Pályázatok keresése

Összetett kereső

Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása / KAP-RD01a-RD01c-2-25

A felhívás a beavatkozásokban megfogalmazott alábbi célok megvalósulását kívánja elősegíteni: - A klímaváltozásnak a terméseredményekre és minőségre kiható fokozódó globális hatásai, a világpiaci áringadozás, és az energiafüggőség ellenére, illetve a negatív hatások ellensúlyozása céljából biztosítani szükséges a megfelelő színvonalú termelési rendszerek, illetve tárolási technológiák alkalmazásának elősegítését. - A felhívás támogatást nyújt a megtermelt szántóföldi termények tárolási, szárítási és tisztítási kapacitásainak fejlesztéséhez, új üzemek létesítéséhez, a meglévő üzemek korszerűsítéséhez. Lehetőséget nyújt továbbá a megújuló energiaforrások alkalmazásának az ösztönzésére, felújítás esetén az energiahatékonyságot növelő technológiák alkalmazására. - A vetőmag feldolgozás elsődleges célja a szántóföldi- és zöldség kultúrák vonatkozásában a magas csíraképesség és a vetőmag tisztaságának a fenntartása. A felhívás segítséget nyújt ennek megvalósításához a vetőmagüzemek gépeinek, műveleteinek, folyamatainak modernizálásával, valamint környezetkímélő technológiai berendezések beszerzésének támogatásával.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésének komplex támogatása / KAP-RD01a-RD01c-1-25

A felhívás a beavatkozásokban megfogalmazott alábbi célok megvalósulását kívánja elősegíteni: - A klímaváltozásnak a terméseredményekre és minőségre kiható fokozódó globális hatásai, a világpiaci áringadozás, és az energiafüggőség ellenére, illetve a negatív hatások ellensúlyozása céljából biztosítani szükséges a megfelelő színvonalú termelési rendszerek, illetve tárolási technológiák alkalmazásának elősegítését. - A felhívás támogatást nyújt a megtermelt szántóföldi termények tárolási, szárítási és tisztítási kapacitásainak fejlesztéséhez, új üzemek létesítéséhez, a meglévő üzemek korszerűsítéséhez. Lehetőséget nyújt továbbá a megújuló energiaforrások alkalmazásának az ösztönzésére, felújítás esetén az energiahatékonyságot növelő technológiák alkalmazására. - A vetőmag feldolgozás elsődleges célja a magas csíraképesség és a vetőmag tisztaságának a fenntartása. A felhívás segítséget nyújt ennek megvalósításához a vetőmagüzemek gépeinek, műveleteinek, folyamatainak modernizálásával, valamint környezetkímélő technológiai berendezések beszerzésének támogatásával.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Rövid Ellátási Láncok fejlesztése / KAP-RD49-1-25

A felhívás a termelők, feldolgozók és a fogyasztók közötti szoros földrajzi és társadalmi kapcsolatok létrehozásával olyan együttműködések kialakítását támogatja, amelyeknek célja biztosítani a termelők számára a méltányos megélhetést, valamint a fogyasztók részére a bizalmon alapuló élelmiszerellátást.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Agrár-erdészeti rendszerek telepítése, ápolása és fenntartása / KAP-RD21-RD22-1-25

A felhívás a beavatkozásokban megfogalmazott alábbi célok megvalósulását kívánja elősegíteni: A felhívás keretében olyan nem termelő beruházások valósíthatók meg, amelyek nem eredményeznek közvetlenül termelési érték növekedést. Az élőhelyek újbóli változatossá tétele és a tájképi elemek helyreállítása, valamint a vizek védelmét és az erózió elleni védekezést szolgáló elemek létrehozása elősegíti a mezőgazdaság által okozott káros éghajlati változások mérséklését és azokhoz való alkalmazkodást, a biológiai sokféleség védelme mellett a talaj, a víz és a levegő védelmét is, valamint a táj jellegzetességének megőrzését, helyreállítását.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Erdőtelepítés és fásítás támogatása / KAP-RD38-RD39-1-25

