Kultúra és Kreativitás a Nyugat-Balkán számára program keretében elérhető pályázatok
A program célja a párbeszéd előmozdítása a Nyugat-Balkánon a kulturális és kreatív ágazatok fejlesztésével.
- Érvényes
- Kategória
- KapcsolatokMűvészet
A program célja a párbeszéd előmozdítása a Nyugat-Balkánon a kulturális és kreatív ágazatok fejlesztésével.
A "Kerékpárral 7 határon át" programsorozat céljai a motorizált közlekedés részarányának csökkentése, egyúttal a nem motorizált közlekedési módok támogatása, továbbá a környezetbarát, egészséges és biztonságos kerékpározás népszerúsítése, a szabadidő hasznos eltöltésének elősegítése, valamint a határ-menti együttmúködés keretében a szomszédos országokkal (Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Ausztria) - beleértve azok magyarlakta térségeivel fenntartott kulturális, társadalmi és idegenforgalmi kapcsolatok erősítése. A célok megvalósítása érdekében az országhatáron átnyúló kerékpáros túraprogramok kidolgozásával lehet pályázni.
Művészek és fesztiválszervezők jelentkezését várják a 2023 nyarán Grúziában megrendezendő Mozgás-, Fizikai és Táncszínházi Nemzetközi Fesztiválra.
Ezen a képzésen arról lesz szó, hogyan tudunk erős mozgalmat építeni, és ebben mi lehet a szerepe saját csoportunknak. A képzés során célunk, hogy a magyar mozgalmi hagyományról is mélyítsük tudásunkat, de külföldi mozgalmak sikereiből és kudarcaiból is tanulunk, és a mozgalomelmélet alapjaival is megismerkedünk.
Az AMAT - Amerikai Magyar Akadémikusok Társasága (AHAA - Association of Hungarian American Academicians) pályázatot hirdet az „AMAT Young Investor Award” keretében elnyerhető utazási támogatásokra a Magyarországon és a Kárpát-medencében élő, természettudományos szakirányú PhD tanulmányokat folytató hallgatók (PhD student), illetve 35 évesnél fiatalabb, már PhD fokozatot szerzett kutatók (young investigator) számára.
Visegrad Grants is a grant program run and financed by the International Visegrad Fund (hereinafter referred to as the “Fund”), aimed at fostering cooperation between the V4 countries (Czechia, Hungary, Poland, Slovakia) via supporting ideas for sustainable regional cooperation.
CEEPUS oktatói mobilitási pályázatok oktatási tevékenységre.
CEEPUS hallgatói mobilitási pályázatok féléváthallgatásra vagy rövid távú hallgatói tanulmányútra
Konkrétabban, az ifjúságsegítőknek szóló mobilitási projektek céljai az alábbiak: Nemformális és informális tanulási lehetőségek biztosítása az ifjúságsegítők oktatási és szakmai fejlődéséhez, hozzájárulás a magas színvonalú egyéni gyakorlathoz, valamint az ifjúsági munka területén tevékenykedő szervezetek/intézmények és rendszerek fejlődéséhez;
Az ifjúsági cserék konkrétabb céljai: a kultúrák közötti párbeszéd és tanulás elősegítése, valamint az európaiság érzésének megerősítése; a fiatalok készségeinek fejlesztése és szemléletének formálása; az európai értékek megerősítése, valamint az előítéletek és a sztereotípiák felszámolása; tudatosságnövelés a társadalmi szempontból releváns témákkal kapcsolatban, és ezáltal az aktív társadalmi szerepvállalás és részvétel fokozása.
A partnerségi együttműködések célja: - A részt vevő szervezetek és intézmények munkájának, tevékenységeinek és gyakorlatának minőségi szempontú javítása, és az adott szektorban jellemzően nem képviselt, új szereplők bevonása; - A szervezetek/intézmények kapacitásának növelése a transznacionális és szektorközi munkavégzéshez; - Közös igények és prioritások kezelése az oktatás, a képzés, az ifjúság és a sport területén; - Olyan átalakulások és változások előidézése (egyéni, szervezeti vagy szektorális szinten), amelyek az egyes szervezetek/intézmények hátterével arányos fejlesztéseket és új megközelítéseket eredményeznek.
A pályázattípus célkitűzései - Az új résztvevők, a kevésbé tapasztalt szervezetek/intézmények és a kis léptékű szereplők bevonása és a programhoz való hozzáférésük bővítése. E partnerségek a részt vevő szervezetek/intézmények számára az európai szintű együttműködésekbe való bekapcsolódás első lépését szolgálják. - A kevesebb lehetőséggel rendelkező célcsoportok bevonásának támogatása - Az aktív európai polgári szerepvállalás támogatása, valamint az európai dimenzió helyi szintű átültetése
Az innovációs szövetségek célja Európa innovációs kapacitásának megerősítése a felsőoktatási, szakképzési (mind szakmai alap-, mind szakmai továbbképzés) és a tágabb társadalmi-gazdasági környezet, többek között a kutatás területe közötti együttműködés és tudásáramlás fokozásából eredő innováció révén.
A pályázati felhívás célja hogy ösztönözze a magyar pályázókat az Európai Unió Horizont Európa kutatási, fejlesztési és innovációs keretprogramjában és az ehhez kapcsolódó közös programokban (pl. partnerségek, COST) (a továbbiakban Horizont Európa programban) való minél nagyobb számú és támogatási részesedésű részvételre, valamint arra, hogy minél többször vállaljanak konzorciumvezetői (koordinátori) szerepet ezekben a programokban.