSc, illetve hagyományos 5 éves egyetemi vagy 3-4 éves főiskolai képzésben szerzett diplomával - ez lehet külföldön szerzett diploma is, amit itthon honosíttatnod kell;
- legyen angol, német vagy francia középfokú, komplex nyelvvizsgád.
- Pályázati anyagodhoz kérjük, a motivációs leveled is csatold!
Hogy zajlik a kiválasztás?
A kiválasztás kétfordulós: a formai ellenőrzésen megfelelt jelentkezők először egy írásbeli tesztet töltenek ki, amely általános közéleti műveltségüket, digitális, szövegértési és logikai készségüket méri. A legtöbb pontszámot elérő pályázó közül 120 fő jut tovább a szóbeli szakaszra, ahol egy motivációs beszélgetéssel egybekötött interjú következik.
Ezt követően a Felvételi Bizottság dönt a következő évfolyam összetételéről, emellett pedig létrehoz egy várólistát, amelyre azok a jelentkezők kerülnek, akik jelentkezését nem utasították el.
Ha esetleg várólistára kerülsz, akkor se keseredj el - az elmúlt évek tapasztalatai alapján az is lehet még ösztöndíjas, aki várólistán szerepelt.
Mi a kiválasztási eljárás várható menetrendje? Mikor kapok eredményt?
Az írásbeli fordulóra közvetlenül a pályázati időszak után, október második felében kerül sor, amelyről e-mailben tájékoztatunk. A továbbjutott pályázók számára következik a szóbeli interjúztatás, amely október végétől november végéig tart. Az eredményhirdetésre 2024 decemberében kerül sor.
A pályázókkal elektronikus úton tartjuk a kapcsolatot a felvételi eljárás kezdetétől egészen a végéig. A várólistára kerülő jelentkezők és az elutasított pályázók is kapnak értesítést a felvételi eredményéről.
Mikor fog kezdődni és meddig tart az Ösztöndíjprogram?
2025. február 1-jén kezdődik majd a belföldi szakasszal, ami augusztus végéig tart. A külföldi szakasz pedig 2025. szeptember elején indul, ekkortól utazhatsz ki külföldre, ahol egészen november végéig maradhatsz.
https://mkoprogram.hu/