1. célterület (RD38 F05 AFI 73 beavatkozás alapján): A beavatkozás földhasználat-váltási lehetőséget kínál a földhasználók részére az erdőgazdálkodás melletti hosszú távú elköteleződésre, vagy az ipari célú fás szárú ültetvények által jövedelmeik diverzifikálására, vagy ökoszisztéma szolgáltatás célú erdők telepítésére (zöldsáv funkció, vízvisszatartás, talajvédelem, közjólét, stb.) Az erdőtelepítés során létrehozott erdő a későbbiekben olyan erdő művelési ágú termőföld lesz, amely esetében a fák első véghasználata után az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény (továbbiakban Evt.) alapján az erdőgazdálkodónak az erdőt fel kell újítania, és azt a későbbiekben is tartósan, a fenntartható erdőgazdálkodásra vonatkozó szabályok szerint kell kezelnie. A rendkívül költséges és hosszú megtérülési idejű erdőtelepítéssel történő földhasználat váltás csak akkor válik vonzóvá a földhasználók számára, ha a befejezettség eléréséig az ápolási munkák is támogatásra, továbbá a kieső mezőgazdasági jövedelem is kompenzációra kerül. Az ipari célú fás szárú ültetvény a földhasználónak az erdő művelési ágra való áttérésnél rövidebb, beláthatóbb időn belül kínál alternatív bevételi forrást. Ipari célú fás szárú ültetvény esetében a kitermelés célja ipari célú felhasználásra alkalmas alapanyag biztosítása, feldolgozás. Nem támogatható energetikai célú fás szárú ültetvény telepítése. 2. célterület (RD39 F06 AFM 70 beavatkozás alapján): Az 1. célterület alapján telepített erdők sikerességének érdekében célszerű a folyamatban lévő erdőtelepítések ápolási költségeinek támogatással történő ösztönzése is. Amennyiben az erdőt telepítő kedvezményezett korábban a területen mezőgazdasági tevékenységet folytatott, jogosult a kieső mezőgazdasági jövedelem kompenzációjára is.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

A KAP Stratégiai Terv felhívásai alapján támogatott beruházások megvalósításához kapcsolódóan kamat és intézményi kezességvállalási díj támogatása

A felhívás alapjául a KAP ST RD01a_E01_FRM_73 kódszámú, Mezőgazdasági üzemek fejlesztése című; az RD01c_E01_FRM_73 kódszámú, Mezőgazdasági üzemek zöld beruházásainak támogatása című; az RD01d_E01_FRM_73 kódszámú, Mezőgazdasági üzemek fejlesztése az ammónia-kibocsátás csökkentés érdekében című; az RD01e_E01_FRM_73 kódszámú Állattartó telepek járványvédelmi beruházásainak támogatása, sertéságazat esetén a farokkurtítás visszaszorításával; az RD04a_E02_FON_73 kódszámú, Mezőgazdasági termékek értéknövelése című; az RD04b_E03_FOF_73 kódszámú, Mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatása című, és az RD12_W01_WTO_73 - Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli beruházás című beavatkozásai szolgálnak.

Érvényes

Nemzeti Bajnokok - Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram / GINOP Plusz- 1.4.5-25

A Hitelprogram célja a mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül, valamint a zöld és digitális átálláshoz való hozzájárulás. Célja továbbá a versenyképesség növelése a jövő technológiáinak bevezetésén, külpiaci terjeszkedés, brand- és termékfejlesztés révén. Ennek célcsoportja olyan növekedő vagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások, amelyek versenyelőnyt tudnak felmutatni, külpiacon képesek terjeszkedni, újabb növekedési lehetőség előtt állnak, elsősorban beszállítói kapcsolataik, illetve export révén.

Érvényes

Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása / KAP-RD05-RD01b-1-25

1. célterület (Generációs megújulás fiatal mezőgazdasági termelők induló támogatásával) esetében: A mezőgazdaságban tapasztalható elöregedés megállítása, az agrár-nemzedékváltás ösztönzése, valamint a fiatalok vidékről történő elvándorlásának csökkentése érdekében olyan támogatás biztosítása, amely a mezőgazdasági termeléssel élethivatásszerűen foglalkozni kívánó gazdálkodók indulását segíti elő. 2. célterület (Fiatal mezőgazdasági termelők beruházásainak támogatása) esetében: A fiatal mezőgazdasági termelők által vezetett üzemek versenyképességének, hozzáadott érték termelésének fokozása új, innovatív termesztési, tenyésztési és termelési technológiák elterjesztésének és fejlesztésének támogatása révén.

Érvényes

Erdészeti génmegőrzés támogatása / KAP-RD36-1-25

In situ célprogram: Őshonos fafajaink megőrzését elsősorban in situ módszerekre kell alapozni. Ezek lényege, hogy a megőrizni kívánt génkészletet annak eredeti környezetében tartják fenn, így a génkészletre ható, azt alakító folyamatok a továbbiakban is akadálytalanul érvényesülhetnek. Alkalmazásuk feltétele, hogy az adott populáció az eredeti, vagy ahhoz hasonló termőhelyen, élőhelyen természetszerű módszerekkel fenntartható és megújítható legyen. Az erdészeti génrezervátum-hálózat olyan in situ megőrzési egységekből áll, amelyekben a célfafajok populációi a termőhelyhez megfelelően alkalmazkodottak, helyi származásúak, jól reprezentálják a fafaj(ok) helyi génkészletét, fennmaradásuk hosszú távon is biztosított. Ex situ célprogram: Amennyiben a génforrás eredeti előfordulási helyén biztonságosan nem tartható fenn (pl. a termőképes egyedek alacsony száma, az élőhely veszélyeztetettsége, a termőhely szélsőséges megváltozása, környezeti kár, kórokozók, károsítók fellépése, rokon fajokkal vagy kultúrformákkal történő kereszteződés lehetősége esetén), a megőrizni kívánt genotípusokat ex situ gyűjteményekbe kell helyezni. A megőrzött genetikai anyag későbbi hasznosítása során az így archivált egyedekből szintetikus populációk hozhatók létre. Ezek a továbbiakban szaporítóanyag-forrásként szolgálhatnak klímavédelmi és természetvédelmi célokat szolgáló erdészeti beavatkozásokhoz.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Szarvasmarha-, juh- és kecsketartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése / KAP-RD01e-1-25

A felhívás alapjául a KAP ST RD01e_E01_FRM_73 kódszámú Állattartó telepek járványvédelmi beruházásainak támogatása, sertéságazat esetén a farokkurtítás visszaszorításával című beavatkozása szolgál. E beavatkozás a közös agrárpolitika keretében a tagállamok által elkészítendő stratégiai tervhez (KAP stratégiai terv) nyújtott, az Európai Mezőgazdasági Garanciaalap (EMGA) és az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) által finanszírozott támogatásra vonatkozó szabályok megállapításáról, valamint az 1305/2013/EU és az 1307/2013/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2021. december 2-i (EU) 2021/2115 európai parlamenti és tanácsi rendelet 73. cikkén alapul.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Antimikrobiális rezisztencia (AMR) elleni küzdelem kompenzációs kifizetés / KAP-RD33b-2-25

A támogatás célja az antimikrobiális szerek, elsősorban az antibiotikumok felelős, fenntartható használatának elősegítése, különösen a humánegészségügyi szempontból kritikus hatóanyagok alkalmazásának visszaszorítása és az antimikrobiális rezisztencia kialakulásának megelőzése.

Érvényes
Kategória
Mezőgazdaság

Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek / DIMOP Plusz-1.1.2/A-24

A DIMOP Plusz-1.1.2/A felhívás célja a mikro- és kisvállalkozások önállóan megvalósított, piaci potenciállal rendelkező, a támogatás megtérülését valószínűsítő digitális termék-innovációs és piacra lépési projektjeinek támogatása.

Érvényes

Nemzetiségi tanulmányi ösztöndíj

A pályázat célja: a magyarországi nemzetiségekkel kapcsolatos állami feladatok ellátása keretében - felsőoktatási intézményben történő továbbtanulásuk elősegítése érdekében - a Rendelet 1. § (2) bekezdésében foglalt kivétellel - a nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény 1. mellékletében meghatározott nemzetiséghez tartozó, kiemelkedő képességű tanulók támogatása, középfokú iskolájuk ajánlása alapján.

Érvényes
Pályázhat
Intézmények

Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások / MMIA Plusz-2.2.3-24

Ezúton értesítjük a tisztelt támogatást igénylőket, hogy a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alap keretében megjelent a „Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások” című (MMIA Plusz - 2.2.3 kódszámú) felhívás.

Érvényes

Otthonfelújítási Program / RRF-REP-10.13.1-24

A Hitelprogram célja a magánberuházások ösztönzése és a magyarországi lakóépületek energiahatékonysági ágazatában a háztartások finanszírozáshoz való hozzáférésének javítása, továbbá a lakossági szektor energiafelhasználásának csökkentése egyműveletben kombinált kölcsönnel és vissza nem térítendő támogatással.

Érvényes

Fenntartható humán infrastruktúra / TOP_PLUSZ-3.4.1-23

A Felhívás keretében támogathatóak a gyermekjóléti alapellátások közül a bölcsődei ellátási formák (bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde), valamint az óvodai intézmények infrastruktúra fejlesztése és eszközbeszerzése. A felhívás az új bölcsődei férőhelyek létrehozását a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköztől (Recovery and Resilience Facility, RRF) lehatároltan támogatja. Továbbá a jó minőségű közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása érdekében egészségügyi alapellátás, járóbeteg szakellátás, prehospitális sürgősségi ellátás, valamint szociális alapszolgáltatások és gyermekjóléti alapellátások fejlesztése támogatható, illetve köznevelési intézmények esetében infrastruktúra fejlesztés és eszközbeszerzés.

Érvényes
🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem